Petenia splendida red

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 09 Jún 2016, 08:48

Měl by mu nasadit výcvik jako těm chlupatejm fešákům na zahradě :D
Hmmm, je fakt že ta Jančiho "požární nádrž" si vyžaduje už opravdu nadstandartní fishle a jen tak někdo se v ní neprosadí! A to mu to ještě poroste .... ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod Janek » 09 Jún 2016, 10:55

Co se dá dělat, tam kde se bijeme do hrudi jak máme velký ryby tam Janči začíná :D :D

Pavle ten tvůj pomeranč je největší v akva s těmi 33cm ? Nebo ho dostaly pearseie?
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod jancibie » 09 Jún 2016, 11:41

Tak ja dúfam, že samec ešte poskočí, lenže čo potom so samičkou, tá má len 24cm, a to už skutočne malá rybka... Momentálne mám v pláne do konca roka dostať domov monoculusy, a namiesto nich ku splendidam Red pôjde párik festae a dve maculicaudy od Janeka...
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod jancibie » 09 Jún 2016, 11:44

HEAD66Y6 píše:Paráda! Mě nejvíc štve že když ty svoje fotím tak nezachytím tu krásně sytou červenou ale vyleze mi z toho vždycky oranžovej pomeranč :(
Myslíš že kdyby ještě povyrostl (pokud může) že by se zpětně neprosadil v nádrži u tebe doma?

ja mám tento problém pri točení videa, neviem zachytiť tú červenú farbu na hlavách, ako majú v skutočnosti... Normálne sa to zleje do oranžova, presne ako píšeš... :x
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 09 Jún 2016, 11:58

Janek píše:Co se dá dělat, tam kde se bijeme do hrudi jak máme velký ryby tam Janči začíná :D :D

Pavle ten tvůj pomeranč je největší v akva s těmi 33cm ? Nebo ho dostaly pearseie?


Na délku je největší v nádrži ten splenďák momentálně!
Ale začíná být celkem prdel na postu kápa mezi samcem synspilus a právě samcem pearsei :D . Pearseiák dotahuje nebo už dotáhl do velikosti synspiláka a začíná si na něj otevírat hubu. Dost často se teď do sebe zakousnou a přetahujou a to je potom rachot jak o sebe tlučou a výří písek po celé nádrži. Končí to ale vždy celkem rychle a je poznat že synspilák je pořád líp stavěnej a mohutnější a tak pearsei ustoupí. Je to ale otázka času kdy ho přeroste a převezme nadvládu a taky je pearsei cca o 4 roky mladší nebo tak nějak ....
A má k sobě samici před kterou se rád naparuje, zatímco synspilák je už vdovec v letech ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod Janek » 09 Jún 2016, 12:18

Stejně to je prdel, hrozně by mě zajímaly ty ryby váhově :D kor takovej fenestrát a flowáci u Jančiho. Určitě bychom došli k závěru že kde kdo má doma psa lehčího než zdejší borci ryby :D Nějaká čivavka, to už je krmení :D

Pavle já si musím vzít foťák až k tobě zase někdy pojedu, vždycky mě to zatím napadlo až u tebe nebo na půl cesty :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 09 Jún 2016, 12:41

My jsme vůbec všichni jantaři s těma foťákama když někam jedem .... zeptej se Vlasty Kotyzy, ten to taky zná :D
Dnes odpoledne odjíždím na 4 dny s bráchou na vodu a vrátím se až v pondělí večer - tak se můžeš o víkendu stavit, všechno vylovit, přeměřit, zvážit, zkrátka udělat u mě celkovou inventuru - výsledky by mě taky zajímali ;)
Ale v pondělí až se vrátím musí bejt vše na svém místě a na rybách nesmí chybět ani šupinka .... :mrgreen:

S foťákama to napravíme až se všichni sejdeme na letošním výročním Rychnově ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod jancibie » 10 Jún 2016, 13:56

a este jedno video s celkovým pohľadom....

Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod paloi » 12 Jún 2016, 15:16

Tak toto máš tak veľkostne vyrovnané, tam je asi peteniam dobre :)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Petenia splendida red

Neprečítaný príspevokod jancibie » 13 Jún 2016, 05:24

paloi píše:Tak toto máš tak veľkostne vyrovnané, tam je asi peteniam dobre :)

Áno, je im tam dobre... A ked im začnú cichly prerastať cez hlavu, pôjdu preč. Tí dvaja samci monoculus sú už skoro rovnako veľkí, ale ešte ich zvláda s prehľadom :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia