Petenia splendida wild

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod Janek » 01 Aug 2016, 19:54

Pěkný komparz Pavle :D :D :D

Já přidám svojí trošku do pranice ... schválně i na posouzení .... jen teda musím říct že tvoje kusy se ženou mnohem víc do červena než u mě, ale já to doženu až jim budu napichovat grundle asťákem (možná) :D

Na těchto fotkách je samec (spekulace) který roste jako šílený, všemu velí, má ten správnej pohled a jsem si u něj nejjistější, opravdu mě těší. Teď ho odhaduju k 19-20cm (ale možná mu moc věřím, jsou to hubeňouři a já to teď vážně nechci lovit, by mi to neodpustily :D )
IMG_6908.jpg

IMG_6912.jpg

IMG_6921.jpg


Tohle je podle mě samice, jen těžko soudit podle chování, samec celkem cvičí s oběma, ale je to druhý největší kus, hádám kolelm 17-18 cm, takřka bez vzoru, plnejší břicho a celková výška těla je větší než u samce, břicho posazené více dozadu, míň agresivní tvary, celkově zavalitější, posuďte sami.
IMG_6914.jpg

IMG_6920.jpg


A poslední , třetí kus je nejmenší, stejně vybarvený jako největší samec, jen nejdrobnější, je to taková zmenšenina první ryby, proto mě to vede k názoru že je to sub samec který se drží při zemi
IMG_6922.jpg


Fotky jsou hrozně tmavé, ale snad je něco i vidět, bohužel s nedostatkem světla se teď nejsem schopný poprat, co stačí na koukání, na focení ani náhodou
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod nhkg » 01 Aug 2016, 20:08

Nic co by je barvilo do červena jim nedávej. To černošedé zbarvení mu extrémně sluší! Až na to splasklé břicho vypadá super!
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod Janek » 01 Aug 2016, 20:11

Děkuju, nicméně červená na petenie patří, hodně zvládnou samy a jestli to ještě podpořím se uvidí. Barvu lehce změnil blesk, jinak jsou ryby lehoulince víc do zlata ... ale kde jsi našel to splasklé břicho, to by mě fakt zajímalo :D :D :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 01 Aug 2016, 21:39

19-20cm ... to ti pěkně odjeli od mejch :D Já je krmím jen jednou denně a dva dny v tejdnu ramadán, jak jsme se bavili ;)
Na červenou nic speciálně nedávám. Žerou jen mrážo (krevety, maso z mušlí, grundle) a 2X do tejdne zobou Sak a Hikari - to bude asi tím . Teď jsem koupil ještě sépie a ty jim taky jedou jako blázen ...
Jinak s tím vybarvením 2ks a třetím menším kusem bez výrazný kresby a zavalitějším břichem to mám nemlich to samý ;) . Z hubených nudliček už začínají dostávat ty správný tvary ;)
Tak hlavně že nám jdou - myslím si že z nich budou pěkný ryby !
Splasklý břicho jsem teda taky nespozoroval a myslím si že speciálně u tebe to nehrozí žádnejm rybám :D ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod Janek » 01 Aug 2016, 21:50

Já už je taky tolik nemůžu krmit, dvoumetrovka by ten záhul grundlema neustála. Co mě ale hrozně štve je to že nejsem schopný do nich dostat jiné než živí a grundle. Granule vůbec nevidí
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 01 Aug 2016, 21:57

Potápivé granule od Hikari nestačili dopadnout ke dnu :shock: sbírali je zrovna po dopadu na hladinu anebo v pádu ke dnu ...
Držky tak nacpaný že jim to vypadávalo z huby ven když pootevřeli tlamu a snažili se tam nacpat ještě alespoň jednu :mrgreen:
Pak to rozemílali v držkách a z huby a skřelí padající zbytky paběrkovali ornáti :D
Se Sakem to samé jak říkám ...
Velký Petenky v 800l naprosto stejně. Ale grundlím a mušlím dávají naprostou přednost!
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Aug 2016, 06:22

Mne žerú všetko, čo má aspoň nádych mäsa. Aj granule Hikari a SAK Energy. Akurát SAK Green vypľúvajú, nedajú sa obabrať. Ovsené vločky ani nechytia do papule.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 29 Aug 2016, 21:17

Celkem čerstvá parádička od známého francouzského chovatele .... a ve společenský nádrži ;)

https://www.youtube.com/watch?v=5gojIZJGg3w
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod ioopp » 30 Aug 2016, 14:23

moc pěkné :) a hned mám dotaz :D co má ten samec na hubě v koutcích ty tmavé fleky? na fotkách jo, pak na videu ne a nakonci vida zase jo... to peteniím naskakují v koutcích takové fleky...pruhy?
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod jancibie » 30 Aug 2016, 15:30

ioopp píše:moc pěkné :) a hned mám dotaz :D co má ten samec na hubě v koutcích ty tmavé fleky? na fotkách jo, pak na videu ne a nakonci vida zase jo... to peteniím naskakují v koutcích takové fleky...pruhy?

Určite nie, a čo mi tiež vadí je to, že sú strašne chudé..
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2126
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť