Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Diskusia o cichlidách zo Strednej Ameriky

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 09 Máj 2016, 20:56

Milane jak je velká ?

Nedávno jsem se osmělil a přelovil "párek" M. argenteus do 800l v domnění že předpokládaná samice (ta o dost menší) už je natolik veliká aby nepadla za oběť velkému samci Petenie ... Kupodivu po přelovení proběhlo ze strany samce Petenie vše OK , jenom ji omrknul a nevěnoval ji moc pozornosti stejně jako ostatní obyvatelé . Za to k mému překvapení se o obě argenteie velmi zajímala podstatně menší samice Petenie , která si nikdy nikoho nevšímala :shock:
Šlo sice jen o prohánění , žádné kousance ale prohánění bylo tak zběsilý že samec argentea měl za chvilku dost a schovával se pod hladinou ve stinném koutu nádrže a Petenka se zaměřila na menší samici , která sice díky velikosti měla oproti samci výhodu že se vešla do kdejaký škvíry v kořenech ale malá Petenka byla hodně vytrvalá a honila je oba až do pozdního večera a musím přiznat že jsem z toho nebyl nadšenej . Janek , kterej byl tou dobou u mě pro ryby to může potvrdit - pozorovali jsme tu mrchu spolu :D . Do druhého dne se ale vše ustálilo a argentei si začali pomalu hledat místo v hierarchii a dnes už je vše OK , argentei plavou beze strachu po celé nádrži a samec se už dokonce ožene po rybě , která se k němu přiblíží víc než se mu líbí . Jsem zvědavej jak si to bude sedat s postupem času a narůstání argentea , jsou to nádherný a dlouho vytoužený ryby .
Pár fotek - samec je teď neustále stříbrno černej a šrafovanej jako zebra ale je v poho . Předpokládaná samice :D hraje tak zvláštníma barvama a ploutve ji jdou do červeno žluta až kolikrát čumím ....
Prílohy
ase4.jpg
ase3.jpg
ase2.jpg
ase1.jpg
asc4.jpg
asc3.jpg
asc2.jpg
asc1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 09 Máj 2016, 21:07

Krásný je máš. Paráda.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod paloi » 10 Máj 2016, 05:12

HEAD66Y6 píše:Milane jak je velká ?



Odhadom 23 - 25 cm
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod Janek » 10 Máj 2016, 11:35

Nádhera Pavle, jsem hrozně rád že to klaplo a jsou ve velkém spokojené. Ty fleky a vytažená černá barva, je normální, je to jen o tom že frája musí taky ukázat sousedům že není žádný ořezávátko, jak se tam upevní tak vybledne, nebo aspoň u mě tomu tak bylo.
Máš ty ryby krásně kulaťoučký, já je mám vyšší v těle tvarově dost jiný

Přidám svého samce .. velikost 18+
IMG_4936.jpg
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 10 Máj 2016, 14:37

hlavně když to dobře dopadlo,jsem zvědavej jestli to na konec bude opravdu pár
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 10 Máj 2016, 20:37

Díky pánové ;)
No máš je Honzo parádní a trochu jiný .... jsem zvědavej jak to bude vypadat třeba za 2 roky :D
Máš pořád 4ks ? Sorry už si nepamatuju jestli jsme se o tom u mě bavili ...
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod Janek » 10 Máj 2016, 20:46

Ačkoli mě to mrzí tak už jen 2 kusy.... pár .... Ty dva moje původní nedaly ty lapálie co jsem měl. Ty by bejvaly byly dál, no nedá se svítit. Ale tyhle dva dělaj radost a to je hlavní. I když je to první ryba u který cejtim že by si zasloužila solovku, nebo spíš být aspoň dominantní v nádrži. Sami být nemůžou, to se mi samec pokouší samici zabít, ale v bandě menších rozptylujících ryb, třeba rivulátů, by se měly líp, to uznat musím.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod Janek » 13 Máj 2016, 21:44

Fotka hrozná, ale konečně je to fotka celého páru
IMG_5054.jpg
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod blegon » 14 Máj 2016, 06:56

Co je na té fotce hrozného je suprová ;) .
Jinak moc pěkné a zajímavé ryby :) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Vieja argentea / Maskaheros argenteus

Neprečítaný príspevokod nhkg » 14 Máj 2016, 10:43

HEAD66Y6 píše:Pár fotek - samec je teď neustále stříbrno černej a šrafovanej jako zebra ale je v poho . Předpokládaná samice :D hraje tak zvláštníma barvama a ploutve ji jdou do červeno žluta až kolikrát čumím ....

Právě teď ty ryby vypadají super. Asi nejhezčí středoamerické ryby co jsem viděl.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Stredoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia