aké americké cichlidy do 225l ?

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: aké americké cichlidy do 225l ?

Neprečítaný príspevokod Peter38 » 29 Sep 2017, 20:48

Ked ja mam take štastie že kupim 4 mlade ryby a z toho 3samce,Takže v podstate tam nemôžem pridať nič
Obrázok užívateľa
Peter38
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 20 Aug 2017, 19:54
Bydlisko: Brezno

Re: aké americké cichlidy do 225l ?

Neprečítaný príspevokod nhkg » 29 Sep 2017, 21:07

Nechceš se zbavit ryb co máš a začít znova?
Plzeňák má pravdu, k těm současným rybám dávat jihoamerické ryby nejde.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: aké americké cichlidy do 225l ?

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 29 Sep 2017, 21:26

Ale vždyť nigrofasciati jsou v jíném akváriu! Ve 120. Já bych udělal dvě akvária, klidně bych tam dal trochu větší počet ryb než je obvyklé, aby se rozmělnila agresivita a pokud by to nefungovalo v jedné nádrži, tak by byla možnost kombinace s rybami v druhé. Z ryb v nabídce by se hodili C. cutteri. Gymno rhabdotus(stejně to budou Iporagensis, jako ty co jsem měl já) Herotilapia multispinosa a T mekki a ellioti.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: aké americké cichlidy do 225l ?

Neprečítaný príspevokod paloi » 30 Sep 2017, 05:44

Tomáš Kubík píše:Ale vždyť nigrofasciati jsou v jíném akváriu! Ve 120. Já bych udělal dvě akvária, .....


Toto je skvelý postreh! Prečítal som celú diskusiu a premýšľam a premýšľam, že čo by mohlo k tým Amatitlaniam. A to, že sú v 120 litroch, mi úplne ušlo :shock:

Peter, tu Ti chlapci píšu asi z reálnych skúseností, takže dobre, že si tú tému založil. Treba brať rozum od toho, kto tie ryby pozná.

Peter38 píše:... a zohnat by sa malo dat asi hadam vsetko z tadialto http://rybkynazelanie.vlastnyweb.sk/web ... Y_2017.pdf hadam nerobim reklamu

Tak tu máš dve možnosti. Buď na toto zabudni, alebo si niečo objednaj a budeš mať vlastnú skúsenosť. Nebudú ani ryby z cenníka, nieto ešte špecialitky. A termín - sľuby, žiadna garancia. Môžeš mať šťastie, ja som nemal. Ja som skúšal 2x. A 2x totálne sklamanie. Tie kladné hodnotenia na FB mám u prdele. Neverím, že sú všetci takí spokojní a len ja mám smolu. Ale hádam nerobím antireklamu. ;)

Serióznu ponuku má fy Glaser. To je taký najbežnejší zdroj (samozrejme, že nie jediný). Potom je už len otázka, koho oslovíš, aby Ti ryby doviezol.

Inak veľa rýb vieš zohnať aj tu, medzi cichlidármi. Len to treba sledovať a popýtať sa. Sem tam niekto hľadá nové miesto pre svoje ryby.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: aké americké cichlidy do 225l ?

Neprečítaný príspevokod Peter38 » 30 Sep 2017, 05:46

No neviem ,zbavit sa mi ich je luto nemam ich kde dat a ta 120nebude, doma mi dva akva nedovolia a keby sa na stolik zmestilo vacsie tak by som urcite dal vecie ale todo bol uz maximum vcera som ich zacal premiestnovat zatial sa mi podarilo len vybrat vodu z mensieho a dat prec zo stolila a vratit naspat ryby .dnes by som chcel aspon strk do noveho napchat.takze este mam cas kym sa to zabehne nejak to nesúry.Ato naozaj su tie nigrofasciaty tak agresívne?jednu dobu som to mal aj zo starymi tetrami ktore cez noc mizli:D myslim ze to bol sumec agamixys.no cichidy si ich nejak nevsimali vo mi bolo divne
Obrázok užívateľa
Peter38
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 20 Aug 2017, 19:54
Bydlisko: Brezno

Re: aké americké cichlidy do 225l ?

Neprečítaný príspevokod blegon » 30 Sep 2017, 05:50

Nigrofasciaty jsou pořádné potvory hlavně se často třou a zbytek osádky dostává zabrat.
Chce to mít v akva alespoň tři páry ryb aby se rozložila agresivita.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: aké americké cichlidy do 225l ?

Neprečítaný príspevokod Peter38 » 30 Sep 2017, 05:59

Ešte som si všimol jednu vec ked maju vyššiu teplotu tak sa hryzu riadne ale pri nižsejcca 22 sa len naduvaju a strazia si uzemie ale nedobu sa podobne je to aj so silnym svetlom je na tom nirco pravdy alebo sa mi to len zdá?budem sa snazit to v akva cim vuac rozclenit. A inac k tomu cenniku ja tiez radsej preferujem od chovatela ako taketo ryby od priekupnika z pol sveta a druha vec čo ste pisali bude asi dostupnost
Obrázok užívateľa
Peter38
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 20 Aug 2017, 19:54
Bydlisko: Brezno

Re: aké americké cichlidy do 225l ?

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 30 Sep 2017, 06:03

Kdyby jsi měl jeden pár, tak knim něco ze střední ameriky můžeš dát, ale asi padá rod Cryptoheros, se kterým se budou křížit. Ke třem samcům ve velikosti 15cm můžeš přidat tak velkého sumce (tím myslím eLko ve velikosti cca 15cm, ne nějakou 60cm potvoru ). Nigrofasciati se hodí do společnosti velkých cichlid a na ty nemáš akvárium.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: aké americké cichlidy do 225l ?

Neprečítaný príspevokod Peter38 » 30 Sep 2017, 06:08

No uvidim mozno sa dakeho zbavym este to ma cas
Obrázok užívateľa
Peter38
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 20 Aug 2017, 19:54
Bydlisko: Brezno

Re: aké americké cichlidy do 225l ?

Neprečítaný príspevokod paloi » 30 Sep 2017, 06:09

No vidíš to, sumce. Plzenaak, dobre píšeš.... Ale nemusí byť práve L-ko.

Taký Platydoras armatulus, ten dorastie do takých 15 cm. A aj keď bude menší, ryby si ho všímať nebudú, lebo je to "ťažkoodenec" :P Peter, keby si mal cestu cez Trnavu, hneď Ti jedného darujem ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia