Paratheraps synspilus

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod jancibie » 19 Júl 2015, 20:17

tento má tak do 30cm.....
Prílohy
IMG_5512.jpg
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod Janek » 19 Júl 2015, 20:23

Právě že je to omladina, tak jsem natěšený co ještě předvedou. Jinak jsou v 800 litrech a momentálně na špici. Troufnu si říct že krmením a kvalitou vody je nepřibržďuju.
Právě že pořád roste strašným způsobem, na který nejsem zvyklý, tak jsem zvědav kde zastaví
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod Janek » 13 Sep 2015, 19:19

Přidávám nějaké aktuální foto toho mého ročního býka ... začíná mít čím dál zamračenější výraz a to jsem rád.
IMG_2507.jpg

IMG_2515.jpg

IMG_2517.jpg
Takhle na mě kouká když má hlad
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod paloi » 15 Sep 2015, 06:42

Janek, čím to kŕmiš, že to tak rastie?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 15 Sep 2015, 07:01

Pěkný samčisko ! Roste z něj opravdu bejček ;) .
Jestli jsou trochu jako ty moje , tak těm je úplně jedno co do tý nádrže sypeš , berou úplně všechno a rostli taky rychle .
Ale ne tak rychle jako pearsei - to jsem do tý doby ještě neviděl aby ryby takhle rostly :shock:
Tyhle moje "starý" synspily žerou dokonce i malý depii , kterýma občas obšťastním Petenie . Jen jejich způsob lovu je oproti Peteniím takovej pomalej a línej a do tlamy se jim vejdou jen ty opravdu menší ... :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod Janek » 15 Sep 2015, 10:36

Díky, mám z něj radost, navíc je to první ryba u který mi vyloženě zatím chybí bambule na čele aby tu siluetu dotáhnul k dokonalosti :D Ale on se dlouho přemlouvat nenechá, však je to ještě mládě.

Paoli je to přesně tak jak píše Heady, za sebe nemůžu tvrdit že by se mi potvrdil nějaký ryby druh jako primárně býložravý. Osobně si myslim že tyhle ryby vzhledem k jejich spotřebě vyjdou na množství zkonzumovaného masa snad podobně jako dravější druhy (hlavně v mládí), je tu ovšem ten rozdíl že potřebují kvůli trávení dorazit zeleným přibližně ve stejném poměru jako masitá strava. Prostě a jednoduše toho sežerou kvanta a čehokoli, ale to je obecně známé

Jinak u mě jsou na jídelníčku: Patentka, koretra, artemie, hrách, kukuřice, špenát, vločky, chystám se zkusit rýži, mražené kevety, sardinky, grundle, maso z mušlí, spařené pampelišky, kopřivy, (sešrotujou i spařené dubové listí). Hodně velkou zásluhu přikládám živému krmnému hmyzu- kobylky, cvrčci, mouční červi a snad nejoblíbenější červi zaphobas.

Ze sušeného: vločky sera, hikari různých druhů a sem tam SAK energy, spíš abyhc se ho zbavil. Na hikari už nedám dopustit

Teď jsem samozřejmě ve fázi vykrmování takže se vesele překrmuje a žrádlo jde do akva dokud to do nich padá, 2x denně podle nálady, stavu vody a tak dále ... přes den většinou suchým a zeleninou, večer hlavní chod většinou masitého charakteru.
K tomu velké výměny vody a teplota kolem 27.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 20 Sep 2015, 17:29

Hele Janku ,rád bych tvoje ryby viděl na výstavě v RK příští rok.budou parádní
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod Janek » 20 Sep 2015, 17:36

No ten plán rozhodně mám, za rok to vše bude taky vyzrálejší takže určitě. Aspoň si budu moct slíznout (konstruktivní) kritiku. Předvádět co bude, kor za rok :)
Zrovna tihle kousci už by mohli být parádní
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod Janek » 03 Okt 2015, 19:36

Macek si říkal o fotku, tak ať to tu není pořád jen samá cichla :D
IMG_2679.jpg
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Paratheraps synspilus.

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 03 Okt 2015, 21:14

pěknej
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia