Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Diskusia o trpasličích cichlidách

Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod kvietik » 21 Jan 2016, 00:28

Túto rybu som zohnal pod týto názvom tak snáď je to ona :) , je veľmi podobná jak v sfarbení, tak v správaní -klasike Ostieržik purpurový.
Prílohy
DSC_0041.JPG
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod nawi » 30 Jan 2016, 22:32

no neviem,nie je to obyčajný pulcherák?
http://www.nawicichlid.wbl.sk
https://www.facebook.com/pages/Nawicich ... 8753917861
„Niektorí ľudia sú ako akvarijné rybky - stále v pohybe a stále bez cieľa.“
Obrázok užívateľa
nawi
 
Príspevky: 276
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:19
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 31 Jan 2016, 16:06

Myslím že ne, ten je víc do červena.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 01 Dec 2018, 16:06

Ty vole tady sem novej .... :lol:

Hele je tady na CK někdo, kdo chová nebo choval tyhle zaprcatělí afričánky?
Jak jsem psal u Biotodom, hlídám tyhle smrady kamarádovi a nechci mu je rozbít. Mám je v 350l společně s Biotodoma s Apistogramma panduro + Cory sterbai.
Nikdo se s nikým nepere ani se nešikanujou ale vidím na těch P. taeniatus že jim nějak nesvědčí výměny vody. Měním už roky ve všech nádržích vodu každý týden 1/3 nádrže. Hulákám tam teda vodu rovnou hadicí z kohoutku v odpovídající teplotě. U všech nádrží a ryb roky vše bez problémů, hodnoty vody stále stabilní, řasy mám minimálně. Po každý výměně Biotodomi , Apisto, Cory, Sturisoma vše v pohodě, jen tyhle africký mrchy celý vyblednou, začnou se držet u dna, jsou jakoby malátný, plavou pomalu, schovávají se a zdá se mi že zrychleně dýchají. Do 3 dnů chytnou barvu zpátky, další den už plavou normálně a šmejdí zase po nádrži.
S další výměnou se to ale vždy opakuje.
Něco jsem si o nich přečetl ale nemám s těmahle rybama žádnou zkušenost. Myslel jsem si že by to mohlo mít dost společnýho s těma Apisto - myslím nároky na vodu. Na ČCK to o nich taky píšou a dost lidí je má společně v jedný nádrži nebo alespoň ve stejný vodě jako Apistogrammy.

Je možný že jim takhle častý výměny vody nedělají dobře?

Dík za případné odpovědi zkušených chovatelů trpaslíků ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 02 Dec 2018, 01:35

Na stoprocent to nejsou puchery to je jasný .Vyzkoušel bych výměnu vody tak pulku ,ale tak aby proud vody byl jako čurek a napouštělo by se to celý odpoledne a to proto aby je to nerušilo ,jako pokus bych to zkusil,chování co popisuješ by odpovidalo staré vodě ,ale je to obráceně .prostě divný No jinak nevim proč se tak chovaj,ale jsou hezký to musím uznat.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Dec 2018, 11:18

Zkusím jim protáhnout výměnu vody 1 za 2 týdny. A budu pozorovat Biotodomi co na to říkají.

Jediná jakž takž použitelná fotka samičky která plave u mě. Je to hrozně mrňaví, to snad ani není ryba .... :D
Prílohy
1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Dec 2018, 11:39

HEAD66Y6 píše: Je to hrozně mrňaví, to snad ani není ryba .... :D


Pamätáš, ako som Ti spomínal... "krmivo" :mrgreen:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Dec 2018, 15:10

paloi píše:
HEAD66Y6 píše: Je to hrozně mrňaví, to snad ani není ryba .... :D


Pamätáš, ako som Ti spomínal... "krmivo" :mrgreen:


Jasně že vzpomínám a je to tak ! :D
Grundle na krmení který házím vedle do 800l jsou větší než tohleto!
U tohodle by si C. myersi ani pořádně neprotáhla čelist ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod RAP » 02 Dec 2018, 16:02

HEAD66Y6 píše:Ty vole tady sem novej .... :lol:

Hele je tady na CK někdo, kdo chová nebo choval tyhle zaprcatělí afričánky?
Jak jsem psal u Biotodom, hlídám tyhle smrady kamarádovi a nechci mu je rozbít. Mám je v 350l společně s Biotodoma s Apistogramma panduro + Cory sterbai.
Nikdo se s nikým nepere ani se nešikanujou ale vidím na těch P. taeniatus že jim nějak nesvědčí výměny vody. Měním už roky ve všech nádržích vodu každý týden 1/3 nádrže. Hulákám tam teda vodu rovnou hadicí z kohoutku v odpovídající teplotě. U všech nádrží a ryb roky vše bez problémů, hodnoty vody stále stabilní, řasy mám minimálně. Po každý výměně Biotodomi , Apisto, Cory, Sturisoma vše v pohodě, jen tyhle africký mrchy celý vyblednou, začnou se držet u dna, jsou jakoby malátný, plavou pomalu, schovávají se a zdá se mi že zrychleně dýchají. Do 3 dnů chytnou barvu zpátky, další den už plavou normálně a šmejdí zase po nádrži.

Co když jim nesedí změna hodnot vody po výměně? Možná je problém v poměru množství a délky času mezi výměnami. Spíš než prodlužovat dobu mezi výměnou, je lepší kratší doba a menší množství vody. Třeba 2X týdně a pokaždé 1/6.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Pelvicachromis taeniatus (Ostriežik zlatavý)

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Dec 2018, 18:44

RAPe říkal jsem si že ty by ses ozvat mohl, protože na ČCK jsi už taky služebně starší a něco pamatuješ ;)
Bude to ta změna vody. Přemýšlím nad tím a zkusím výměnu menšího množství vody častěji. Když ji vyměním po 2 týdnech tak to bude stejnej ne li větší šok pro ty prcky.
To zase moje vrozená lenost dostane na prdel!
Se tady budu takhle dřít s rybama který ani nejsou vidět a ještě k tomu nejsou moje :D
Ale bylo by mi jich líto pokud by byla náprava takhle jednoduchá. Ach jo, nějak měknu...
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Ďalší

Späť na Trpasličie cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť