Rio Ostrava

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod wunti » 28 Okt 2017, 12:09

nhkg píše:Ještě jim dám šanci. Po nakrmení se creni uklidnily.
A navíc jsi až druhý v řadě, první je Ondra.


No jo no družba je družba :D
Co se dá dělat :p
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 629
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod blegon » 28 Okt 2017, 14:21

Pokud je Jirka bude dávat pryč mě budou stačit dva kusy.
Takže zbylé tři si když tak můžeš vzít ty Wunti.
Ale snad se to srovná, protože když tam zebriny nebudou mít nic na rozptýlení mohli by se rubat mezi sebou.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 28 Okt 2017, 15:04

Rozptýlení bude doufám ornatus. A ráno útočily na satany společně bok po boku.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 30 Okt 2017, 09:29

nhkg píše:Záložní zdroj mám tento: https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514008O35A0WB2SXM
Mám na něm jen vzduchovací motorek s malou spotřebou: https://www.petshopik.cz/vzduchovaci-mo ... -aco-6604/ Ten motorek můžu doporučit. Měl jsem před tím Seru, ale stála 3x víc, je hlučnější, má větší spotřebu (jsem to i měřil) a dává stejně vzduchu.
Počítám, že ten záložní zdroj vydrží napájet motorek kolem 6÷8 hodin, ale netestoval jsem to.

Termostat tento: https://www.aliexpress.com/item/Digital ... 0.0.324IUC Je potřeba střihnout napájecí kabel od topítka a jelikož topítka mají relativně krátký kabel, dokoupit i flexo šňůru (nebo to vzít třeba ze starého nefunkčního topítka/lampičky, ...).

Přidávám pár fotek. Toto je můj první termostat, tady ještě nemám dutinky na koncích vodičů, kromě čidla. Ale ty na čidle už jsou z výroby v Číně.



Omlouvám se předem za OT ale po včerejším výpadku elektřiny při tom "větříku" , který u nás trval od 11:50 do 21:05
se jdu po nějakým záložním zdroji taky podívat. Lítal jsem v hodinovejch intervalech po bytě se sběračkou na polívku jako idiot po bytě a honil jsem v 5 nádržích vodu kvůli okysličení :? Akorát budu muset koupit asi 2ks protože mám nádrže ve dvou místnostech a tahat hadičky od vzduchovacího motroku z místnosti do místnosti se mi nechce. Ale vzhledem k tomu kolik a jakých ryb mi za poslední rok odešlo kvůli výpadkům proudu - které tu jsou opravdu často to je snesitelná investice!
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2873
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 30 Okt 2017, 10:50

Pokud máš čas, tak doporučuju tu udělat jak Satanek. Kdybych nespechal udělám to podobně. Stará levná UPS + nové baterky. Akorát bych se bál použít o tolik silnější baterky než byly originální.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 30 Okt 2017, 18:28

Jedna rychlá fotka pro ilustraci stavu satanů. Dneska už je zebriny nechávají celkem na pokoji, maximálně je trochu odeženou ode dna, když jsou na místě kam chtějí zebriny plavat. Ale satani jsou furt vystresovaní a dobití. Dal jsem pár listů mandlovníku do filtru.
Prílohy
sattt.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 10 Nov 2017, 16:05

Pořád uvažuju co místo satanů, kteří koncem měsíce půjdou k Ondrovi. Sice teď je situace zase OK, ale nebudu čekat kdy zebrinám rupne v palici a satany vybijí.
Jeden Ornatus přibude hned jak půjdou satani pryč a dva pak ještě snad dokoupím. Ale chtěl bych ještě pár nějaké odolnější cichlidy kolem 25cm. Původně jsem chtěl Caquetaia spectabilis, ale u těch je samička asi moc malá. Napadají mě jedině Oskaři a Hypselecary, ale tyhle ryby se mi nelíbí. Přinejhorším seženu velkého krunýřovce (láká mě H. luteus, ale ta cena ...).
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod liborass » 10 Nov 2017, 16:44

Těch satanů je celkem škoda, ale u Ondry se budou mít dobře.
Tak by šlo přidat nějaké akary nebo kančíky, o tom jsi neuvažoval?
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod nhkg » 10 Nov 2017, 17:20

Akary se mi nelíbí. O kančích jsem uvažoval, ale bývají dost ostří. Ono je to problém, potřebuju kvůli zebrinám na jednu stranu odolnou robustní rybu co se o sebe umí postarat, na druhou stranu nesmí být moc teritoriální nebo agresivní. A toto splňují z ryb co znám víceméně jen sumci.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Rio Ostrava

Neprečítaný príspevokod liborass » 10 Nov 2017, 17:53

a co třeba nějaké herose? ty by s nima mohli prosperovat...
liborass
 
Príspevky: 419
Registrovaný: 15 Apr 2015, 15:28

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot] a 2 hostia