Petenia splendida wild

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod Janek » 02 Máj 2016, 09:45

Tak to jsem měl asi štěstí nebo naopak ty smůlu.

Já tyhle ryby třeba na granule vůbec neučím, vždycky mi to totiž přišlo zbytečně náročný... "tyhle ryby" tím myslím vyloženě dravce a rybožravé druhy, jako jsou třeba i parachromky, teď ty petenie. No a vlastně i obecně moc sušené nováčkům necpu.
Mám tu zkušenost že se mnohem hůř učí granule žrát pokud jsou sami, naopak když už jsou ve velkém mezi velkými rybami, u kterých vidí že po těch divných kuličkách na hladině jdou, přijdou si na to tak nějak bez práce.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Máj 2016, 19:48

Pokračujeme, cca 13 cm, největší z tria a taky největší fešák :D
IMG_5146.jpg

IMG_5135.jpg
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Máj 2016, 20:07

Ty woe to je paráda jak ty jim umíš ty pupíky nacpat :D
No já se je ani nebudu pokoušet zatím fotit protože bych to s mobilem nedal tak abych jim neuškodil fešandám ...
Budou muset počkat až budou mít 30cm a pak je možná trochu obstojně zvěčním :D
To už je budeš za chvilku sypat do 8ikila ne ??
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Máj 2016, 20:24

No mohl bych už teď :D ale přemejšlím jestli je budu ve výkrmně držet do 15 cm nebo víc, klidně do 20 cm by se nic nedělo. Dělají super společníky malému samci managujce, který díky nim přišel o bázlivost jakou jsem ještě u ryby neviděl. Navíc ve velkém na druhou stranu začíná celkem tvrdě úřadovat samice mangujce (20cm a maculicaudy jí vyloženě nesedí :/ ), takže ačkoli jsou nesežratelné pro všechny ve dvoumetru, stejně bych je nerad vystavoval zbytečné dominanci. Ono to počká i do doby kdy budou vytříděné maculicaudy. Pak to využiju a rovnou je pošlu do nabourané hierarchie, ať se nemusí nikam vyloženě vtloukat jako by to v případě nenarušené hierarchie bylo. Každopadně mě vážně mrzí že už je nemám 5 let a přišel jsem na to pozdě :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 24 Máj 2016, 09:28

Ono já mám vůbec nedůvěru v klidný soužití Petenek společně s managuensis :(
Je dobře že s přesunem splendid čekáš, protože z vlastní zkušenosti vidím že oni celkově špatně snášejí nepokoj a boje ostatních ryb ve společné nádrži ... I když jich si nikdo nevšímá tak jsou z toho nervozní a nechovají se přirozeně. Navíc managujci podle mě vnímají jejich podobný tvar těla jako hruzbu pro sebe a při výpadech a bitkách se jim Petenky nemůžou rovnat ani omylem. Měl jsem v jednu chvíli ve společný nádrži 18cm samce managuensis a po přidání 7ks Petenií od Stiffa, který měli 10cm mi jich manag během tří dnů 4ks vykilloval ani jsem nemrknul ! A to byly v nádrži i jiný ryby a o dost menší než ty 10cm Petenky ale těch si manag nevšímal (pearseie,carpintisi,nicaraguensis) . Viz nedávná zkušenost kdy 15cm pollena šikanovala 33cm samce splendida takovým způsobem že neodlovit pollenu o toho samce bych přišel :shock:
A teď.... samec breidohri 20cm si s tou pollenou dělá v 350l co chce a ta plave jak on píská :D
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod Janek » 24 Máj 2016, 09:43

Máš pravdu, petenkám to časem ustoupí pokud by to nefungovalo. Já se právě trochu snažím jít štěstí naproti a toho samce managujců nechávám vyrůst s nima, i kdyby si nerozuměly, tak na toho bastarda budou petky zvyklé. Tak trochu i doufám že by se mohly naučit využít převahy synspil, později i maculicaud. Jedinej synspilák má zatím neohrozitelnou převahu a maculicaudy to vědí. Jakmile začne managujka vysírat, synspilák má všechny za zádama :D a nezbejvá mu než jí típnout :D Takže doufám že jednou společně synspily a macu budou takhle vrhat dostatečně velkej stín, jinak managujci pujdou, ale zatím tomu věřím. Já tam těch predátorů mám víc, takže by to nemuselo bejt co do dravosti tak jednostranný od managujců, když vezmu v potaz ty sumce (on ten juruensis začíná bejt taky slušnej řezník :D ), ale hlavně bichiry. Ryby poznaj kdy maj hlad a jakmile bichir zvedne hlavu a koukne za nějakou rybou, to má pak i nesežratelná managujka pro jistotu oči i vzadu :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 01 Jún 2016, 17:43

Z dnešního stěhování .... ;)
Dovezeny od Glasera 30.3.16 v 9cm .
2ks mají 13cm a jeden kousek má 12cm
Prílohy
p.splendida2.jpg
p.splendida1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod Janek » 02 Jún 2016, 09:57

Že ty máš ty ryby takový vybarvenější vždycky :D já je tak pěkně kropenaté celé ještě nemám ... náherná práce, budu držet palce ať je tam samice ;)
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 03 Jún 2016, 07:18

Ty dva větší kusy jsou krásně probarvení. Hraje na nich hodně žlutá a červená přibývá všude možně, hlavně na skřelích a ocasních a hřbetních ploutvích. Ten menší kus je spíš hodně do stříbrna a ani tý kropenatosti nemá tolik.
Ono záleží i na nasvícení . Pod trubicemi vypadají jinak než pod 20W LED reflektorem ...
Však se neboj oni ti tvoji budou vypadat v 8kile taky jinak ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Petenia splendida wild

Neprečítaný príspevokod Janek » 03 Jún 2016, 12:20

To já se nebojím :D ale je krásně idět co udělá jiná voda a dost taky u tebe bude hrát roli pestřejší strava. Ty moje mají v palici jen ty grundle :( :D na růst super ale rozmazlil jsem si je :D

Nicméně se hrozně pěkně řežou, střídavě s managujcem, nebo mezi sebou. Hrozně pěkné souboje to jsou, kor když člověk ví že to neskončí špatně.
Jen samé natřásání, přeměřování, přetlačování ... nádhera ... Hrozně se těším co nám z toho vyroste
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť