Herichthys carpintis

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod kovarnicka » 04 Feb 2019, 12:53

tak ja bych se vratil k ty moji samici. nezdala se mi, tak jsem ji odlovil a zkousel lecbu bactopurem a eshou, ale prakticky bez vysledku. skoro celej mesic. fotku nemam, ale ta ryba vypada, ze ji to szira za ziva. chovase normalne. samec je celkem v pohode, obcas se u nej objevi ten vridek a po case zmizi...ryby se kteryma byla v nadrzi jsou taky v pohode...tak co ji je?
Obrázok užívateľa
kovarnicka
 
Príspevky: 156
Registrovaný: 05 Okt 2014, 15:25
Bydlisko: Most

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 04 Feb 2019, 14:55

No nevím jestli na tuto otázku dostaneš uspokojující odpověď. Vředy na carpintis jsou letité téma. Sám jsem je měl několikrát z různých zdrojů. Ale postupně se jim vředy objevili vždycky. Když už jsem si myslel že mám vyhráno a měl jsem pár cca 4 letý a celou dobu bez vřídků , tak se jim najednou jak na sviňu začali dělat. Přitom voda, krmení, výměny vody, spolubydlící, .... vše více méně stejné.
Říká se že:
- je to způsobeno příliš velkým podílem masité stravy.
- že jim celkově nesvědčí překrmování
- degenerace genů a celkové zchoulostivění díky vysoké příbuzenské prokříženosti - zvlášť v našich končinách anebo u ryb z asijských velkofarem kde se toto taky neřeší.
- někdo tvrdí že forma carpintis "escondido" na to netrpí, protože tady není tolik rozšířená a tím pádem příbuzensky zdegenerovaná.
- jediná možnost jak se dostat ke zdravím carpintis je divoký odchyt - je fakt že dnes se nabízí WF kde co ale divokýho carpintise v nabídkách u nikoho jen tak neuvidíš! Pokud to teda nebude nějakej špekulant a pohádkář :D

Nevím kde je pravda!
Je fakt že výkupní i prodejní ceny těchto ryb o něčem taky asi napovídají. Množí se to jako potkani mezi sebou a kde všechny ty ryby asi jsou, kde končí ?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod miras90 » 16 Feb 2019, 21:14

Taky se u mě jeden zatím malý pár vyskytuje ;)
Prílohy
IMG_20190216_190206.jpg
miras90
 
Príspevky: 910
Registrovaný: 31 Jan 2017, 12:42

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod stiff » 14 Júl 2019, 17:06

Ahojte. Ako je to teraz s dostupnostou carpintis "Escondido"? Chova to niekto v nasich koncinach? A co je nove v tejto veci, uz su nejako presnejsie opisane rozpoznavacie znaky? Alebo su aj ine formy carpintis? Par rokov to nesledujem, tak sa pytam, mozno ma niekto aktualne info...

Foto/video som si pozical od The Cichlid Dojo ;)

Prílohy
Screenshot_20190714_180454.jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod Lubik » 14 Júl 2019, 20:52

tych escondido som este nevidel nazivo u nikoho ale maju krasnu pestru farbu, ja som si dnes doniesol takeho krasavca, ma okolo 20 cm :)
Prílohy
1F9C7895-6A36-4E71-921A-FCEEE7C5FF8B.jpeg
0BEE039E-7994-4F6C-8F2D-A89476DD2489.jpeg
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 29 Nov 2020, 13:28

Taky přispěji svou troškou do mlýna. To jsou naši nováčci, které jsem získal výměnou za mláďata Parachromis motaguensis :)
Prílohy
IMG_20201129_094703.jpg
IMG_20201129_094645.jpg
IMG_20201129_094618_1.jpg
IMG_20201129_094510_1.jpg
IMG_20201129_094544.jpg
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod wunti » 29 Nov 2020, 13:40

Pěkné kořeny...... samozřejmě i drobotina, ale kořeny mne uchvatily ;)
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 29 Nov 2020, 14:14

Ty mám z abertamského rašeliniště. Bývala tam těžební oblast (loni ji zrekultivovali) a kořeny bahenních borovic jako odpad vyhazovali na haldy. S kamarádem jsme na ně jezdili, byla to tak půlhodinka autem, a domů jich natahali mraky všech možných tvarů i velikostí. U velkých cichlid není dřeva nikdy dost a tenhle zdroj byl k nezaplacení ;)
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 02 Dec 2020, 23:51

Tak a ještě jedna z dnešního podvečera. Tihle tři vyplouvají vždy jako první, zbytek hejna až chvilku po nich.
Prílohy
IMG_20201202_161757.jpg
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

Re: Herichthys carpintis

Neprečítaný príspevokod fajfmen » 03 Jan 2021, 00:29

stiff píše:Ahojte. Ako je to teraz s dostupnostou carpintis "Escondido"? Chova to niekto v nasich koncinach? A co je nove v tejto veci, uz su nejako presnejsie opisane rozpoznavacie znaky? Alebo su aj ine formy carpintis? Par rokov to nesledujem, tak sa pytam, mozno ma niekto aktualne info...


Ahoj, zrovna ti mí mrňousi by měli být 'Escondido'. Chovatel, od kterého je mám, o problému s vřídky poprvé slyšel až ode mě, svůj chovný pár má už hromadu let a ryby jsou v naprostém pořádku. Čili měl nejspíš kliku a nenaletěl nějakému vychytrálkovi na marketingový tah.
Každopádně jsem se začal pídit na netu po informacích o jednotlivých formách (zatím jsem dohledal Escondido, Chareil, Lago de la Puerta, Rio Hondo, Vontehello a Rio Salto) a jejich rozlišovacích znacích, příliš moudrý z toho ale nejsem. Obecně by jižní populace měly mít největší skvrny zatímco severní nejmenší (ty se navíc údajně přirozeně mixují s cyanoguttaty), u escondid by
pak měly být na skřelích meandry místo puntíků... Jenže -
Ryby označené jako 'Rio Hondo' měly u jednoho amerického akvaristy tak velké skvrny že připomínaly modrou formu perleťáka, zatímco u druhého je měly drobounké a u třetího vypadaly úplně stejně jako ten fešák na Tvých fotkách. Aby toho nebylo málo, podle některých názorů je např 'Lago de la Puerta' identická s 'Escondido', přitom ale stejnojmenné jezero přímo sousedí s Lago Chareil a tamní forma je prý odlišitelná. Bůh suď ale jak, čert aby se v tom vyznal.

Osobně mi to přijde, že než o skutečných formách je to celé spíš o velké variabilitě taxonu, jen se dělá humbuk podle módního (i když u některých druhů skutečně relevantního) trendu odchytových lokalit. Asi jako kdybysme my vyváželi okouny 'Rio Ohře', 'Rio Teplá' nebo 'Lago Děpoltovický rybník' :lol:
Ale možná se pletu, určitě budu pátrat dál :)
Obrázok užívateľa
fajfmen
 
Príspevky: 123
Registrovaný: 23 Okt 2020, 16:48
Bydlisko: Karlovy Vary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron