Kombinácia do 300L

Diskusia o cichlidách z jazera Malawi

Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 13 Okt 2014, 07:12

Zdrávím Vás. Už 2 mesiace študujem o cichlidách a pripravujem akurát kúpu 300 L akvária a rozhodujem sa aké druhy cichlid skombinovať.

Prosím poraďte čo si myslíte. Zatiaľ plánujem kombináciu: Labidochromis caeruleus yellow, Melanochromis Maingano(Melanochromis cyaneorhabdos), a Pseudotropheus socolof.
Labidochromis caeruleus yellow sa mi veľmi páči no neviem ako ju skombinovať aby boli pekné farby k nim.
Poprípade som uvažoval k nim Labidochromis hongi sweden a Metriaclima estherae red/red.
Takže zatiaľ mam 2 možné kombinácie:
1. Labidochromis caeruleus yellow, Melanochromis Maingano(Melanochromis cyaneorhabdos), a Pseudotropheus socolof.
2. Labidochromis caeruleus yellow, Labidochromis hongi sweden a Metriaclima estherae red/red.

Čo si myslíte o týchto kombináciach? Akékoľvek druhy som skombinoval vždy mi tam niečo vadilo a ahal som. Chcem aby sa mali rybky dobre a aby neboli extrémne agresívne ale aby to bolo v norme.
Poprípade poraďte aké rybky kombinovať k Labidochromis caeruleus yellow. Najradšej by som k nim kombinoval farby ako červená, modrá a zelená. No celkovo červená so žltou bude fajn.

Ďakujem. Nechcem nechať nič na náhodu a preto sa neponáhľam ani s akváriom a zariadením, najprv chcem mať prený plán čo, kde, koľko a aké a následne začnem realizáciu.

ďakujem za rady
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod kofola » 13 Okt 2014, 07:34

Obidve tebou navrhované kombinácie sú v poriadku, čo do zloženia osádky. Výzor, farby a tvar rýb je vecou estetického cítenia človeka, ktoré máme každý iné. Ja by som napr. premýšľal aj nad druhom Pseudotropheus Saulosi Coral Red. Veľmi ľahko zohnateľná rybky, ktorá je aj modro-čierna (samci) aj oranžová (samice).
kofola
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:34
Bydlisko: Martin

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod eminem0308 » 13 Okt 2014, 07:40

Ďakujem. A taktiež ešte sa chcem spýtať, snažím sa na začiatok vyriešiť rozumné ceny a až neskor postune všetko vylepšovať. Rozmýšľam nad filtráciou. Najlepšie by bolo asi externý filter no radia mi na začiatok klasický niečo takéto:http://www.akvariumonline.sk/jka-cerpadla/5584-jka-cerpadlo-ip201-50-400l-h.html
Nebude to problém? Nebude problém aj pri zabehávani akvaria? Bude to postačujúce? Neskor samozrejme by bol externý filter ale koli cene som na zčiatok uvažoval nad takýmto niečím no nechcem aby rybky trpeli.
“Dôležitá vec je neprestať sa pýtať.“ — Albert Einstein
Musíš sa mnoho učiť, aby si spoznal, že málo vieš. (Michel de Montaigne)
Obrázok užívateľa
eminem0308
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 13 Okt 2014, 07:11
Bydlisko: Zvolen

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod huhu » 13 Okt 2014, 08:32

K rybkam ti dal info kofola, ja mozem len k tomu filtru. Musis si uvedomit, ze cerpacia hlava + molitan ti budu "trcat" v akvarku, a tiez zaberat aobjem. Len na to mysli. Dalsia vec, myslim si, ze ta hlavica ti nebude stacit. Tak vo vseobecnosti sa navrhuje cerpadlo, ktore ti prefiltruje za hodinku 3x objem akvaria. V tvojom pripade by som hladal hlavicu cca 1000l/hod. A k tomu poriadnu kocku filtrenu.
Ja sam mam 300L akva, mam tam externy filter s prietokom 700l/h a vnutorny (podobne riesenie ako chces ty) 1000l/h. Ked postudujes info ohladom filtracie mechanicka vs. biologicka tak si spravis nazor. Ale na zaciatok by ti tych 1000/h mohlo stacit. Predsa aj rybky budu zatial male :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod terrible » 13 Okt 2014, 09:03

Ten vnútorný filter by mohol pre začiatok stačiť, pokiaľ ryby budú malé, potom by to chcelo niečo lepšie. Nie je nutne potrebných 1000 l/h, filtrácia vo všeobecnosti nie je len o prietoku, ale rozhodujúci je napríklad veľkosť molitanu (príp. iného materiálu v externom), svoje zohráva aj vnútorné vybavenie nádrže, keďže baktérie sa držia aj na pozadí, kameňoch, piesku atď. Ja mám k 300l nádrži externý filter s prietokom tuším 700 l/h ( v praxi to bude samozrejme menej) a s kvalitou vody nemám žiadny problém, hodnota NO3 pri výmene vody je niekde na hranici 25 mg.
terrible
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 06 Sep 2014, 18:11

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod simon » 13 Okt 2014, 13:07

Ja mám na 300L /hrubý objem/ jeden vonkajší filter Eheim, prietok 1000L/h. Zatiaľ bez problémov. Jednu čerpaciu hlavu mám v zásuvke ako zálohu pre prípadnú poruchu.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 13 Okt 2014, 17:04

eminem0308 píše:Ďakujem. A taktiež ešte sa chcem spýtať, snažím sa na začiatok vyriešiť rozumné ceny a až neskor postune všetko vylepšovať. Rozmýšľam nad filtráciou. Najlepšie by bolo asi externý filter no radia mi na začiatok klasický niečo takéto:http://www.akvariumonline.sk/jka-cerpadla/5584-jka-cerpadlo-ip201-50-400l-h.html
Nebude to problém? Nebude problém aj pri zabehávani akvaria? Bude to postačujúce? Neskor samozrejme by bol externý filter ale koli cene som na zčiatok uvažoval nad takýmto niečím no nechcem aby rybky trpeli.

ja by som hneď vsadil na externý filter takže by som ti na tu nádrž odporučil takéto dačo http://zvierata.bazos.sk/inzerat/422199 ... d-novy.php je to nove a v dobrej cene a myslím si že aj výkon je super tu je reálna cena cez eshop http://www.aquagarden.sk/obchod/action/ ... -set.xhtml
ja osobne mam tento a som nadmieru spokojny
http://www.aquagarden.sk/obchod/action/ ... -uvc.xhtml
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod huhu » 14 Okt 2014, 08:38

terrible píše:... filtrácia vo všeobecnosti nie je len o prietoku, ...

presne preto som pisal, nech si o tom precita a sam sa rozhodne. Treba najst kompromis, riesene aby aj objem bol aj prietok :). Ale asi inak ako dvoma filtrami sa to urobit neda. Filter s vyssim prietokom na mechanicku filtraciu a s mensim prietokom a velkym objemom pre biologicku...

Na zaciatok najst kompromis :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 15 Okt 2014, 13:43

huhu píše:
terrible píše:... filtrácia vo všeobecnosti nie je len o prietoku, ...

presne preto som pisal, nech si o tom precita a sam sa rozhodne. Treba najst kompromis, riesene aby aj objem bol aj prietok :). Ale asi inak ako dvoma filtrami sa to urobit neda. Filter s vyssim prietokom na mechanicku filtraciu a s mensim prietokom a velkym objemom pre biologicku...

Na zaciatok najst kompromis :)

podľa mňa na 300L akva stačí v polhodinke jeden externý filter s prietokom 1000-1500L aj to je moc a doňho skombinovať zeolit syporax molitan a poprípade filtračnú vatu a ma po probléme.2 sú mu zbytočné :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Kombinácia do 300L

Neprečítaný príspevokod simon » 15 Okt 2014, 19:35

satan z pekla píše: podľa mňa na 300L akva stačí jeden externý filter s prietokom 1000-1500L aj to je moc a doňho skombinovať zeolit syporax molitan a poprípade filtračnú vatu a ma po probléme.2 sú mu zbytočné :D

Súhlasím. Stačí jeden aj s 1000 L prietokom. Do filtra keramické krúžky, molitan, vatu a hotovo.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalší

Späť na Malawi cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť