"Vriedky" u Herichthys carpintis

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Re: "Vriedky" u Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 03 Jan 2021, 01:55

S přídavky mořské soli se musí opatrně. Od pár lidí co se věnují chovu brakických ryb (jednu dobu jsem se pokoušel o chov lezců) jsem se dozvěděl, že s minerály v neupravované sladké vodě může chemicky zreagovat nepředvídatelným způsobem. Někdy to ničemu nevadí, jindy (jinde) může vzniknout klidně i smrtící koktejl. Lépe přisolovat obyčejnou kuchyňskou solí. Osobně s ní mám velmi dobré zkušenosti, v rozpouštějícíse solance se rybky doslova s rozkoší koupou.

Jinak, ještě z vlastní zkušenosti - na celkové posílení organismu i rychlou neinvazivní léčbu drobnějších neduhů, pokud se vyskytnou, se mi osvědčil na drobno našprtaný česnek. Dokonce mi po něm lapnou i dravci, všežravým rybkám vyloženě chutná. Třeba by aspoň pro zmírnění mohl pomoci...
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: "Vriedky" u Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 03 Jan 2021, 06:18

..ono u tohto druhu rýb je toto kožné ochorenie dosť časté , hlavne u mladých rýb, čo mi potvrdilo dosť ľudí čo ich malo.. väčšinou tie ryby z toho "vyrastú " .. celkom sa to podarilo aj tým mojim (klop, klop na drevo)
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: "Vriedky" u Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod paloi » 03 Jan 2021, 08:18

To s tým cesnakom je zaujímavá informácia. Má s tým ešte niekto skúsenosť?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: "Vriedky" u Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod miras90 » 03 Jan 2021, 14:32

Nesmysl dělá se to i dospělým rybám.
Já si myslím, že by to mohla být hexamita pokud to vypadá jak akné s bílou čepičkou. Nebo něco bakteriálního původu.
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: "Vriedky" u Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 03 Jan 2021, 16:33

miras90 píše:Nesmysl dělá se to i dospělým rybám.
Já si myslím, že by to mohla být hexamita pokud to vypadá jak akné s bílou čepičkou. Nebo něco bakteriálního původu.



nie nie určite nie hexamita.. robilo sa to hocikde na tele, pri chvoste, , v strede pod chrbtovou plutvou .. objavilo sa zmizlo .. ... trpia tým "klasické" carpintis hlavne v mladosti.. fakt mi to potvrdilo viac ľudí čo ich mali aj chovali.. .. keď bakteria, tak špeciálne viac náchylný tento druh rýb
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: "Vriedky" u Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod miras90 » 03 Jan 2021, 18:00

Hexamita se ale u cichlid může projevit kdekoli na těle a nejen na hlavě ;)
miras90
 
Príspevky: 909
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: "Vriedky" u Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 03 Jan 2021, 19:22

..nechcem sa o to prieť ani tvrdohlavo svoje ale opakujem, bavil som sa z ľuďmi čo ich mali a boli medzi nimi aj ľudia čo boli v akvaristike niekde úplne inde ako ja .. študoval som aj zahraničné fóra.. spomínalo sa niečo v zmysle. “lymphocystis" či podobné vyrazy
..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: "Vriedky" u Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 13 Jan 2021, 01:04

paloi píše:To s tým cesnakom je zaujímavá informácia. Má s tým ešte niekto skúsenosť?


Na YouTube je o tom několik videí, stačí zadat Czosnek w akwarystyce a hned v prvním odkazu je poměrně vyčerpávající info. Sice to tam prezentuje chovatel živorodek, má to ale všeobecnou platnost. Zdá se, že je využití česneku v polské akvaristice naprosto běžné, zatímco u nás to napadlo jen pár lidí (mě to před asi dvanácti lety poradila jedna slečna ve fóru na rybicky.net při problému se zaplísněním ocellatů, úspěch byl okamžitý takže ho používám stále a nemůžu si ho vynachválit). Přijde mi to lepší než lít do akvárek pochybnou chemii s hromadou vedlejších účinků ;)
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: "Vriedky" u Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 13 Jan 2021, 07:35

Jeden můj, dnes již nežijící příbuzný dělal za bolševika i po něm Terčovce a Skaláry. Měl celkem velkou chovnu v Letohradu a dařilo se mu.
Ten nedal na česnek dopustit. Míchal si a mrazil vlastní masovo / zeleninovou směs, ve které měl česnek veliký podíl.
Osobně "na hulváta" mačkaný česnek do nádrže nesypu ale mezi umělým krmením nesmí nějaké s podílem česneku chybět.
Střídám tyto dva druhy. Ryby je berou velmi rády.

https://www.koblasa.cz/ea-689-tablety-a ... 00gr-.html

https://www.mall.cz/krmivo-ryby/d-allio ... 0022275940

A potom ještě směs bylin od SAKu.

https://exothobby.eu/cs/73-sak-immun
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: "Vriedky" u Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod peterS » 03 Mar 2021, 23:34

Zdravím moc už neprispievam ale stále čítam rôzne fóra a nedávno som narazil na jeden článok niekde z ameriky ale už ho neviem dohľadať tak to sem radšej napíšem pokiaľ to mám v hlave(aj kvôli sebe už mi to akosi vypadáva :D ) jednalo sa tam o tie vredy u carpintis . Osobne som si vždy myslel že ide o Lymphocystis ale chlápek tam písal že to úspešne lieči s Epsomská soľ 15ml na 40l(pozeral som to dá sa kúpiť v lekárni) + Seachem ParaGuard (čo som pozeral tak u nás asi momentálne nie je) neviem či to zaberá ale myslím že aspoň za skúšku by to stálo. Ja osobne som carpintis nikdy nemal ale možno to niekomu pomôže. Ak by mal niekto tento problém a vyskúšal to dajte potom nejaké info či to funguje ;)
peterS
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 06 Sep 2014, 23:48

PredchádzajúciĎalší

Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron