prepadovy filter

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Re: prepadovy filter

Neprečítaný príspevokod liborass » 02 Apr 2020, 18:39

Záleží co si představuješ od jemnou filtrací vody? Ale jemný molitan se rychle zanese třeba hrubost TM45 jsem ve filtru zkoušel a musel jsem ho vyndat, zanášel se strašně rychle a klesala hladina...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: prepadovy filter

Neprečítaný príspevokod Rasto_2001 » 02 Apr 2020, 21:49

Asi tam dám vatu, len tá sa tiež zanesie rýchlo, mám ju vo vnútornom filtri čo je v AQ tak to mi nevadí ľahký prístup výmena za 3 minúty.
Akurát začínam riešiť či je ju možné nejak preprať alebo sa musí vyhodiť ... už som ju raz menil a putovala rovno do koša, za cca týždeň ju budem meniť zas a do tohto filtra - ten chystám pre iné akvárko - to predstavím neskôr :-D, tiež planujem dať
Tu bude biomolitán hrubší a jemnejší (presne označenie neviem lebo to maju tak to označené ...), guličky a keramicke valceky
Obrázok užívateľa
Rasto_2001
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 05 Sep 2014, 21:46

Re: prepadovy filter

Neprečítaný príspevokod liborass » 03 Apr 2020, 07:05

Při ceně vaty jsem ji vyhazoval. Když jsem měl skleněný filtr pod akva, tak mi hodně pomohlo, když jsem dal do komory s vatou okružáky a krevetky. Pak jsem vatu měnil jednou za dva měsíce předtím co týden až dva. Co se molitanu týče, tak ideální je TM 10 a TM 20, jemnější už nemají cenu.
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: prepadovy filter

Neprečítaný príspevokod kvietik » 03 Apr 2020, 07:41

Rasto_2001 píše:
liborass píše:Já beru molitan tady https://www.jezirkabanat.cz/, mají tam zbytkové kousky, mají tam i zeolit. Jinak lávovou drť a pemzu co používám ve filtru já, tak jsem koupil normálně v zahradnictví...

Pozerám akurát na to, len tam je doprava na SK 11 eur, ale ináč majú super ceny

Poslal som ti telefonne číslo do sukromnej spravy na chlapika čo by mal mať dobre ceny.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: prepadovy filter

Neprečítaný príspevokod Rasto_2001 » 03 Apr 2020, 08:42

liborass píše:Při ceně vaty jsem ji vyhazoval. Když jsem měl skleněný filtr pod akva, tak mi hodně pomohlo, když jsem dal do komory s vatou okružáky a krevetky. Pak jsem vatu měnil jednou za dva měsíce předtím co týden až dva. Co se molitanu týče, tak ideální je TM 10 a TM 20, jemnější už nemají cenu.


Dobrý
Aké krevetky - čo ktomu je potrebné: svetlo napr ... alebo čo ? abo len ich dám do filtra a neriešim?
Okružáky - nerozliezli sa potom po celokm AQ i filtri ?

Tie krevetky, môžu ísť aj do AQ k cichlirám ? či tie ich požerú ?
Obrázok užívateľa
Rasto_2001
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 05 Sep 2014, 21:46

Re: prepadovy filter

Neprečítaný príspevokod liborass » 03 Apr 2020, 08:50

Rasto_2001 píše:
liborass píše:Při ceně vaty jsem ji vyhazoval. Když jsem měl skleněný filtr pod akva, tak mi hodně pomohlo, když jsem dal do komory s vatou okružáky a krevetky. Pak jsem vatu měnil jednou za dva měsíce předtím co týden až dva. Co se molitanu týče, tak ideální je TM 10 a TM 20, jemnější už nemají cenu.


Dobrý
Aké krevetky - čo ktomu je potrebné: svetlo napr ... alebo čo ? abo len ich dám do filtra a neriešim?
Okružáky - nerozliezli sa potom po celokm AQ i filtri ?

Tie krevetky, môžu ísť aj do AQ k cichlirám ? či tie ich požerú ?


Prostě jsem tam naházel 10 ks obyčejných krevetek, myslím, že to byly red cherry a víc jsem neřešil, žádné světlo krmení, prostě nic, za chvilku se rozmnožily a bylo jich mraky, tak jsem je házel rybám jako krmení. Ony se právě živí bordýlkem co zachytí vata. A s okružáky to bylo to stejné, byly jen v komoře, kde byla vata a když jich bylo hodně naházel jsem je nahoru do akva a cichlidy se postaraly ;)
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: prepadovy filter

Neprečítaný príspevokod Rasto_2001 » 03 Apr 2020, 09:00

nooo asi pojdem do toho :-D
Obrázok užívateľa
Rasto_2001
 
Príspevky: 85
Registrovaný: 05 Sep 2014, 21:46

Re: prepadovy filter

Neprečítaný príspevokod luker13 » 15 Júl 2020, 17:22

zdarec ... mozem pouzit do prepadoveho filtru na prepazky aj plexisklo?
luker13
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 20 Máj 2019, 11:45

Re: prepadovy filter

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 17 Júl 2020, 07:22

luker13 píše:zdarec ... mozem pouzit do prepadoveho filtru na prepazky aj plexisklo?


Myslím si, že by s tím neměl být žádný problém.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: prepadovy filter

Neprečítaný príspevokod RAP » 17 Júl 2020, 08:09

Plexi a sklo se špatně lepí.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť