Petenia splendida red

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 22 Nov 2014, 12:27

krasne ryby
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 21 Apr 2015, 21:18

Ne vždy se daří ku..a :evil: !!!
Dnes ráno jsem přišel do obýváku a na koberci pod nádrží leželi dvě Petenie . Jeden ze tří velkých samců a jedna menší kterou jsem si přivezl na podzim z Humenného . Ryby byly trochu oschlé ale v ruce se ještě hejbali a lapali po dechu . Vpustil jsem je do nádrže , obě začali hned plavat , jen se schovali ke dnu pod kořeny . Sem si říkal že to rozchodí a musel jsem jít do háku . Nechápu jak se dvě velké ryby , obě Petenie dostali ven jedinou cca 3cm škvírou mezi krycím sklem a bokem nádrže . Tudy krmím jinak je nádrž zakrytá poctivě . Tohle je momentálně jediná díra nad hladinou . Ale oni jsou rychlý jako prase .
Oni už mi speciálně Petenky dvakrát vyskočili , měl jsem větší mezery mezi skli ale napravil jsem to . Naštěstí to bylo pokaždý přes den o víkendu a dcera mě vždycky venku u baráku našla a spustila alarm že mi vyskočila ryba a pokaždý jsem je tam hned narval zpátky .
Dnes večer štěstí na holku neměli ... :roll:
Po návratu z práce jsem zjistil že menší to dala ale velkej samec to už nerozchodil ....

Skoro 28cm rybí krásy v prdeli !
Prílohy
IMAG0008.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod paloi » 22 Apr 2015, 09:36

To je smola, keď si predstavím, ako si po nich túžil. Nestáva sa často, že by naraz vyskočili 2 ryby. Museli sa niečoho poriadne zlaknúť.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod simon » 22 Apr 2015, 14:58

Keď sa to opakuje, tak už potom len - poriadne uzavrieť akva. Je to škoda, bol to krásny kus.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Apr 2015, 16:46

Budu muset opravdu utěsnit i tu poslední škvíru . Na krmení vyvrtám díru a po krmení ji vždycky ucpu špuntem jako vanu :D
Petenie mám naštěstí nějaké navíc než si plánuju nechat ale i tak je to veliká škoda .
Takovej macek z toho rostl ...... :roll: Scheiße
Milane máš pravdu o tom nočním leknutí a asi znám viníka . Bude to cca 38cm gibouš . Už jsem psal jak ryby prohání , je to starej mrzout a občas ho vídám po zhasnutí jak proplouvá nádrží a strká do ryb . A Petenie když v úleku vyrazí ...... vždyť víš jak startujou po žrádle . To jsou mordy ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 22 Apr 2015, 17:07

HEAD66Y6 píše:Budu muset opravdu utěsnit i tu poslední škvíru . Na krmení vyvrtám díru a po krmení ji vždycky ucpu špuntem jako vanu :D
Nestačilo by posuvné krycí sklo? Rybky je škoda. Taky už mám dva sebevrahy.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod Rostro » 22 Apr 2015, 18:19

HEAD66Y6 to asi patrí k akvaristike. Vždy sa nájde čosi "nečakané". Bol to krásny kúsok. :(
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod Belial » 22 Apr 2015, 19:38

No veru je jej veľká škoda. Bol to už pekný kúsok...
Žiadna nádrž nieje dosť veľká...
Obrázok užívateľa
Belial
 
Príspevky: 350
Registrovaný: 03 Sep 2014, 13:10
Bydlisko: Handlová

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Apr 2015, 19:42

Rostro píše:HEAD66Y6 to asi patrí k akvaristike. Vždy sa nájde čosi "nečakané". Bol to krásny kúsok. :(


Jasně že ano . Není to první a asi ani poslední "skokan" ...... Za ty roky rybičkaření už toho bylo - dlouhodobý výpadky proudu , výkyvy kvality vody , začátečnické překrmení a skažení vody , porouchaný termostat na topítku a následné "povaření" ryb do měka a asi nejkurioznější kat mých rybiček v mládí byl bráchův papoušek , kterej si sedl na kraj akvaria a mezerou na krmení vyzobával z vody rybky který se na něj zvědavě připluli podívat :) .... bastard .
Ale protože na každou svini se vaří voda tak ho jednou druhej brácha nechtěně přiskřípnul mezi futra a dveře a bylo po Ferdovi :twisted:
Joooooo vzpomínky po letech ........ :D
Dneska tyhle kolikrát neuvěřitelný a dost černý eskapády zažívám se svýma dětma a jejich mazlíkama hadem Arnoštem , osmákama Domčou a Péťou a vodní želvou Polívkou . Ale to sem nepatří ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 22 Apr 2015, 20:17

Můj papouch zase spadl do záchoda. Rád sedával na prkýnku a asi mu sjela nožka :-) . Naštěstí jsem ho vylovil. Teď si radši hraje ve skříni.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia