300l Malawi

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 300l Malawi

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 15 Nov 2021, 21:45

1joko píše:To určite nie :) Len sa nám každému páči niečo iné


Díky a ano, máš pravdu :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: 300l Malawi

Neprečítaný príspevokod RadoA » 16 Nov 2021, 05:34

head66y6 píše:Zdá se mi že tyhle černý tak nějak splývají s pozadím. Nejsou tam pořádně vidět a na fotce to vypadá jako kdyby ty ryby plavali v holé nádrži.
Ale třeba to je tím, že jsem už starej a slepej? :mrgreen:

Nie si ;). Sú dosť naukladané na pozadí a priestor je naozaj "holý". Ale je to na majiteľovi; my môžeme len pripomienkovať :mrgreen:.
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: 300l Malawi

Neprečítaný príspevokod 1joko » 18 Nov 2021, 16:37

Mne sa to osobne takto po upgrade páči viac. Ale koľko ľudí, toľko chuti :)
Obrázok užívateľa
1joko
 
Príspevky: 180
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Nov 2014, 20:05
Bydlisko: Lučenec

Re: 300l Malawi

Neprečítaný príspevokod andrej » 23 Nov 2021, 20:06

Ďakujem chlapci za reakcie, možno by bolo fajn pridať ešte viac tých kameňov, ale na druhú stranu nechcem uberať rybám miesto na plávanie. Je pravda že už ľutujem že som nezaobstaral väčšie akvárium a už začínam špekulovať ako presvedčiť polovičku :D . Do budúcna by som chcel akvárium pod televízorom miesto skrinky viď. obrázok dole. Má niekto z vás skúsenosti s niečím podobným, či môže ísť priamo na plávajúcu podlahu alebo dať nejakú podložku?
Prílohy
b988744c31acfd9f233a6305b3414c5a.jpg
Instagram: malawi.eu
Obrázok užívateľa
andrej
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 03 Mar 2021, 23:03
Bydlisko: Lučenec

Re: 300l Malawi

Neprečítaný príspevokod paloi » 24 Nov 2021, 05:04

Andrej, či priamo na podlahu alebo aj s podložkou, to je zanedbateľná otázka. Určite radšej s podložkou. Len si treba uvedomiť, ako sa to bude vypúšťať. Druhý problém - ako sa na to budeš pozerať? Budeš ležať na zemi? Aspoň 2 metre pred akváriom nemôže byť nič na podlahe. Bude akva mimo dosah detí? Možno nie Tvojich, možno len návštevy. Alebo nehrozí náhodný útok od rozzúreného vysávača? A bude TV ochránený pred špliechaním vody?

Plno otázok, na ktoré sa aj ja snažím nájsť odpovede. Ušetrí to miesto na šírku v miestnosti, to je pozitívum. Ryby sa nebudú ľakať od blikajúcej obrazovky. To sú zasa výhody, ktoré som na tomto našiel.

Už som mal akvárium, čo bolo asi 5 cm nad podlahou miestnosti. Na pozeranie fajn, na údržbu úplné nešťastie.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 300l Malawi

Neprečítaný príspevokod andrej » 24 Nov 2021, 12:30

paloi píše:Andrej, či priamo na podlahu alebo aj s podložkou, to je zanedbateľná otázka. Určite radšej s podložkou. Len si treba uvedomiť, ako sa to bude vypúšťať. Druhý problém - ako sa na to budeš pozerať? Budeš ležať na zemi? Aspoň 2 metre pred akváriom nemôže byť nič na podlahe. Bude akva mimo dosah detí? Možno nie Tvojich, možno len návštevy. Alebo nehrozí náhodný útok od rozzúreného vysávača? A bude TV ochránený pred špliechaním vody?

Plno otázok, na ktoré sa aj ja snažím nájsť odpovede. Ušetrí to miesto na šírku v miestnosti, to je pozitívum. Ryby sa nebudú ľakať od blikajúcej obrazovky. To sú zasa výhody, ktoré som na tomto našiel.

Už som mal akvárium, čo bolo asi 5 cm nad podlahou miestnosti. Na pozeranie fajn, na údržbu úplné nešťastie.


Paloi rozmýšľal som už aj nad týmito otázkami a objednal som si práve na vyskúšanie elektrický odkalovač, uvidím ako to s ním pôjde v mojom akva a možno by to bolo riešenie, prípadne vypúšťanie vymyslieť cez nejaké čerpadlo. Najväčší problém by bol s deťmi to máš pravdu :D
Nemáš foto toho akvária 5 cm od podlahy? Mal si pod tým nejakú nízku konštrukciu alebo dosku, polystyren?
Instagram: malawi.eu
Obrázok užívateľa
andrej
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 03 Mar 2021, 23:03
Bydlisko: Lučenec

Re: 300l Malawi

Neprečítaný príspevokod paloi » 24 Nov 2021, 19:09

Mal som na zemi asi 3x3 cm drevené hranoly a na tom 2 cm hrubú dosku. Tie hranoly tam boli kvôli tomu, aby v prípade nejakej vlhkosti neplesnivela laminátová podlaha. Vôbec sa mi to ale neosvedčilo pri čistení.

No ako som písal, pohrávam sa s myšlienkou televízora nad akváriom, takže akva by muselo byť o niečo nižšie. Ale už určite nie takto na podlahe. Minimálne filter by som chcel mať pod akváriom. No má to všetko výhody/nevýhody. Ak by išlo o sto litrov, nevadí, lebo dnes postavím, zajtra prerobím. Ale pri tisíc litroch ak dnes postavím, prerobím tak o 10 rokov, alebo vôbec.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 300l Malawi

Neprečítaný príspevokod andrej » 24 Nov 2021, 19:47

Filter by som vyrobil v akváriu prepážkový. No mám na to ešte čas popremýšlať nad tým, ale myslím, že je to reálne ;) .
Video z dnešného večerného mlsania :D
Instagram: malawi.eu
Obrázok užívateľa
andrej
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 03 Mar 2021, 23:03
Bydlisko: Lučenec

Re: 300l Malawi

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 24 Nov 2021, 20:04

Jestli se můžu vmísit ???
Mám v ložnici vedle postele a stolku s PC, kovový, svařovaný, jeklový stojan z hranolu 40x40 se 3 patry. Všechny 3 nádrže stojí pouze na jeklových výztuhách, na kterých mám nalepený 2cm polystyren. Žádné celoplošné desky pod dnem akvárií. Nádrže prostě stojí na obvodovém rámu stojanu 40mm širokém, podložené jen polystyrenem, jen v prostřed rámu je v každém patře výztuha z toho jeklu 40x40mm. Nádrže mají délku 115cm, hloubku 57cm a výšku 55cm, pokud si dobře pamatuju? Spodní obvod rámu jsem tenkrát postavil na OSB desku 20mm, položenou na prasáka na staré parkety na podlaze, hodil do vodováhy, nasázel 3 x 350l nádrže nad sebe a jednu po druhé od spodu postupně po částech napouštěl. Drží to tak dodneška, jenom dnes už nemám ve stojanu 3 x 350l nádrže ale jenom 2 x 350l a v horním patře 2 x 80l jako líhně a rozplavávačky, které nejsou napuštěné celý rok ale jenom podle potřeby.

Co se týká údržby spodního patra na zemi .... s vypouštěním vody není problém, protože jsem lenoch a na vypouštění nádrží při výměně vody používám ve všech svých nádržích čerpadlo Atman 202 s 1/2 coulovou zahradní hadicí nastrčenou na vyústění čerpací hlavy a druhý konec do "hajzlu" . Víc mě štve věčné klečení a promočená kolena a koberec u lovení ryb z té nádrže na zemi a při jakékoliv manipulaci s něčím v té nádrži. A nejhorší ze všeho bylo klečení při focení a pozorování ryb při tření, dokud jsem tam měl americké cichlidy. Poslední rok blahořečím nápadu, dát do této nádrže na zemi hadohlavce rodu Channa ! Údržba nádrže oproti JA cichlidám je o 70% jednodušší a méně častá, Channy jsou nádherné a viditelné i při pohledu shora ze židle vedle nádrže, když plavou pod hladinou a čumí na mě směrem nahoru, jestli něco jako bude a nádrž takřka na zemi je nejchladnější ze všech, což těmto mrškám vyhovuje :mrgreen:

Závěrem ale musím říct, že nádrž v obýváku, bych takto na podlaze mít nechtěl a nemohl! V obývacím pokoji je to přece jenom o celkové ladnosti a potěšení pro oko rodiny i návštěv. Nemluvě o té nepraktičnosti, při jakékoliv manipulaci s čímkoliv větším v obýváku, nebo při hemžení různých smráďat po bytě.... Mě by to prostě v obýváku nesedělo.
Ale nikomu to nerozmlouvám a každý sám za sebe, jako na horách ;) :D

Pro info pár pár fotek z bordelářova/akvaristova koutku vedle postele a Andrejovi se omlouvám za tu dlouhou slohovku.
Prílohy
20211124_190622.jpg
20210404_105529[1].jpg
20210404_105529[1].jpg (83.32 KiB) Zobrazené 11460 krát
IMAG0152.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: 300l Malawi

Neprečítaný príspevokod paloi » 24 Nov 2021, 22:34

head66y6 píše:Jestli se můžu vmísit ???


Můžeš :mrgreen:

Síce je to Andrejova téma, ale za mňa - veľké DÍKY za tú slohovku!
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron