HuHu (Letanovce)

Re: HuHu (Letanovce)

Neprečítaný príspevokod huhu » 15 Sep 2014, 15:32

spokojne piste :) ten vylet dost uzko suvisi s mojim navratom k akvaristike, taze je to na mieste :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: HuHu (Letanovce)

Neprečítaný príspevokod sumdir » 20 Sep 2014, 11:42

huhu, takze ty si bol akvarista, potom zasa nebol a teraz zasa si? v akom si momnetalne stadiu? chovas len afriky?
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: HuHu (Letanovce)

Neprečítaný príspevokod huhu » 20 Sep 2014, 21:52

Tak ako pises. Mal som v case strednej skoly 2 akvarka. 100l a 60l. Oba boli vtedy velke :D. V 60l som mal umele rastlinky, potapaca a 2ks nejakeho ostriezika. Uz vtedy som bol cichidar!!! :D Ani som o tom nevedel. Na jednej vystave som ich kupil ani som netusil co.. dal ku gupkam (tam zacala moja akvariztika, 3 gupky vyhrate v tombole a 4l flasa od uhoriek) nakoniec potvory vyrastli na dobrych 30cm :) Tak som ich nechal samych v tej 60l nadrzi a dorobil som tu 100l. V nej som mal 2 skalarov, nejake panciernicky, prisavniky guramy tusim tertry? Nepamatam uz. Potom som siel na vysku a nejak to podochlo.... Ja pako som to nechal... Mozno najdem nejake stare foto... uvidim.

Potom dlho dlho nic az minuly rok som mal uraz a znamenalo to cca pol roka lezania. A clovek z nudy cital kadeco az som sa docital na CP, a podobne stranky. Na CP som zostal a zacal spominat na stare akvaristicke casy. Teraz akurat zamerany na cichlidy. Mame tvrdu vodu a nechcel som zase rybky trapit. Samozrejme malawi. komu by sa to nepacilo? :). Tak som zacal manzelku spracovavat na akvarko, ukazoval pekne farebne ryby a tak, ze kam by sme to akva mohli dat, ak by bolo.... Poznate to :) Potom som na bazosi nasiel 200l s externym filtrom (ten moj eheim) za par eur, nedaleko domova. Tak sme pon zasli, Potom som zistil, ze 200l je na malawi skor malo ako dost, tak som zacal pozerat po tanganike. To 200l akva lezalo v garazi a ja som cakal na prilezitost ho zpojazdnit. Az sa robil akvavylet ku stifovi. Pochopil som, ze moje pobluznenie rybkami je dobra vec. Nastartoval som znova bazos, reku to 200l je strasne malo (take male akvarko stiff tusim ani nema :D) a podarilo sa mi zohnat "len" to 300L, ktore aktualne mam. Ostal som u tnaganiky a v podstate po zriadeni nadrze, zabehu mam cca mesiac aj ryby. Myslim si, ze su spokojne (aj ked sa priznam, netusim ako vizeraju nespokojne ryby :D) A tak zacina druha kapitola mojej akvaristiky. Aktualne s multikmi a cyprichromisami :). Ked este vyrastiem, hadam poriesim aj vacsiu nadrz a dalsie ryby. Uvidime.
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: HuHu (Letanovce)

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 21 Sep 2014, 19:41

pekne,pisany pribeh,raz z toho bude mozno knizka :D ,aspon taka velka ako vkladna
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: HuHu (Letanovce)

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 21 Sep 2014, 21:32

..môj príbeh je skoro identický ..podobné začiatky (skoro rovnaké ryby -končili sme akarami) keď nám otec v robote pozváral so železných L profilov 100-ku pod ňou 2 50-ky .. hurá s nim do sklenárstva.. zagitovať sklá .. ..potom dlho dlho nič a pred 3 rokmi som tiež ostal pol roku maródiť.. prehodnocoval veci a vracal sa do detstva :-)
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: HuHu (Letanovce)

Neprečítaný príspevokod huhu » 09 Feb 2015, 17:59

no ludia nejakym nedopatrenim som sem zabludil, pospominal na HE :) a v jednom prispevku som slubil, ze ak najdem foto stareho akva tak sem dam.
Tu je:
2004-08-10 20-07-32_0040.JPG

2004-08-10 20-08-03_0041.JPG


Ked dobre pamatam, boli to este zaciatky tej velkej 100vky. Ostrieziky tam niesu a asi by som ich neprehliadol... Ani skalare... Casom som tam mal aj relativne velky koren vpravo... mam pocit, ze vsetko co si z toho obdobia pamatam, na tej fotke nieje :D Tie fotky z neskorsia som zatial neobjavil :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: HuHu (Letanovce)

Neprečítaný príspevokod simon » 10 Feb 2015, 14:22

Tak ty si starý skúsený (vlčáák) - akvarista. Pekne, pekne.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Predchádzajúci

Späť na Košický kraj ( SR)

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia