864L juzna/stredna amerika

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: 864L juzna/stredna amerika

Neprečítaný príspevokod martin filip » 26 Sep 2019, 12:04

A je to tu :)
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: 864L juzna/stredna amerika

Neprečítaný príspevokod Lubik » 26 Sep 2019, 13:13

haha no tak to diky, takze mam z kazdeho rozku trosku :D asi preto sa nemaju velmi v laske a kazdy ma svoje teritorium :D chcelo by to s niekym ich vymenit alebo predat a kupit jeden druh, alebo pockat kym vyrastu hekely, cize otvaram ponuku, ak by niekto chcel tieto 3 geose z vychodu slovenska tak sa dohodneme :D
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

Re: 864L juzna/stredna amerika

Neprečítaný príspevokod martin filip » 26 Sep 2019, 14:42

Nieje to žiadna výhra to je jasné, ale aspoň vieš na čom si.
martin filip
 
Príspevky: 384
Obrázky: 0
Registrovaný: 06 Jún 2017, 18:32
Bydlisko: Velke Uherce

Re: 864L juzna/stredna amerika

Neprečítaný príspevokod Lubik » 01 Nov 2019, 22:09

akvarecko uz nejake 2-3 tyzdne v prestavbe... prerabka na biotop rieky Kongo, momentalne tam su hemichromis lifalili a tetry konzske, casom by mali pribudnut este hrbohlavce a synodontisy ale to sa este uvidi.. a hlavne sa interierom priblizit nejakej casti v kongu
Prílohy
6B5DC1B2-6354-4DBA-B0D2-EFDF88A42822.jpeg
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

Re: 864L juzna/stredna amerika

Neprečítaný príspevokod kvietik » 02 Nov 2019, 15:59

Čo taká radikálna zmena? Vlastne už druhá?
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: 864L juzna/stredna amerika

Neprečítaný príspevokod Lubik » 03 Nov 2019, 01:09

dovod je BADC 2020 ak sa mi teda podari to postavit a najst dostatok informacii z toho regionu kde ziju jewel cichlids, to je ten kazdorocny rebricek biotopovych akvarii z celeho sveta, problem je aj nemoznost skusit vsetky ryby co by clovek chcel mat a preto sa to obmiena, no toto by malo byt aktualne minimalne nasledujuci rok
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

Re: 864L juzna/stredna amerika

Neprečítaný príspevokod Saty » 10 Nov 2019, 17:54

Lubik píše:dovod je BADC 2020 ak sa mi teda podari to postavit a najst dostatok informacii z toho regionu kde ziju jewel cichlids, to je ten kazdorocny rebricek biotopovych akvarii z celeho sveta, problem je aj nemoznost skusit vsetky ryby co by clovek chcel mat a preto sa to obmiena, no toto by malo byt aktualne minimalne nasledujuci rok


Tak to držim pěsti, nad tou soutěží jsem taky uvažoval a každej rok ji sleduju. Ale sehnat v našich podmínkách veškerej přírodní materiál by byl dost problém :( . Hlavně když jsou podmínky dost přísný a každá menší chybka končí nulovou šancí na dobrý umístění. Nejpřijatelnější a nejjednodušší mně přišlo napodobit nějaký africký jezero, kde je jen kamení. Případně úplně zanevřít na cizokrajné biotopy a napodobit nějaké místní jezírko, nebo říčku, což je v posledních letech celkem na vzestupu, jak sleduju. Ale studenovodní akva není nic pro mě.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 864L juzna/stredna amerika

Neprečítaný príspevokod Lubik » 10 Nov 2019, 18:35

Saty poviem ti ze som si vybral asi to najhorsie co som mohol, 3 tyzdne po veceroch som hladal potrebne informacie podla kriterii sutaze ale to je snad nadludsky vykon :D ... uz som bol totalne zufaly, ryby predane, akva poloprazdne, ...tak my ostali len oci pre plac :D ...ale pozeral som tie priklady sutaznych akvarii z minulych rokov a potom som sa rozhodol nieco ine urobit lebo na to kongo uz som nemal nervy, vymyslel som strednu ameriku, horny tok rieky Bladen, ryby meeki, salvini, zelene mecune a cryptoheros spilurum ale tieto zatial neviem zohnat, prve 3 druhy mi dojdu v stvrtok tak uz sa tesim.
Dnes som uz konecne zacal dnom, mam tam kompletne kameniste dno ktore este bude pokryvat slaba vrstva piesku, dalsia vec pridu konare a opadane listy na dno pod konare to bude imitacia spadnuteho stromu, ... celkom jednoduche, hlavne preto, ze postavit akva je pohoda, horsia je ta teoria ktorou treba podlozit ten biotop, myslim ale ze do vianoc to s prehladom bude hotove
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

Re: 864L juzna/stredna amerika

Neprečítaný príspevokod Saty » 11 Nov 2019, 16:03

Tak to držim pěsti a třeba příští rok ve výsledkové listině najdeme i zástupce ze Slovenska ;) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: 864L juzna/stredna amerika

Neprečítaný príspevokod Lubik » 11 Nov 2019, 17:30

ak by som sa dostal do prvej 50ky, bol by to pre mna uspech, nad prvou 10kou ani nerozmyslam :D
večne nespokojný
Lubik
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 19 Apr 2019, 01:39
Bydlisko: Levoca

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia