Choré ryby

Diskusia o cichlidách z jazera Tanganyika

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod simon » 13 Okt 2014, 12:52

satan z pekla píše:treba poriadne prekysličiť ak dávaš baktopur radšej pridaj ešte jeden kameň nech to poriadne prekysličí a zopakuj to aspon 2x

1x som preliečil. Takže je potrebné kúru zopakovať? Aj s tou výmenou vody, predpokladám. Prekysličovanie bolo vzduchovacím kameňom a filtrom. To by malo stačiť.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod simon » 13 Okt 2014, 12:57

olamaha píše:já zas slyšela, že je nutno sledovat PH aby nebyla voda moc kyselá.

Ďakujem za odpoveď. Ja som ešte ryby neliečil, ale je to tak, ako píšeš. Prípadne, ak je súčasťou filtrovania aj aktívne uhlie, je potrtebné filter vyradiť. Toto sú len moje teoretické vedomosti. Ale ryby prvú kúru prežili, tak to asi bude OK.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 13 Okt 2014, 21:10

simon píše:
satan z pekla píše:treba poriadne prekysličiť ak dávaš baktopur radšej pridaj ešte jeden kameň nech to poriadne prekysličí a zopakuj to aspon 2x

1x som preliečil. Takže je potrebné kúru zopakovať? Aj s tou výmenou vody, predpokladám. Prekysličovanie bolo vzduchovacím kameňom a filtrom. To by malo stačiť.

jasne treba to zopakovať ja som postupoval podľa návodu na obale a vždy to pomohlo
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 13 Okt 2014, 21:13

olamaha píše:já zas slyšela, že je nutno sledovat PH aby nebyla voda moc kyselá.

treba posledovať PH NO2 aj NO3 myslím si že je to základne meranie aj keď ryby nie sú choré
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod simon » 14 Okt 2014, 20:19

satan z pekla píše:
olamaha píše:já zas slyšela, že je nutno sledovat PH aby nebyla voda moc kyselá.

treba posledovať PH NO2 aj NO3 myslím si že je to základne meranie aj keď ryby nie sú choré

Je to tak, ale olamaha asi myslela, že pri použití liečiva Bactopur je potrebné dávať pozor, aby voda nebola príliš kyslá. Ale potom by sa asi nemohol použiť na ryby, ktoré sú v kyslej vode???
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 15 Okt 2014, 21:00

simon píše:
satan z pekla píše:
olamaha píše:já zas slyšela, že je nutno sledovat PH aby nebyla voda moc kyselá.

treba posledovať PH NO2 aj NO3 myslím si že je to základne meranie aj keď ryby nie sú choré

Je to tak, ale olamaha asi myslela, že pri použití liečiva Bactopur je potrebné dávať pozor, aby voda nebola príliš kyslá. Ale potom by sa asi nemohol použiť na ryby, ktoré sú v kyslej vode???

nemal by meniť aspoň to tak výrobca píše že neni škodlivý žiadnym rybám
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod Anthony » 29 Okt 2014, 17:59

Bactopur v tabletách dávkujem aj preventívne ak sa mi niečo nezdá. Jedna tableta na 50 L vody. Filtre nemením, neprepieram a vodu mením štandartným sposobom. Ak mám domnienku že je tam aj plesen pridám k tomu FMC roztok. Zaberá to a je to osvedcené.....
Obrázok užívateľa
Anthony
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 20 Sep 2014, 09:38

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod simon » 29 Okt 2014, 21:08

Anthony píše:Bactopur v tabletách dávkujem aj preventívne ak sa mi niečo nezdá. Jedna tableta na 50 L vody. Filtre nemením, neprepieram a vodu mením štandartným sposobom. Ak mám domnienku že je tam aj plesen pridám k tomu FMC roztok. Zaberá to a je to osvedcené.....

Vďaka, skúsim aj toto, ak to bude potrebné.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Choré ryby

Neprečítaný príspevokod polygraf » 22 Dec 2014, 20:03

Alebo, enitozol mohlo by pomoct. Asi aj u mna bude potrebne, tiez maju ploche keby prazdne brucho, ale uz dlhsi cas, ale oktem toho nic nemaju, zeru su poriadku, preventivne dostanu entitlzol.
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

Choré ryby

Neprečítaný príspevokod polygraf » 17 Mar 2015, 22:17

Ohladne spadnuteho bruska, som mal debatu jednym znamim a zacal som aj v obchodoch pozorovat cichlidy. Podstate vsade to je. Ked okrem inej ine priznaky nemaju a tak boli donesene tak ako u mna, tak jednoznacne ryby su podvyzivene alebo nekvalitne krmene alebo samicka stale nosi male, ked dlhodobo je to tak, tak uz je to nevratne.
Moje dve L. Yellowky samci su pohode ale maju spadnute brusko, boli tak donesene ako dospele, tie co mam od malicka a krmim ich od zaciatku tak nemaju.
Obrázok užívateľa
polygraf
 
Príspevky: 208
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:52
Bydlisko: Šamorín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Tanganyika cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť