Parachromis managuensis

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Parachromis managuensis

Neprečítaný príspevokod Janek » 10 Mar 2016, 18:57

Ahoj všichni, tak abyste se tu nenudili a já byl o pár názorů moudřejší, přikládám video mých dvou managujců.
Na videu jsou jen dva, jinak mám pět kusů, v předchozích příspěvcích je i vidět jak dlouho je mám a od jakých mrňat.
Uvedu trochu momentální situaci.
Momentálně je všech 5 kusů ve dvoumetrovce, dva kusy (na videu) kolem 15 cm, zbylé 3 kolem 8-12 a z těch tří jeden odvržený otloukánek který je buď na té spodní hranici nebo ještě menší :)

Po nastěhování do výkrmny neskutečně vyletěly dva kusy, jeden měl navrch a nenechal nažrat ostatní, takže brzy putoval do dvoumetrovky kde mu ostatní zatnuli tipec, následně se ujala vedení ve výkrmně druhá dominantní ryba, ta brzy dohnala největší kus ve dvoumetrovce a letěla za ním. Nakonec poslední 3 kousky chvíli měli klid, ale nakonec šli také, i když menší.

Takže mám dvě dominantní rovnocenné ryby :
Hezčí kus, hlavní hrdina videa (je to ten "beta" jedinec) a toho původně největšího jedince který má hrozně, ALE HROZNĚ malé ploutve, především ocasní.
Oba kusy někdy krásně nahodí ten jaguáří kabát, někdy zase naopak vytáhnou jen ten přerušovaný podélný pruh tak typický pro samice.

Nejsou tam vidět ty 3 černé šmudly které se moc nenažerou a jsou to tokoví lovci zbytků, i když nevím proč, masa házím do akva dost. Jelikož jsou na spodu hierarchie, jsou všichni tři černí jak bota, jak to tak u podřízených managujců bývá.

A teď ta zábavná část.... Jak by kdo odhadnul pohlaví ? (asi nelépe hlavního hrdiny videa)
Mám totiž bohužel pocit, podložený debatou s Headym a Stiffem, že jsem měl zase smůlu a padl jsem na 5 samic, nebo na dvě totálně dominantní mrchy samice a jestli se ukáže ve zbylých kusech samec, bojím se že z toho už nic moc pořádného nevyroste.
Video je schválně ještě před krmením, aby ryby měly normální proporce a né pupky až na dno :D
Předem díky za každý názor
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Parachromis managuensis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 11 Mar 2016, 12:59

čo tam po pohlaví,mne to pripadá ako šlahnuté s friedrichsthalli....
kua,aký básnik zo mňa... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Parachromis managuensis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 11 Mar 2016, 14:43

jancibie píše:čo tam po pohlaví,mne to pripadá ako šlahnuté s friedrichsthalli....
kua,aký básnik zo mňa... :D


Kua pecedo ozajstný básník - další pocta P.O.Hviezdoslavovi ... Tady to je samej skrytej umělec :D
Mě teda na tomto videu taky zaujala ta žlutá barva , ale to bude světlem . Na fotkách co mi Janek posílal jsou klasický "silver" ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Parachromis managuensis

Neprečítaný príspevokod Janek » 11 Mar 2016, 15:14

Janči ty umíš zlepšit den :D :D :D Na mě se to jako fried netváří, ale kdo ví co z toho vyleze, hlavně aby to bylo velký :D stále tu ale visí ta otázka pohlaví ;)
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Parachromis managuensis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 11 Mar 2016, 15:51

Ved čistý friedrichsthalii to tiež nie je, to by nebol až taký problém...
Aj tá tučnota môže trocha zavádzať, ale nemá to papule ako managujec. V každom prípade by som zháňal čistého samca, a nechal si maximálne tú jednu svetlú rybu, ako samicu,ale nezdá sa to moc ako čistý druh...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Parachromis managuensis

Neprečítaný príspevokod Janek » 11 Mar 2016, 17:19

Musím uznat že máš pravdu, když se zaměřím na ty držky, tak je to malé a jiné než by čistě managujčí měla být. On ten mix je dost možný protože se jedná o ryby od Kalaby. Sehnat pěkného samce ze slušného zdroje je tu bohužel celkem problém a jet zrovna pro obyčejné managujce stovky km se mi nechce. Takže budu muset vykalkulovat co dál :)
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Parachromis managuensis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 11 Mar 2016, 17:51

Janek píše:Musím uznat že máš pravdu, když se zaměřím na ty držky, tak je to malé a jiné než by čistě managujčí měla být. On ten mix je dost možný protože se jedná o ryby od Kalaby. Sehnat pěkného samce ze slušného zdroje je tu bohužel celkem problém a jet zrovna pro obyčejné managujce stovky km se mi nechce. Takže budu muset vykalkulovat co dál :)

Na managujce som sa díval veľa rokov,a na týchto mi hned niečo vadilo....a nebolo to len vyváženie bielej... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Parachromis managuensis

Neprečítaný príspevokod blegon » 11 Mar 2016, 22:55

Ty máš na tyhle ryby štěstí :D ,ale jsou nádherné snad se tam ještě samec objeví.
Co takhle při nejhorším zkusit ještě do třetice vykrmit nějakého samce :D .
Vzit je třeba od Glasera německé odchovy... tam už bych věřil že to budou opravdu oni.
Jo od Kalabi člověk nikdy neví co přiveze,ale to je na tom to nejlepší...rád tam kupuju ryby.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Parachromis managuensis

Neprečítaný príspevokod jancibie » 12 Mar 2016, 06:22

Tie ryby treba utratiť, lebo ak sa teraz spätne prekrížia napríklad s čistým managujcom, tak identifikácia takéhoto bastarda môže byť ešte ťažšia....Nechápem pohnútky takýchto množitelov, veď je toľko druhov krásnych rýb a tak málo vody... :oops:
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Parachromis managuensis

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 12 Mar 2016, 18:57

A jak bys to prosím tě udělal, to utracení myslím... Já už se tady na to jednou ptal, ale krom flaknuti o zem mi tu nikdo nějakou šetrnou metodu nenabídl...mne se nechce mlátit rybama o zem :roll:
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia