Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod Saty » 24 Jan 2021, 11:02

A nemohla za tu velkou změnu ph vstupní voda?. Já přes zimu radši měřim ph častěji pač voda z řádu i ze studny má celkem výkyvy v ph dolů. Tak není ani třeba používat tolik vody z RO. Jinak já ty minerály nechávám rozpouštět v sudu kde míchám vodu z RO. Nechám to vždycky promíchat čerpadlem a pak rovnou do akva.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod martin filip » 24 Jan 2021, 14:32

Asi to nie je správne ale ja sypem minerály priamo na hladinu,lebo v malom množstve sa mi ich nedarilo rozpustiť.
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 24 Jan 2021, 20:04

Saty píše:A nemohla za tu velkou změnu ph vstupní voda?.

Vstupní voda má 6,5-6,6. Jak jsem psal, po výměně ph vylezlo k normálu a během 1-2 dnů zase slezlo. Teď už to drží, zatím nedávám ani minerály, ani žádné výluhy. Mám teď ve filtrech anex a purigen, tak by ty výluhy neměly ani smysl. Po další výměně začnu přidávat minerály rovnou na hladinu. Máme hodně měkkou vodu (75-80 mS) a bůhví čím ji vodárny upravují, aby nebyla víc kyselá.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod Saty » 26 Jan 2021, 20:47

Jirka B. píše:
Saty píše:A nemohla za tu velkou změnu ph vstupní voda?.

Vstupní voda má 6,5-6,6. Jak jsem psal, po výměně ph vylezlo k normálu a během 1-2 dnů zase slezlo. Teď už to drží, zatím nedávám ani minerály, ani žádné výluhy. Mám teď ve filtrech anex a purigen, tak by ty výluhy neměly ani smysl. Po další výměně začnu přidávat minerály rovnou na hladinu. Máme hodně měkkou vodu (75-80 mS) a bůhví čím ji vodárny upravují, aby nebyla víc kyselá.

Anex ve filtru nechávám i když přidávám minerály. Někde se to tu probírálo a neměl by je z vody odstraňovat.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod kvietik » 21 Dec 2021, 14:14

Idem kupovať minerály. Našiel som ale od tropic marine iba buď pre terčovcov alebo africké cichlidy. Čo z toho bude vhodnejšie pre Strednú Ameriku?(Otázne je či je tam vôbec nejaký rozdiel :) ). Teraz používam mineraly pre terčovce od inej firmy a samcovi Oscura heterospila sa spravila nepekná diera v hlave. Možno som dával malé dávky lebo na hexamitu to nevyzerá.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod Fogy51 » 21 Dec 2021, 14:49

Ja som kúpil minerály pre koi a nesťažujem si. Dokonca sa mi zdá ze mi pomohli pri boji s dierovkou u jednej cichly a sypem to od oka na granule. Neviem si teraz spomenúť na značku ale keď budem doma tak ti to odfotím.
Obrázok užívateľa
Fogy51
 
Príspevky: 466
Registrovaný: 16 Apr 2017, 15:43
Bydlisko: Tekovská Breznica

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 21 Dec 2021, 18:50

Ta původní sůl mi už taky došla a Miras90 mi říkal, že se dá použít i ta pro terčovce co mají.
Já teď zkouším tuhle od Seachem pro americké cichlidy. Je tam podstatně menší dávkování (gramáž na litr dopouštěné vody), než bylo u té původní soli.
Ale jsem flink a nevzpomenu si při každé výměně vody. Neměl jsem naštěstí nikdy nějaký extra problém ani když jsem tyto minerální soli nepřidával.
Je ale fakt, že když se ke mě dostala někdy od někoho ryba s děrovkou, tak se to po té soli rychleji zahojilo...

https://www.akvarista.cz/web/shop/item- ... uvEALw_wcB
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod Saty » 21 Dec 2021, 20:22

Já aktuálně používám Tropic Marine pro terče a jsem celkem spokojenej. Ale abych řek pravdu nějak nepoznám rozdíl. Předtím jsem používal Sera mineral salt a budu ji používat zas a nikdy jsem problém s děrovkou neměl ani předtím ani těd. Ale pokud se rozhoduješ kterou použít tak pro ty terče mi to přijde blíž te střední americe...
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod kvietik » 24 Dec 2021, 13:58

Tak som našiel aj Tropic marine 1,8l balenie taky ten klasicky. Ale je to v CZ, tak este uvidím jaka cena pošty. Premýšľam ale, že skúsim aj tie od Seachem pre cichlidy.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Predchádzajúci

Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron