Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Diskusia o trpasličích cichlidách

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod RAP » 04 Dec 2018, 20:26

Afrika jde tak trochu mimo mne. Zkus se zeptat spíš předsedy ČCK nick PLZAK.
Jinak neměkneš, ale zraješ. ;)
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 05 Dec 2018, 23:10

Občas se človek musí vrhnout i na menší cichlidky a odpočinout si od těch větších. Mě už zase táhne k těm velkem kancum.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 27 Dec 2018, 17:40

Tak jen pro info ....
Začal jsem s výměnou vody 2x za týden 1/6 objemu. Hlídal jsem si teplotu aby nebyl velký rozdíl.
Rybky, jak Pelvicachromis tak Apistogramma odcházeli vždy 1 rybka po 3 dnech. Postupně odešli všechny. Nechápal jsem co je špatně.
Zůstal jenom samec Apisto panduro.
Ten tu plave u mě doteď v naprostém pořádku, žere, roste barví se.

Opatrně jsem to volal kamarádovi co si je ke mě odložil na prázdniny že bude malér...
A ten vůl mi řekl ať si z toho nic nedělám že se dozvěděl že tomu chovateli od kterýho je měl (někde od Mladé Boleslavy), popadali všechny výtěry od těchto ryb co měl. Že prý odcházeli všechny cca ve stejnou dobu a stejné velikosti jako ty co jsem měl doma i ty u ostatních chovatelů kteří je z tý Boleslavy koupili :roll:
Samec Apisto si plave sám společně s 6ks Biotodoma wavrini - doufám že na ně nic nepřenese.

Takže tak skončila moje první zkušenost s nevlastníma "trpaslíkama" !
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod Michal_1987 » 28 Dec 2018, 08:02

Náhodou meno toho chovateľa z MB ? Kľudne aj do sz. Tiež som mal A. Panduro z poza hraníc a ostala mi jediná samica. Tak reku či som tiež nebral náhodou od neho.. ďakujem.
Michal_1987
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 22 Aug 2018, 10:24
Bydlisko: Otrhánky - Okres: Bánovce nad Bebravou

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod pavol69 » 28 Dec 2018, 09:13

HEAD66Y6 píše:Zkusím jim protáhnout výměnu vody 1 za 2 týdny. A budu pozorovat Biotodomi co na to říkají.


Už po funuse, ale info k Biotodomám, ja už dávnejšie vymieňam cca 60 litrov v cca 380 litrovom akváriu ( čistý objem vody ) 1x za dva týždne, niekedy sa mi podarilo aj za tri týždne :oops: a všetko v najlepšom poriadku, ale za podmienky striedmeho kŕmenia.

;)
Pavol
pavol69
 
Príspevky: 97
Registrovaný: 05 Sep 2014, 16:52
Bydlisko: Detva

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 28 Dec 2018, 20:42

V pulce roku jsme brali pandura páreček a mě zase zustala samice ,samec se postavil hubou ke dnu ,otevřená papule jako by ji měl vyhozenou z pantu a pak se zvětšilo břicho a bylo po něm.Myslím ,že u apísku ,to chce opravdu menší krmné dávky ,jsou asi citlivé na přejídání ,dost jsem jim podstrojoval živým krmením.Jo ještě koupil jsem je v Dřiteči
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 30 Dec 2018, 16:30

Michal_1987 : Zeptám se toho kamaráda jestli mi napíše od koho to bylo?

Pavol69 : Biotodomy jsou naštěstí v pořádku. Měním 100l z 350l 1x týdně. Ale ty nemají problém od samého začátku s ničím ;) Jak jsem už tady někde psal, u mě se ryby nepřekrmujou. 2x za týden mají "ramadán" , někdy i 3x .

Vlasto : Tak jestli budeš chtít, máš u mě schovanýho panduro samce pro tu tvoji vdovu ;) ten známej už ho zpátky nechce když je plonkovej.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Predchádzajúci

Späť na Trpasličie cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron