Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Všetko čo vás zaujíma o portáli CichlidKlub.sk, zmeny, informácie, nápady a pod.

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod martin filip » 19 Jan 2020, 21:06

blegon píše:Tak už mám také objednáno :D .
Stávalo se mi u geophagů že měli takové okousané ploutve přidávám foto.
Možná že to bylo tím že ve vodě neměli potřebné minerály a brali si to z ploutví ?
Co myslíte?
Teče mi tu 700-800 mikro, ale je to hodně vápenatá voda.

Mne minerály vyriešili problém s dierovkou, ale chvosty rozstrapkané majú aj keď menej ako predtým to musím uznať. Myslím že to zaberá aj na to a hlavne keď si dodriapali plutvy rýchlejšie sa to hojí a dáva dokopy.
Toď moja skúsenosť a postreh s mineralmy.
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod Saty » 29 Apr 2020, 21:28

Tak jsem taky objednal na zkoušku minerály od Tropic Marine. Chtěl jsem zde doporučované Tropic Marine Pro Special Mineral, ale bohužel tento produkt, dle sdělení prodejce, se již nevyrábí, jelikož výrobce řadu minerálů rozšířil na více druhů, pro korály, cichlidy, terčovce apod. Ale je možné že některé shopy maj ještě původní produkt skladem, tak ho ještě někde lze sehnat. Tak jsem na zkoušku vzal variantu discus, ta je pro jižní ameriku asi nejblíž ;) .
Prílohy
20200420_202456.jpg
20200420_202456.jpg (19.45 KiB) Zobrazené 4314 krát
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod miras90 » 01 Máj 2020, 18:22

Tak to ti prodejce kecal protože, Pro speciál minerál se vyrábí stále ;) Jinak když si chtěl pro cichlidy mohl ti nabídnout Pro cichlid minerál ale to asi taky neměl jako speciál :)
Ale mělo by to fungovat tak jako tak.
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod liborass » 01 Máj 2020, 18:38

Já jsem teď Pro speciál minerál sháněl, a nikde není, ve všech eshopech měli psané, že je skladem, ale když jsem jim psal, tak skladem není nikde. A to jsem googloval docela dost.
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod Saty » 01 Máj 2020, 19:38

miras90 píše:Tak to ti prodejce kecal protože, Pro speciál minerál se vyrábí stále ;) Jinak když si chtěl pro cichlidy mohl ti nabídnout Pro cichlid minerál ale to asi taky neměl jako speciál :)
Ale mělo by to fungovat tak jako tak.

No nevim jestli kecal, taky jsem zkoušel tři eshopy a všichni tvrdily že už nemaj k dispozici a ani nebude. Ten třetí řikal, že to výrobce rozdělil dle zaměření pro koho jsou určeny. Ale je to asi fuk, handrkovat se o tok s nikým nebudu :) .
Pro cichlid mineral je určen pro ryby z východoafrických jezer, tak ten pro discus je mi přece jen bližší ;) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 18 Jan 2021, 08:19

Jakým způsobem přidáváte minerály do nádrže? Rozmícháte je ve vodě v kbelíku nebo je sypete rovnou na hladinu?
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod kvietik » 18 Jan 2021, 12:28

Rozpustím v malom.množstve vody a až potom do akvária.Keď si prečitaš celé vlákno, tak sú tam aj skúsenosti, keď išla do akvarka priamo soľ a nedopadlo to dobre.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 18 Jan 2021, 13:23

Já to taky napřed rozpouštím v kbelíku, protože jsem to vlákno četl. Ptám se proto, že v článku v úvodu a i v návodu od výrobce přesně tohle nedoporučují. Minerály prý v malém množství vody zareagují mezi sebou. Zajímám se teď o to z toho důvodu, že se u mě vyskytnul problém, který přičítám právě tomu. Jak jsem na podzim psal v tématu u své nádrže, u samce temporalis se objevila díra v hlavě. Zvýšil jsem přísun minerálů na jednou tolik, což je 6 odměrek na cca 650 čistých litrů vody. Díra už je skoro neznatelná a minerálů dávám míň, ale před měsícem se objevil v nádrži mléčný zákal. Přidal jsem anex a koupil navíc purigen, trochu se to zlepšilo. Jenže ryby se cca před 14ti dny zacaly otírat o dno a větve jak šílený, až měly na hlavách odřeniny. Hřbetní ploutve mapiritensek stažený dozadu. Objednal jsem elektronický ph metr, páč doma jsem měl jen kapkové testy do 6 ph a nestcil jsem čumět. 3,7. Po okamžitý výměně poloviny vody ph vylezlo na 5,8 a druhý den už bylo 4,5. Vyměnil jsem třetinu vody, ph6,1, druhý den 5. Přidal jsem teda cca 40g jedlé sody, ph vylezlo za 7 a zatím se tři dny drží na této hodnotě. Voda z kohoutku má ph 6,6 a vodivost 80 mS. K minerálům jsem přidával ještě výtažek z catalpy od Easylife a občas vyluh z olšových šišek. To samé dávám do dalších akvárií, jen minerálů míň - do 300l 1 odměrku a do 375l 2. Voda tam má ph 6,6-6,8 a je úplně čirá. Do velké nádrže zatím cca 14 dní minerály nedávám. Je možné, že by se to nějak kumulovalo například v kořenech? Mám tam dva velké kořeny, dva kameny a asi dva cm písku. Snad jsem to tou sodou zneutralizoval. Ryby jsou ok, mají naplé ploutve a nedrbou se.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod kvietik » 21 Jan 2021, 22:29

Ja ti na toto neviem odpovedať. Inak máš stabilne PH pri takej nízkej vodivosti? Ten Purigen na to nemôže mať vplyv?
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Nemoci z nedostatku – Kersten Opitz

Neprečítaný príspevokod Jirka B. » 22 Jan 2021, 10:31

Anex a purigen jsem tam dal až potom, co to tak slítlo dolu. Nedávám teď minerály a ph je 6,9 stabilně. Ten zákal bude pravděpodobně reakce když se smíchá výtažek z katalpy a výluh z rašeliny plus ty minerály. Ověřeno ve výkrmně. V akva u balsani dávám jen minerály a voda se nikdy nezkalila
Ve výkrmně se zkalí na pár dní, pak se vyčistí.
Obrázok užívateľa
Jirka B.
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 11 Okt 2018, 21:12
Bydlisko: Jablonné v Podještčdí

PredchádzajúciĎalší

Späť na Otázky, odpovede a riešenie problémov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron