Vieja zonata

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod miras90 » 28 Feb 2017, 14:45

Zbarvený jsou pěkně určitě z nich budou krásný ryby. To chápu já se snažím bavit dvou antéňáků a nikdo je nechce, a nemám srdce je dát do udírny :roll:
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 28 Feb 2017, 19:35

:D , no ja uz si i pohraval s myslenkou, ze bych ja dal psovi. je na barfu, takze by je asi spolkla...aby jako ta smrt nebyla zbytecna :)
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod Janek » 28 Feb 2017, 20:35

kovarnicka píše::D , no ja uz si i pohraval s myslenkou, ze bych ja dal psovi. je na barfu, takze by je asi spolkla...aby jako ta smrt nebyla zbytecna :)



Třeba já od toho mám varana :D :D :D ale ty deformovaný ryby fakt likviduj, nestojí to ani za vodu, žrádlo ani za prostor do kterého můžou růst ostatní
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod miras90 » 01 Mar 2017, 15:55

To jo ty deformovaný,bych mu dal asi taky no já bych je hodil těm dvoum antenákum a jen by se zaprášilo ale ty anténaky jedině do udírny i pes na barfu by je měl na dýl ;) Dám jim ještě měsíc a pak to ukončim,vydržet zimu už jsou v pískovně nebo v Labi :D
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod nhkg » 01 Mar 2017, 16:28

miras90 píše:vydržet zimu už jsou v pískovně nebo v Labi :D


Idioty, co úmyslně vypustí do přírody potencionálně invazivní druh nechápu. Proč kur**t naši přírodu?
Můžeme být rádi za naše zimy, že většinou nedovolí cizím druhům přežít.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 01 Mar 2017, 22:01

no, asi se budu muset k eutanasii odhodlat, ale popravde vubec se mi nechce...jja uz se tady na to ptal, ale kloudne jsem se nedozvedel, jak rybu nejak humane zabit. zkousel jsem sodovku, ale neprislo mi to teda moc dobry. a mlatit s nima o zem mi taky neprijde to pravy orechovy :D...no asi je fakt hodim psovi, at je z toho nejakej uzitek...ale aby si pak neskocila do akva pro dalsi nasup :mrgreen:
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod huhu » 02 Mar 2017, 09:15

Vraj ked ju nechas zamrznut, tak je to humanne... aj clovek pri podchladeni najprv zaspi.... Skoda, ze si to neriesil pred mesiacom, stacilo vo vedre vody vonku nechat...
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod miras90 » 02 Mar 2017, 13:07

Tak nemyslím si,že by se třeli s něčím u nás a ikdyby tak rozhodně narostou větší než umyslně zavlečené druhy jako je třeba sumeček americký, takže by z nich byl užitek ;) Nicméně Těch idiotu byla v minulosti spousta a díky nim máme třeba kapra který byl dovezen z asie v nějakém 12 století nebo amur který byl dovezen z bývalého SSSR ono totiž puvodních druhů opravdu moc není. Tudíž bychc se zklidnil a zamyslel se kdo je asi idiot,nhkg. Protože díky nim máme na štědrý večer kapra a nemusíme shánět třeba původní Hlavatku kterou bychom hledali těžko :P
Jedna rána do hlavy a vykrvit kalasika :D
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 04 Mar 2017, 17:25

tak bych tu mel prvni poznatek k tem "zonatam"...myslim, ze to asi fakt budou krizenci synspil. ne, ze bych to na nich videl :), ale soudim podle toho, ze zacali spasat rostliny, coz by zonaty asi dela t nemeli...no budu cekat dal, co z nic vyroste ;)
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Vieja zonata

Neprečítaný príspevokod Janek » 05 Mar 2017, 12:45

miras90 píše:Tak nemyslím si,že by se třeli s něčím u nás a ikdyby tak rozhodně narostou větší než umyslně zavlečené druhy jako je třeba sumeček americký, takže by z nich byl užitek ;) Nicméně Těch idiotu byla v minulosti spousta a díky nim máme třeba kapra který byl dovezen z asie v nějakém 12 století nebo amur který byl dovezen z bývalého SSSR ono totiž puvodních druhů opravdu moc není. Tudíž bychc se zklidnil a zamyslel se kdo je asi idiot,nhkg. Protože díky nim máme na štědrý večer kapra a nemusíme shánět třeba původní Hlavatku kterou bychom hledali těžko :P
Jedna rána do hlavy a vykrvit kalasika :D


Možná moc silná slova ze strany nhkg, s tím souhlasím, nicméně s postojem to mám stejně. Pokud myslíš že sumec který bez problému žije desítky let, tak velký a agresivní plundrující třeba nějaké slepé rameno, kde se mu zalíbí nenadělá žádné škody, chtěl bych vidět Tebe v pozici někoho kdo se o to stará a trochu mu leží na srdci přírodní vyváženost.
Jsou tu různé nešvary a příklady které jsi dal, tedy kapr a amur ... promiň, ale to je pro mě pojem asi jako "slušný pracujcí rom" na 100% vím že nějaký existuje, ale je jich tak málo, že to na průměru skupiny ani neukáže. V globálu ty vypuštěné cizí druhy nikdy nebudou dobrá věc. A co bychom dělali bez kapra? No vůbec nic, svátky byly dřív bez kapra, kapr se zavedl až kvůli tomu že to bylo to jediné na co se chudí zmohli a udrželo se to. Na banánu si taky pochutnáš, ale že bys bez něj nemohl žít ? Asi těžko.

kovarnicka píše:no, asi se budu muset k eutanasii odhodlat, ale popravde vubec se mi nechce...jja uz se tady na to ptal, ale kloudne jsem se nedozvedel, jak rybu nejak humane zabit. zkousel jsem sodovku, ale neprislo mi to teda moc dobry. a mlatit s nima o zem mi taky neprijde to pravy orechovy :D...no asi je fakt hodim psovi, at je z toho nejakej uzitek...ale aby si pak neskocila do akva pro dalsi nasup :mrgreen:


Mražení je blbost, i tak ryba zažívá x minut stresu z podchlazení atd atd. Je to jen na pohled snesitelnější pro člověka, né rybu. Seber odvahu a zabij to klasicky, klepnout- vykrvit, nebo ostrým nožem přes páteř. Je to nejrychlejší, jak pro rybu tak pro tebe.
Pak klidně psovi a zbytek do mražáku "na potom" .

kovarnicka píše:tak bych tu mel prvni poznatek k tem "zonatam"...myslim, ze to asi fakt budou krizenci synspil. ne, ze bych to na nich videl :), ale soudim podle toho, ze zacali spasat rostliny, coz by zonaty asi dela t nemeli...no budu cekat dal, co z nic vyroste ;)


Kříženci jsou pravděpodobní, ale co do toho požírání rostlin, to moc nevypovídá, je to o potravních podmínkách a tenhle rod je hodně variabilní. Mě třeba nežralo kytky nikdy nic, a to jsem měl po kupě klidně i 4 druhy rodu vieja, paratheraps. Ani zmiňované synspily mi do kytky nikdy nekously.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť