Petenia splendida red

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod jancibie » 24 Apr 2015, 18:05

HEAD66Y6 píše:Ne vždy se daří ku..a :evil: !!!
Dnes ráno jsem přišel do obýváku a na koberci pod nádrží leželi dvě Petenie . Jeden ze tří velkých samců a jedna menší kterou jsem si přivezl na podzim z Humenného . Ryby byly trochu oschlé ale v ruce se ještě hejbali a lapali po dechu . Vpustil jsem je do nádrže , obě začali hned plavat , jen se schovali ke dnu pod kořeny . Sem si říkal že to rozchodí a musel jsem jít do háku . Nechápu jak se dvě velké ryby , obě Petenie dostali ven jedinou cca 3cm škvírou mezi krycím sklem a bokem nádrže . Tudy krmím jinak je nádrž zakrytá poctivě . Tohle je momentálně jediná díra nad hladinou . Ale oni jsou rychlý jako prase .
Oni už mi speciálně Petenky dvakrát vyskočili , měl jsem větší mezery mezi skli ale napravil jsem to . Naštěstí to bylo pokaždý přes den o víkendu a dcera mě vždycky venku u baráku našla a spustila alarm že mi vyskočila ryba a pokaždý jsem je tam hned narval zpátky .
Dnes večer štěstí na holku neměli ... :roll:
Po návratu z práce jsem zjistil že menší to dala ale velkej samec to už nerozchodil ....

Skoro 28cm rybí krásy v prdeli !


Skoda ho je......
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod stiff » 05 Máj 2015, 11:24

Toto je taká nepríjemná strata, ale stáva sa... Ale všetko zlé, je aj na niečo dobré, keď sa z toho človek poučí ;)
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 19 Máj 2015, 20:28

Pár neumětelskejch z dnešního focení :roll:
Prílohy
sp3.jpg
sp2.jpg
sp1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod paloi » 19 Máj 2015, 21:05

vydarené kusy :!:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 19 Máj 2015, 21:26

paloi píše:vydarené kusy :!:

Díky ;)
Blbě se fotí , pod trubicí se lesknou jako blázen a vypadají pokaždý jinak , podle toho v jaký hloubce a dálce od trubice se mi je podaří blejsknout . A taky chvilku nepostojí - vždyť to znáš taky :D
Ještě přidám dvě fotky . Nedávno jsem zastihl dvě menší samičky dovezený od stiffa z loňska , jak se hádají a přetahují se mezi sebou . 2x tak velcí samci je jen pozorovali a nezasahovali do toho . Jak byly rozrušené úplně jim naskákali na hřbetě světlý pruhy a vypadali jako oranžový zebry :D
Dělají to celkem často . Fotky jsou fakt o ničem bylo to přes den , odráží se tam okno , musel jsem spěchat než se zase srovnají do "základovky" ale trochu ty pruhy vidět jsou .
Prílohy
pps2.jpg
pps1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod duri » 02 Jún 2015, 12:23

Heady, čo som od teba doniesol ten párik, nechcelo sa im žrať, tak som im tam pustil 10 gubiek. No hádaj koľko ich zostalo do rána ;)

:D nic nezostalo :D
Obrázok užívateľa
duri
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 13 Apr 2015, 07:13

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Jún 2015, 15:37

To už sa Ti chytili? Akosi rýchlo :shock:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Jún 2015, 20:46

duri píše:Heady, čo som od teba doniesol ten párik, nechcelo sa im žrať, tak som im tam pustil 10 gubiek. No hádaj koľko ich zostalo do rána ;)

:D nic nezostalo :D


Tak je všechno v pořádku ;) Živíma rybkama nikdy nepohrdnou . Kamarád mi nosil přebytky gupek , občas jsem koupil nějaký zkryplený rybky po koruně ve zverimexu a to potom cákala voda až ke stropu :twisted: Oni se rozjedou a pak berou všechno i ovesný vločky ......
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod duri » 02 Jún 2015, 21:18

No, pangasa nechcu, hikari nechcu...ale gubky zozrali...alebo sa tie gubky teleportovali


Odoslané cez Tapatalk
Obrázok užívateľa
duri
 
Príspevky: 146
Registrovaný: 13 Apr 2015, 07:13

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod sumdir » 05 Jún 2015, 14:01

duri, peteniam to chvilu trva, kym sa udomacnia,su to take trucovite ryby :mrgreen: ale oni sa chytia aj na tioe granulky, pojde to, drzim palce :!:
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia