Hoplarchus psittacus

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 20 Máj 2016, 07:07

tady jde vidět jak ta díra byla velká....už jsou jen po obvodu vidět dírky, jak mu to postupně dorůstalo.
Abych pravdu řekl, tak nevím čím účinným ho mám léčit. :| Jesli někdo máte v rybí lékarničcce něco dobré, co funguje, tak dejte vědět. Může to být i dražší...vždyť to akvárium mám stejně jen kvůli těmto dvěma rybám.
Foto ještě pohledám...právě jsem zjistil, že mám zas kolem 30GB netříděných fotek
Prílohy
888777.jpg
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 20 Máj 2016, 08:10

Hlavně že se to hojí.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Danny » 20 Máj 2016, 08:18

No,ja uz tri mesiace liečim samicu negra.Vyskušal som mineral salt,eshu hexamitu ale nič nezabralo.Stale sa jej robily krateriky na hlave az vypadavala tkan.Dal som pred nedavnom listy mandlovnika a začalo sa to hodne lepšit.Ešte ich ma ale hodne malo.A to mala dva velke v strede čela.Možno sa jej to tažšie hojilo aj preto lebo sa každy druhy tyžden vytiera.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Janek » 20 Máj 2016, 09:10

Odčervit do mrtě, něčim co zlikviduje vse. Mam stejny problem, zabral mi na to celoplošně entizol ale ten je slabý a vrátí se to
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod jancibie » 20 Máj 2016, 09:24

Janek píše:Odčervit do mrtě, něčim co zlikviduje vse. Mam stejny problem, zabral mi na to celoplošně entizol ale ten je slabý a vrátí se to

možno tomu entizolu krivdíš,a neodstránil si príčinu vzniku choroby....
bohužiaľ, pri veľkých amerických cichlidách je problém udržať vo forme dospelé ryby.... :cry:
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2130
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Janek » 20 Máj 2016, 10:19

jancibie píše:možno tomu entizolu krivdíš,a neodstránil si príčinu vzniku choroby....
bohužiaľ, pri veľkých amerických cichlidách je problém udržať vo forme dospelé ryby.... :cry:


Naopak entizol mám rád, ale byla to moje chyba že se to vrátilo. Bylo to v období kdy jsem léčil a dělal s tím akvem kde co, takže ano, zhoršené podmínky, stres, to je ta příčina jak píšeš.

Já s entizolem udělal tu chybu, že jsem tu léčbu neopakoval, takže správně bych měl nasadit entizol, počkat až zabere,vyměnit vodu, následně to vzít ještě jednou stejně, abych sundal i vajíčka zárodky. Ale k tomu už jsem se nedostal a tak trochu jsem chtěl vědět co to udělá.

To co má radim na papouchovi, mám na synspilákovi. Říkám tomu znaménko a osobně to považuju za jakýsi latentní projev děrovky. Nerozšiřuje se, rybě nevadí, dokonce ani kolísání podmínek na to nemá vliv. Jen je to prostě místo na rybě, které se čas od času "sloupne/vyloupne/otevře" a zahojí. Bohužel má takový následek že se bezezbytku nevyhojí a zůstane tam právě takové "znaménko"

Třeba s vředem to nemá nic společného ... zkusím to vyfotit u sebe, ať může radim porovnt.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 20 Máj 2016, 10:29

Dnes jsem byl v Dříteči a řekli mi tam na tu děrovku, že nemám tolik krmit, že má ryba odpálené játra. Což už tady taky někdy zaznělo a držím se toho a celkem to zafungovalo. Takže budu pokračovat v dietě. Pokud to jsou opravdu ty játra a ryba nezvládá ty mastné komerční žrádla, tak mě napadlo ještě něco. Něco z přírody...Pampeliška :!: :?: Zkusím z toho udělat něco k žrádlu, ale jestli to budou žrát nevím...je to dost hořké a ti moji Hoplarchus mají dost rozmlsané držky. Pampěliška umí dát dohromady játra lidem, tak proč ne rybám... Možná je to blbost, ale určitě s tím nikomu neuškodím. ELkům ji dávám běžně a žerou to.
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 20 Máj 2016, 10:36

Honzo až tam pojedeš podívej se na ty Hoplarchus, co tam jsou odemě a zapamatuj si jak jsou velcí :twisted: To snad ani není možné, jak jim těch 15 posledních co mám doma uteklo v růstu :twisted: Mají je tam seklé na 5-6cm a hrozně zhubli.
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod Janek » 20 Máj 2016, 10:40

Mrknu, ale věřím ti už teď, ono je to hrozně znát ....

Jinak k tý pampelišce ? Když jim to nepujde do huby, tak jim z toho udelěj výluh. Výluhy z listu, květu i kořene jsou naprosto skvělý, mám vyzkoušeno. Ono se jim to do organismu z tý vody dostane
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Hoplarchus psittacus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 20 Máj 2016, 10:53

cca 8cm :)
Prílohy
DSC09500.JPG
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron