Kombinácia do 300L

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 17 Okt 2014, 07:05

Posádku budem mať 3 druhy. 1. druh bude Labidochromis caeruleus yellow, 2. druh Pseudotropheus socolof a 3. druh sa ešte rozhodnem. Rybky pojdu do akva aj tak postupne tak najrv tie 2 druhy a 3. druh uvažujem Labidochromis hongi sweden, alebo seudotropheus Saulosi Coral Red, no úprimne ešte niesom rozhodnutý, ešte trochu bádam o rybkách, najlepšie jasne červených alebo zelených a zároveň či by vyhovovali aby neboli extremne agresívne a podobne.

Ale ešte sa Vás spýtam 2 veci. K nim chcem skúsiť cca 2 prísavníkov... Doporučujete to? Alebo môžem očakávať že to prísavníci nerozchodia? Uvažujem o bežne dostupných druhoch. A ešte hlavná otázka... Meral som hodnoty vody v akvarku a zatiaľ vyhovuje: chlór,PH,GH,NO2,NO3 ale KH mi nameralo 8,00 co je vela ak sa nemylim. Môžem očakávať zníženie? Akvarko jasne že zabehávam najprv, no kúpil som si prípravok,... neviem presne názov asi quickstart, ktorý obsahoval vsetky možné baktérie na zabehnutie akvária pre cichlidy a bolo napísané že je to pre rýchle zabehnutie a ryby môžem osadiť už o 24 hodín. Neviem, nejako sa mi to nevidí a radšej by som počkal ten cca mesia. Vodu som mal úplne na bielo zakalenú keď som to použil a rešlu cca 15 hodín a je priezračno čistá. To ma zaujima len pre zaujimavosť.
A tie hodnoty vody, čo si o tom myslíte? PH,KH,GK sa mi ešte rozhádže pri zabehávaní? Alebo sa KH upraví na lepšiu hodnotu? Alebo to budem upravovať ja? Nechcem sa unáhliť.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 17 Okt 2014, 07:43

prisavniky tam v pohode mozes mat
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 17 Okt 2014, 07:59

TO KH som zle napísal. Nie 8 ale 15 mám.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 17 Okt 2014, 09:52

Prísavníkov môžem dať aj skôr ako sa úplne zabehne akvárium?
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 17 Okt 2014, 18:47

image6.JPG
image5.JPG
image4.JPG
image3.JPG
image2.JPG
image1.JPG
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod terrible » 17 Okt 2014, 19:42

16-ho októbra máš ešte vodu zamútenú a v zábehu a 17-ho tam už máš ryby? Neunáhlil si sa trochu s tým zarybnením? Zábeh trvá mesiac, pri zabehnutom filtri aj menej, ale určite by som aj v takom prípade aspoň týždeň počkal. Ale podľa toho čo si písal máš novú nádrž aj nový filter, tak neviem neviem...
terrible
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 06 Sep 2014, 18:11

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 17 Okt 2014, 20:16

Dúfam že om sa neunáhlil. Nádrž bola 3 roký používaná na cichlidy ja som ju len prebral. Vyžmíkal som starší filter a nadávkoval som baktérie na množstvo vody čo som kúpil na rýchle zabehnutie akvária pre cichlidy.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 18 Okt 2014, 07:27

I keď cca mesiac bola nádrž už suchá a potom som ju samozrejme vyumýval. Chcel som to doskúšať nakoľko om nikde na nete nenašiel či to fumguje.
Akvárium som komplet zariadil a naplnil vodou. Pustil ohrievač, filter a okysličovač a pridal som prípravok, NIE filter start ale AQUA START, v prípade záujmu zistím presný názov v obchode nakoľko obal som už zahodil. Nadávkoval som to na pomer vody čo bolo jedno celé väčšie balenie a malo to slúžiť na kompletné zabehnutie akvária do 24 hodín. Následne za hodinu bola voda biela a mliečna no na druhý deň už bola čistá. Počkal som 24 hodín a osadil som 17 rybiek.(kŕmil som ich už prvý deň a bez problémov papali) Za ďalších 24 hodín (48 hodín od založenia akvária), som tiež zmeral hodnoty vody a výsledky:
CHLÓR:0
PH:8
KH:9
GH:8
NO2:0
NO3:25

Mám pocit že hodnoty sú zatiaľ dobré. Alebo sa mýlim? Nejaké väčšie zmeny mám ešte len očakávať? Našil som ten prípravo totiž v obchode so všetkými baktériami a nie do filtra ale pre rýchle zabehnutie akvária a nenašiel som o tom žiadnu recenziu kto to skúsil. Tak som to skúsil ja. Zatiaľ to vyzerá dobre, rybky sú spokojné, plávajú a usmievajú sa. :-)

Napíšte mi prosím Vás čo si o tom myslíte. Alebo budú horšie hodnoty cca o týždeň?
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod simon » 18 Okt 2014, 09:00

Ak si použil prípravok podľa návodu, malo by to fungovať bez problémov. Ak by prostredie pre ryby nebolo vhodné, čo nepredpokladám, negatívne vplyvy by sa neprejavili okamžite.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 18 Okt 2014, 09:16

simon píše:Ak si použil prípravok podľa návodu, malo by to fungovať bez problémov. Ak by prostredie pre ryby nebolo vhodné, čo nepredpokladám, negatívne vplyvy by sa neprejavili okamžite.


Negatívne vplyvy by sa prejavili či neprejavili okamžite? Niesom si istý. Ak sa neprejavili negatívne vplyvy tak sa ešte môžu prejaviť? V akom časovom horizonte?
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

PredchádzajúciĎalší

Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia