Akvarium z akrylatu

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Akvarium z akrylatu

Neprečítaný príspevokod huhu » 11 Júl 2016, 18:02

Ma niekto z nas skusenost s akvarkom z akrylatu? Vyhody/nevyhody? Tento chlapik sam "vytrepal" 1,5 kubikovu vanu na stojam.... https://www.youtube.com/c/thekingofdiyjoey/videos V Amerike sa asi pouzivaju viac tie akrylatove nadrze ako sklene, pride mi to jednoduchsie, da sa to vrtat, upravovat (jednoduchsie ako sklo), preco teda my pouzivame sklo?
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Akvarium z akrylatu

Neprečítaný príspevokod nhkg » 11 Júl 2016, 18:30

Snad to nepletu, ale sklo by mělo být levnější a odolnější vůči poškrábání.
V Americe jsou hlavně populární plywood nádrže a stojany. U nás jsem to nikdy neviděl, dřevo se skoro vůbec nepoužívá.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Akvarium z akrylatu

Neprečítaný príspevokod paloi » 11 Júl 2016, 20:11

huhu píše: V Amerike sa asi pouzivaju viac tie akrylatove nadrze ako sklene, pride mi to jednoduchsie, da sa to vrtat, upravovat (jednoduchsie ako sklo), preco teda my pouzivame sklo?


Čo používajú v Amerike, nemusí byť zákonite lepšie. Už len keď vidím tie ich kartónové domy, je mi do smiechu.... jeden chlap za deň rozmláti taký "dom" kladivom :mrgreen:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Akvarium z akrylatu

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 11 Júl 2016, 21:56

huhu, podľa kamaráta, co lepí akvária, sa v Amerike používajú viac akrylatove nádrže hlavne kvoli tomu, že im moc na cene nezáleží a každý alebo väčšina chce mat oblúkové alebo kadejako ohnute predne steny a je to jednoduchšie ako so sklom, tu na sk by si zaplatil za take akva 5-6x viac ako za sklo, drahé sú tabule, drahé sú prípravky na lepenie a ostatný material. chcel ako prvý začať lepiť aj takéto akva, ale ked si pozisťoval ceny všetkého, hneď vedel, že tudy cesta nevede :(
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Akvarium z akrylatu

Neprečítaný príspevokod huhu » 12 Júl 2016, 08:51

paloi píše:
huhu píše: V Amerike sa asi pouzivaju viac tie akrylatove nadrze ako sklene, pride mi to jednoduchsie, da sa to vrtat, upravovat (jednoduchsie ako sklo), preco teda my pouzivame sklo?


Čo používajú v Amerike, nemusí byť zákonite lepšie. Už len keď vidím tie ich kartónové domy, je mi do smiechu.... jeden chlap za deň rozmláti taký "dom" kladivom :mrgreen:


Pali :) Velmi asi nesledujes trendy novostavieb co, z toho kartonu uz stavaju aj u nas, akurat medzi ten karton musia dat izolaciu :D a vsetci co to robia ta budu presviedcat, ze je to tak lepsie :D (a nie preto, ze tak stavaju v amerike) ale tvoj kladivovy argument beriem :)

satan z pekla píše:huhu, podľa kamaráta, co lepí akvária, sa v Amerike používajú viac akrylatove nádrže hlavne kvoli tomu, že im moc na cene nezáleží a každý alebo väčšina chce mat oblúkové alebo kadejako ohnute predne steny a je to jednoduchšie ako so sklom, tu na sk by si zaplatil za take akva 5-6x viac ako za sklo, drahé sú tabule, drahé sú prípravky na lepenie a ostatný material. chcel ako prvý začať lepiť aj takéto akva, ale ked si pozisťoval ceny všetkého, hneď vedel, že tudy cesta nevede :(


toto som chcel citat :D. Dik
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Akvarium z akrylatu

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 12 Júl 2016, 09:55

:D :D :D :D :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom


Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron