Pterophyllum scalare

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Pterophyllum scalare

Neprečítaný príspevokod nhkg » 15 Feb 2016, 19:34

Mi skoro všichni klasičtí čtyřpruzí přijdou zdeformovaní tvarově. Nechceš radši Manacapury? Až na hnědý hřbet vypadají jak čtyřpruhý a jdou sehnat kusy s krásným tvarem těla...
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Pterophyllum scalare

Neprečítaný príspevokod nikmon » 15 Feb 2016, 19:44

kvietik píše:Najbližšie k tebe o kom viem je v Prievidzi alebo Bojnice- typek odchovava Manacapury, či aj ine formy neviem, o ake mas zaujem ty?

Ten týpek som asi ja, ale už nič nemám. Vlani som predal chovný pár aj s mladými, nechal som si 20 mladých a tie som minulý mesiac predal.
nikmon
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 23 Sep 2014, 11:24
Bydlisko: Bojnice

Re: Pterophyllum scalare

Neprečítaný príspevokod kvietik » 16 Feb 2016, 11:18

nikmon píše:
kvietik píše:Najbližšie k tebe o kom viem je v Prievidzi alebo Bojnice- typek odchovava Manacapury, či aj ine formy neviem, o ake mas zaujem ty?

Ten týpek som asi ja, ale už nič nemám. Vlani som predal chovný pár aj s mladými, nechal som si 20 mladých a tie som minulý mesiac predal.

Aha , tak uz nic :) ,
Inak klasicke stvorpruhaky neviem kolka generacia odchytov z Belemu, mal niekto v Ziline minuly rok, ale neviem ci este ma mlade.
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Pterophyllum scalare

Neprečítaný príspevokod bano » 16 Feb 2016, 20:06

Na Slovensku má rôzne divoké formy Kubo v Košiciach. Ten mal tuším Belem, Xingu, Nanay, Manacapurky a tuším aj Japurky. Mňa oveľa viac zaujal tu na fóre kotyzavamberk a jeho Tocantinsky. Vo svojej téme písal že tento rok by rád opäť výter a ak bude mať niečo na predaj, do toho by som šiel aj ja.
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Pterophyllum scalare

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 16 Feb 2016, 21:50

bano píše:Na Slovensku má rôzne divoké formy Kubo v Košiciach. Ten mal tuším Belem, Xingu, Nanay, Manacapurky a tuším aj Japurky. Mňa oveľa viac zaujal tu na fóre kotyzavamberk a jeho Tocantinsky. Vo svojej téme písal že tento rok by rád opäť výter a ak bude mať niečo na predaj, do toho by som šiel aj ja.


Vlastovi "kotyzavamberk" tocantinsi jsem viděl na živo a můžu jen doporučit - nádherný a zdravý ryby s původem rodičů od vyhlášeného chovatele Skalárů ve východních čechách . Teď mi psal a myslím si že ještě odchovy v prodejní velikosti má a pokud ne tak jak ho znám tak zase brzo budou :D
Pošli mu ss , sakra to vypadá divně tak sz :mrgreen:
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Pterophyllum scalare

Neprečítaný príspevokod Garish » 16 Feb 2016, 22:43

Ja by som mal tiež určite záujem
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Pterophyllum scalare

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 17 Feb 2016, 19:13

Tocantinse vytřu asi přelom dubna a května kvuli dostupnosti živé potravy udělám jedn výtěr z toho si nechám asi 10 ryb .Pokud budete mít někdo zájem tak mi písněte o kolik ryb budete mít zájem,protože budu krmit pouze množství ,ryb ,které budou na objednávku. Je to kvuli tomu ,že když jich je víc pohromadě ,tak se štípou do ploutví.A hlavně potřebuju ,aby rychle vyrostly po živém krmení a dosáhly velkých rozměru.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Pterophyllum scalare

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 17 Feb 2016, 19:16

Ještě tady mám zbytkáč z výtěru,ale to dávám po desetikoruně do akvaristiky,mají právě oštípané ty ploutve ,tak vám je nedám a vypiplám vám lepší kousky .
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Pterophyllum scalare

Neprečítaný príspevokod ioopp » 12 Aug 2016, 08:53

kříženec rio tocantis x leopard :) docela duhový, ale pod bleskem to není tak vidět..
Prílohy
DSC03048.JPG
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Pterophyllum scalare

Neprečítaný príspevokod Garish » 28 Jan 2019, 21:37

Zdravím, nevie náhodou niekto, kto na SK robí pekné skaláre modrej formy ? už dlhšie sa po nich zháňam a neviem nájsť, za info ďakujem.
Garish
 
Príspevky: 99
Registrovaný: 13 Okt 2015, 17:10
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Predchádzajúci

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia