Klidná Amerika 800litrů

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 20 Mar 2022, 16:18

FrantisekP píše:Hezky jsi zvětšil bazén :)
Nemáte u těch nádrží z druhé ruky obavu, aby to nepovolilo? Někde jsem četl, že ta nádrž se na začátku přizpůsobí podložce a nevím čemu ještě všemu a při dalším uložení to nikdy nebude stejné a ty spoje pak pracují a můžou povolit…
Je to podložená obava, nebo je to nesmysl? (chápu, že stáří bude důležitý parametr)


800l byla moje druhá nádrž z první ruky. Věděl jsem na 100%, že člověk přede mnou ji kupoval jako novou ze Sklorexu a měl v ní necelé 3 roky Terčovce.
Jebnul jsem pod ní 3cm polystyren, po částech ji několik dní napouštěl, kontroloval jestli nerosí spoje a podle potřeby jak si to sedalo jsem vyrovnával celou nádrž do bubliny vodováhy (jeklový stojan jsem si nechal udělat s kulatýma patkama na M12 závitové tyči s aretací). Poslední ladění roviny proběhlo po 3 měsících od napuštění. Od té doby to už X let drží rovinu i těsnost :D

Ale abych řekl pravdu, ta první nádrž z druhé ruky z odchovny jednoho týpka měla cca 570l a ta mi začala na boku ve výšce asi 40cm nade dnem ve spoji rosit a pak už i pomalu kapat. Po asi 4 letech používání ;)

Je to vždycky trochu risk.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 20 Mar 2022, 20:48

Já jsem si s tím tentokrát hlavu nelámal. Udělal jsem stojan, dal ho do váhy. A při napouštění průběžně kontroloval, jestli se to nehlo. O tom, že by mělo akvárium někde protékat jsem vůbec neuvažoval. To u předchozího jsem přesilikonoval všechny spoje. Ale to bylo akvárium v ne moc dobrém stavu.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod FrantisekP » 23 Mar 2022, 09:20

Jasný chápu, díky… ;)
FrantisekP
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 29 Aug 2020, 07:32

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 23 Mar 2022, 18:16

Konečně přišel z Číny stmívač osvětlení. Vypadá to, že funguje a tak můžu rybám dopřát přirozené rozednívání a stmívání. Už stačí jenom obložit stojan. Kořeny pořád plavou, tak jsou zařízeny kameny. Přikládám foto.
Prílohy
IMG_20220323_180926.jpg
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod paloi » 27 Mar 2022, 16:46

Tomáš, ten stmievač nám nemôžeš ukázať? A trochu popísať, ako to funguje?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 27 Mar 2022, 20:12

Jmenuje se to TC420 led controller, napoji se to mezi zdroj a led světlo. V počítači se dá nastavit po minutách, jak bude světlo svítit. Já třeba svítím nejdřív jen 10% výkonu pak 25% atd. Samozřejmě, že si můžeš nastavit pozvolný přechod. Prostě se s tím mužeš pohrát. Existuje i TC421 a ten jde ovládat i přes mobil. Nejtěžší bylo sehnat patice na propojení, protože to osvětlení Eheim má nějaké speciální vodotěsné, ale strejda Google si s tím poradil. Fotka moc nemá smysl. Je to prostě černá krabička. Stačí vygooglit nějaké návody a videa.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Mar 2022, 06:25

Vďaka za tip. Už som to pogúglil, vyzerá to zaujímavo. Aj videá sú na Youtube. Akurát by to malo byť na bezpečnom mieste, lebo sú tam odkryté svorky na silovú elektriku. Ideálne do rozvádzača :)

Niečo také by sa mi hodilo, často zabudnem rozsvietiť večer a precitnem, až keď je v izbe tma. A potom majú ryby šok.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 28 Mar 2022, 09:36

Já to mám ve skříni pod akváriem tak, aby to bylo co nejdál od zdroje vody. Jde to toho 12V. Nejsem v elektro úplně zdatný, ale 12V by mělo být z hlediska bezpečnosti v pohodě, ne? No já jsem to kupoval, protože to světlo, které jsem k akva koupil mělo moc velký výkon a chtěl jsem ho nějak omezit. To postupné zhasínání je pro mě bonus. Předtím jsem to měl tak, že jsem měl dvě světla každé na jedněch spínacích hodinách. Jedno zhasínalo později a ryby se neplašily.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Mar 2022, 10:12

Tomáš Kubík píše: Jde to toho 12V. Nejsem v elektro úplně zdatný, ale 12V by mělo být z hlediska bezpečnosti v pohodě, ne?


Máš pravdu, ja som najprv prebehol čínske stránky, v čínštine nie som až tak dobrý. 230V tam vôbec nejde. Takže veľmi to chrániť netreba.

Ako som sa dozvedel, aj u nás sa to dá kúpiť, len cena dvojnásobná.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Klidná Amerika 800litrů

Neprečítaný príspevokod Tomáš Kubík » 28 Mar 2022, 14:50

Jo dá se koupit i tady a jsou i návody v češtině. ;) Mám ještě jeden postřeh. Musím vzduchovat. Předtím jem měl akvárko zakryté jen tak halabala. Teď tam mám pořádná kdycí skla a dekl, takže nedocházelo k dostatečné výměně vzduchu nad hladinou a ryby zrychleně dýchaly, tak musí jet bublinky. Jinak v akva teď vše funguje dobře. Úplně nejlepší jsou Uaru. Jsou to takový malý 5-6cm velcí čertíci, kteří lítají v akváriu sem a tam a všechno ozobávají. Jsem z nich nadšený.
Tomáš Kubík
 
Príspevky: 764
Registrovaný: 18 Dec 2015, 09:00
Bydlisko: Znojmo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron