Choré ryby

Diskusia o cichlidách z jazera Tanganyika

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 29 Mar 2020, 16:38

Garish píše:Zdravím, 4 z 8 skalárov ktoré mám od kotyho majú v posledných pár dňoch (cca 5-6 dní) vpadnuté brucho a odmietajú akúkoľvek potravu. Z počiatku som si myslel že je to spôsobené vysokou teplotou (30 stupňová voda) no ani po ochladení v posledných dňoch na 28 nevidno žiadne zlepšenie, skôr naopak plávajú čím ďalej menej a menej a začínajú mať stiahnuté plutvy. No čo ma zaráža je, že akonáhle sa priblížim ku akváriu vyštartujú ku sklu a čakajú čo hodím, no po chvíli sa ich vzrušenie rozplynie a nežožerú nič. Dnes som vymenil cca 50% vody. Ostatné 4 sú zdravé a žerú ako divé. Nemáte s tým niekto nejaké skúsenosti ? po prípade rady uvítam

Ciste nahodne jsem procital ,musel jsis tam pridat nejake ryby s bicikovcema,doporucuju lecbu metronidazolem ,stav se na veterine kup si krabicku s nazvem metrozol je to pro holubi ,mam to vyzkousene ,davkovani je od oka daval jsem na akary kavovou lzicku na 10 litru ,davej na noc ,na svetle se rozpada ucinna latka metronidazol,rano vymen vodu a z opakujakva zakrej dekou . Vzdy jsem bicikovce resil u koupenych ryb v karantene pouze se vzduchovacim kamenem bez filtru ,metronidazol je vybonej na bakterie aeromonas ,doporucuju obnovit akva ,vymejt ,udelat z nova a ryby prelecit ,staci tak tyden ,metrak snasej dobre i sumci ,mas fotky celeho akva a chorejch ryb , ted v dubnu jim bude presne 4 roky co jsis je bral ,ty moje prosperujo pekne ,nikdy nic k nim nepridavam ,at tam nic nedotahnu. Doporucuju po lecbe doplnit morskou sul hrubozrnnou na 100 litru klidne ctvrt kila ,jinak zacne derovka ,ryby maji absenci mineralu a stopovych prvku ,klidne pis do sz ,to zvladnem
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 29 Mar 2020, 16:42

Garish píše:Zdravím, 4 z 8 skalárov ktoré mám od kotyho majú v posledných pár dňoch (cca 5-6 dní) vpadnuté brucho a odmietajú akúkoľvek potravu. Z počiatku som si myslel že je to spôsobené vysokou teplotou (30 stupňová voda) no ani po ochladení v posledných dňoch na 28 nevidno žiadne zlepšenie, skôr naopak plávajú čím ďalej menej a menej a začínajú mať stiahnuté plutvy. No čo ma zaráža je, že akonáhle sa priblížim ku akváriu vyštartujú ku sklu a čakajú čo hodím, no po chvíli sa ich vzrušenie rozplynie a nežožerú nič. Dnes som vymenil cca 50% vody. Ostatné 4 sú zdravé a žerú ako divé. Nemáte s tým niekto nejaké skúsenosti ? po prípade rady uvítam

Ted koukam,ze je tohle uz starsiho data ,nekoukl jsem se pred tim
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 29 Mar 2020, 19:11

kotyzavamberk píše:
Garish píše:Zdravím, 4 z 8 skalárov ktoré mám od kotyho majú v posledných pár dňoch (cca 5-6 dní) vpadnuté brucho a odmietajú akúkoľvek potravu. Z počiatku som si myslel že je to spôsobené vysokou teplotou (30 stupňová voda) no ani po ochladení v posledných dňoch na 28 nevidno žiadne zlepšenie, skôr naopak plávajú čím ďalej menej a menej a začínajú mať stiahnuté plutvy. No čo ma zaráža je, že akonáhle sa priblížim ku akváriu vyštartujú ku sklu a čakajú čo hodím, no po chvíli sa ich vzrušenie rozplynie a nežožerú nič. Dnes som vymenil cca 50% vody. Ostatné 4 sú zdravé a žerú ako divé. Nemáte s tým niekto nejaké skúsenosti ? po prípade rady uvítam

Ted koukam,ze je tohle uz starsiho data ,nekoukl jsem se pred tim


jj, je to už nejaký "pátek" :-D ale ani to v časti "tanganika" nemalo čo robiť .. vymažem to ?
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Predchádzajúci

Späť na Tanganyika cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron