Externé filtre SUNsun

Diskusia o nádržiach, filtrácii, osvetlení a celkovom zariaďovaní nádrže ...rady, návody a recenzie

Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod Piňo33 » 20 Jan 2020, 13:03

Má niekto praktickú skúsenosť? Konkrétne 703a / 704A. Sú spoľahlivé alebo sa im oblúkom má každý akvarista vyhnúť :)
Piňo33
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 18 Jan 2019, 06:17
Bydlisko: Levoča

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod Juraj1973 » 20 Jan 2020, 13:18

..o druhom človeku si vždy treba myslieť len to najlepšie.. možno sa síce pri tom dožiť sklamania.. ..ale lepšie je byť sklamaný, ako nespravodlivý..
Obrázok užívateľa
Juraj1973
 
Príspevky: 695
Obrázky: 41
Registrovaný: 05 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: kúsok od R1 pribina (exit čaradice)

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod Piňo33 » 20 Jan 2020, 13:21

Práve. z recenzií na heuréke, v obchode invital by clovek povedal ze je to top produkt pre akvaristiku. vraj testovany vo vyrobe tlakovou skuskou na tesnost a pod. Len Sunsun znie velmi čínsky :)
Piňo33
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 18 Jan 2019, 06:17
Bydlisko: Levoča

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod zapa » 21 Jan 2020, 12:55

Mám doma cca 3/4 roku a zatím bez problémů.
zapa
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 02 Jan 2019, 14:11
Bydlisko: Poděbrady

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod Piňo33 » 22 Jan 2020, 07:17

A aký mas typ filtra? 703/704? Aký je asi objem tych troch košov a aké médiá tam mas naskladané?
Piňo33
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 18 Jan 2019, 06:17
Bydlisko: Levoča

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod zapa » 23 Jan 2020, 19:03

Mám 703A. Objem nevím, ale v popisu filtru by někde na internetu být mohl. Koše jsou tam tři a v nich mám biomolitan, de nitrate, vatu + keramické kroužky. Kde v koši zbylo místo nacpal jsem ještě proužky biomolitanu.
zapa
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 02 Jan 2019, 14:11
Bydlisko: Poděbrady

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod Piňo33 » 23 Jan 2020, 20:30

Ten sunsun je riadny oriešok. Urobil som pokus. Napísal som aby mi firma RA napisala o nom aky je ked ho tak chvalia a robia mu celkom slusnu reklamu že je kvalitný hlavne čo sa týka pomeru ceny/výkonu či prakticky žiadnu reklamaciu. Odpoveď bola ze radšej pozerať na nemecké výrobky Eheim, JBL, oase... Potom fakt nerozumiem prečo ho takmer každému v otázkach ohľadom produktu vrelo odporúčajú..
Piňo33
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 18 Jan 2019, 06:17
Bydlisko: Levoča

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod liborass » 24 Jan 2020, 08:37

Co jsem tak koukal na netu, tak bych té kvalitě moc nevěřil, hodně lidí si na něj stěžovalo. Já si koupil na rostlinných akváriích jen trubky sání a výtoku pro 703a, chtěl jsem to dát na eheim, přeci jen je to trubka a o dost levnější než od eheimu. Ale jak mi to došlo, tak to byl pěkný š..t, hned jsem to vracel a bral origo od eheimu. A jestli je takhle udělaný celý filtr tak děkuji nechci... Ale to je jen můj názor.
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod zapa » 24 Jan 2020, 14:31

Je pravda, že kvalita zpracování se nedá s renomovanými značkami porovnávat. Ale to cena také ne. V prvním filtru, který mi přišel byly dokonce koše na náplně rozlámané. Výměna bez problémů.
Mě zatím funguje a nikde neteče. Jestli bych si koupil znovu? To je těžká otázka. Ta kvalita zpracování je slabší a průtok mi také přijde nižší než uvedeny na filtru.
zapa
 
Príspevky: 10
Registrovaný: 02 Jan 2019, 14:11
Bydlisko: Poděbrady

Re: Externé filtre SUNsun

Neprečítaný príspevokod Piňo33 » 27 Jan 2020, 09:03

zapa píše:Je pravda, že kvalita zpracování se nedá s renomovanými značkami porovnávat. Ale to cena také ne. V prvním filtru, který mi přišel byly dokonce koše na náplně rozlámané. Výměna bez problémů.
Mě zatím funguje a nikde neteče. Jestli bych si koupil znovu? To je těžká otázka. Ta kvalita zpracování je slabší a průtok mi také přijde nižší než uvedeny na filtru.


Prietok ti ide postupne dole po zanesení médií. aj u mňa na eheime cítiť po čase menší prietok pri silnom znečistení médií. Tak to má však byť. vo filtri bordel tmavá voda a akva krásne čisté :). Ja tiež neverím Sunsun ani slovo o nejakej kvalite. Radšej Eheim a kľudný spánok. i keď mám kamošov akvaristov čo zas nadávajú na Eheim. Preceňovaný, drahý filter, a že je taký istý kvalitný ako Tetra plus rada. No neviem neviem. Jeden čas som však premýšľal o tetra 1200 plus ale nakoniec po rôznych čítaniach recenzií som sa rozhodol pre Eheim 4+250. Rozhodne neľutujem. neskutočne kvalitný filter. mám ho 5 rokov a bez problemov, mažem tesnenia lekárskou vazelínou, guľový ventil striekam Eheim silikonovým sprejom. naozaj bezproblemový chod. (KLOP KLOP) čistím ho tak každé 4-5 mesiace.
Piňo33
 
Príspevky: 19
Registrovaný: 18 Jan 2019, 06:17
Bydlisko: Levoča

Ďalší

Späť na Technické vybavenie nádrží, rady a recenzie techniky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia