Petenia splendida wild

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod kvietik » 12 Jan 2018, 19:03

Parádne fotky, krásnych ryb. To je tiež "material"od Pavla?
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod jancibie » 13 Jan 2018, 15:55

kvietik píše:Parádne fotky, krásnych ryb. To je tiež "material"od Pavla?

presne tak,headyho karoténom nabitý wildák.....33cm momentálne
Prílohy
IMG_0547.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod RAP » 13 Jan 2018, 17:11

A že se Heady zbavuje tak nádherných ryb? :shock:
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 13 Jan 2018, 20:48

Janči děkuju ;) - konečně ty ryby někdo nafotil tak jak si opravdu zaslouží !

A jinak na vysvětlenou - já se těch ryb nezbavoval proto že bych je dál nechtěl chovat. Už když jsem si je pořizoval, věděl jsem že jednou přijde doba kdy jim ta moje 800l nádrž nebude stačit. Jsou to veliký a nádherný ryby. Ze střední ameriky jedny z nejméně problémových a klidných cichlid. Už jsem se prostě nechtěl dívat na to jak se v tom 8kilu nemůžou pořádně projevit a užít si prostor, který si zaslouží ....
Jančiho zkušenosti a jeho 5 300l byla pro mě jediná volba kam jsem chtěl ty ryby dát aby si užili svůj zbytek života v důstojných podmínkách které si zaslouží.
Tímto Janovi ještě jednou děkuju že si je vzal ;) a budu s radostí sledovat jejich další vývoj a hlavně snad ještě i růst :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod paloi » 14 Jan 2018, 07:50

Píšeš "zbytek života", akoby to boli nejakí dôchodcovia :mrgreen: Ale tieto Petenie WILD majú ešte tak 3/4 života pred sebou, sú to relatívne mlaďasi :) Predpokladám, že sú to súrodenci mojich, čo si doviezol v 5/2016 na SK, takže aktuálne cca 2-ročné ryby, možno 2,5-ročné.

Petenie RED si mal od Stiffa (ak sa mýlim, tak ma oprav), ten ich rozmnožil prvýkrát niekedy v roku 2013 (tipoval by som to na druhú polovicu roka). Takže tie by mali byť staršie ako WILD. Ak si nemal ryby z nejakého neskoršieho výteru, to neviem, koľkokrát sa mu to podarilo. Možné to je, že sú mladšie.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 14 Jan 2018, 08:27

:mrgreen: No jo, takhle by to mohlo vyznít taky s těma "důchodcema" - to mě nenapadlo :D
Jojo máš recht, je to přesně jak píšeš ty datumy. Jsou to opravdu ještě mládenci, ten "wild" je úplnej holobrádek.
Ty budou dělat ještě dlouho parádu - doufám ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod jancibie » 01 Feb 2018, 13:20

samička parádu robí..... :D
Prílohy
IMG_0720.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Feb 2018, 16:57

jancibie píše:samička parádu robí..... :D


Jancibie, ja by som chcel mať tieto Tvoje schopnosti - pozrieť na rybu a hneď vidieť, že je to samička :( Ja ich mám 6, ale netuším, či mám vôbec samičku. Samca mám od Headyho, ale aj to neviem, ktorý to je :mrgreen: Ak sa teda Heady nemýlil a správne určil, že je to samec :D

U Petenie spledidy red už rozoznám samca od samičky, to si ma už naučil, ďakujem, nešírim to ďalej :)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod jancibie » 01 Feb 2018, 17:27

paloi píše:
jancibie píše:samička parádu robí..... :D


Jancibie, ja by som chcel mať tieto Tvoje schopnosti - pozrieť na rybu a hneď vidieť, že je to samička :( Ja ich mám 6, ale netuším, či mám vôbec samičku. Samca mám od Headyho, ale aj to neviem, ktorý to je :mrgreen: Ak sa teda Heady nemýlil a správne určil, že je to samec :D

U Petenie spledidy red už rozoznám samca od samičky, to si ma už naučil, ďakujem, nešírim to ďalej :)

v tomto prípade ale určiť pohlavie nie je moc hrdinstvo....samec je podstatne väčší a samička plnšia v brušných partiách.... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Feb 2018, 17:33

Hej? To je takto jednoduché? Ale to predpokladá rovnako staré ryby a chované jedným chovateľom (napr. u Headyho môžu ryby rásť inak rýchlo ako u mňa alebo u Teba). Potom sa dá rozlíšiť veľkosť. Mám jednu splendidu o rok mladšiu ako ostatné. Stále je menšia od ostatných. Ale to vôbec nemusí znamenať, že je to samička...

Okrem toho, keď mám aj súrodencov, nikdy neboli niektoré ryby podstatne väčšie. Nejaké rozdiely vo veľkosti boli, to áno, ale minimálne, tak do 10% by som povedal. Že by som vždy trafil na ryby rovnakého pohlavia? To sa mi nezdá... práve ja? Starý "splendidár"? :D

Ale OK, neboj, nebudem tento know how ďalej šíriť, nechám si ho pre seba ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron