Satani a spol.

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod nhkg » 24 Okt 2015, 07:36

Jak to děláte s krmením Krunýřovců? Já mám 6 roků Panaky L204, měl jsem asi 4 roky L128 a mám chvíli i Chaetostoma sp. L445. L128 se občas dali nalákat na list salátu, jinak jsem nikdy žádného z těchto krunýřovců neviděl žrát žádné mnou podané žrádlo. Házel jsem jim i tablety po zhasnutí v místnosti, ty možná žrali. L204 vyrostli normálně, L128 rostli pomalu a Chaetostomu jsem dostal už asi zakrslou. L204 a Chaetostomu vídávám běžně, L128 byli věčně zalezlí (proto šli taky pryč). Předpokládám, že L204 žere dřevo a ostatní se živí rostlinami a řasami. Na druhou stranu je výhoda, že se o jejich krmení nemusím starat, protože většina mých ryb jsou celkem dobří vysavači dna (zeměžrouti). Kdysi sem měl ještě Krunýřovce ekvádorského, ale ten mi chcípl hlady, protože byl pomalý...
Taky nechápu, jak s tolika rybami a rostlinami při výměně jen 60 litrů týdně můžeš mít tak nízké NO3.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 24 Okt 2015, 08:19

No ono je to skor o zvyku a mieste kde im tie granule hodis. Zo zaciatku nechceli zravat ani mne ale oni sa osmelia to mi mozes verit. Vymeny vody robim trocha vacsie, presiel som na cca 2 nasobok a ide to. Okrem toho mam celkom "velku" filtraciu a tiez na stiahnutie NO3 vyuzivam zeolit.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 30 Okt 2015, 18:32

Zdar vsetci, kedze som dostal ponuku, ktora sa neodmieta a zajtra mi pribudne do akva dospely red tyrkys a blue diamond, budem sa zbavovat 6ks omladiny, 2x melon, 2x diamond a 2x tyrkys. Najlepsie vsetky spolu. Maju cca 5-6 cm v tele. Kto by mal zaujem, viem doviez na trase BA-NR. Pre klubakov zlava samozrejme :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 02 Nov 2015, 10:45

Ahojte, mam mensi problem :D Je fakt, ze som si to sposobil svojou nerozvaznostou, ale vezmem to v skratke. Kupil som dva disky - blue diamond a red tyrkys z bazosu, tuto od jednej pani v NR. Fotky boli samozrejme paradne (25e ma vysiel kus) , velke asi 12 cm, dostal som ich v sacku, takze som ich realne v nadrzi nevidel (moja chyba). No a kupil som macku vo vreci (asi). Povedala mi, ze to boli dva samce, podla ryb sudim, ze je tam samec jeden a druha samice, obe ryby vyzeraju ako keby dostavali od svojho stada pekne na frak. Od vpustenia ryb do akvaria, su totalne cierne, nevyfarbene, zrat zeru, rozmyslal som ci nahodou nemaju ziabrohlisty, ale dychaju na obe ziabre rovnako. Po vacsine su len zalezene, lebo moja svorka ich zatial neprijala medzi seba. Vylezu len ked sa priblizim k akva a hodim im zrat. Vedel by mi niekto povedat, ci to moze byt neaka choroba alebo len stres ? Parametre vody v akva mam v poriadku.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 02 Nov 2015, 10:48

Ryby
Prílohy
rps20151102_104703.jpg
Red tyrkys
rps20151102_104611.jpg
Diamond
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 22 Nov 2015, 11:41

Mensi update. Akvariu sa dari dobre. Boli robene mensie zmeny v posadke a filtracii. Tak podme na to. Vnutorny vstavany filter, z prvej komory som vyhadzal zeolit a molitany a nahradil som to lavou, casto sa upchaval kos a tym padom bol strasne slaby prietok, ktory sa este znizoval zapratanymi filtrovymi priehradkami, teraz je to v pohode, druha komora su 3 velke molitany, raselina a JBL clearmec posledna komora vytlacne cerpadlo (600l/h) . Do vonkajsich filtrov som napchal vsetku keramiku asi 3-4 kg (siporax, micromec) a tiez asi 2,5 kg zeolitu. Pri tyzdennom meneni cca 15 % vody sa dusicnany drzia na hodnote 25 mg/l. Tiez som pridal jedno prudove cerpadlo do nadrze - tuzne 6015, aby sa zlepsilo prudenie vody a bordel isiel tam kam treba. Experimentoval som trocha s vodkou, ako zdroj uhlika pre bakterie a nasledna redukcia NO3 ale vzdy po pridani "vrchnaciku" vodky sa mi zvysilo na par hodin NO2 :!: , tak som davkovanie nechal. Pouzival som to v morskom akvariu na redukciu NO3 tam to fungovalo perfektne.
Co sa tyka ryb : male disky boli naozaj male a stale som mal ten "akvaristický chtíč" :D , ze chcem vacsie tak som isiel do toho. Hladal som na nete vhodne ryby. Najprv som predal mlade, nasledne som kupil 2 dospele, tie som predal tiez. Ryby som prebral vo vchode v byte, takze som ich neak nemal sancu lepsie pozret. Po vpusteni do akvaria som zistil, ze aktualny stav sa ani len nepodoba fotkam. Tvar tela, farba ryb cele zle. Podarilo sa mi ich nastastie predat za bagatel, tym som predisiel nechcenemu utrateniu.
Nasledne som doplnil stav ryb: 2x wild Rio de Oriximina (par) 2x red tyrkys 1x Blue diamond 1x Leopard a 1x Red melon. Velky gibbiceps isiel tiez prec.
Mimo samovrazebnych uhynov, ktore skoncili na parketach ziadne straty.
Co sa tyka L-iek, po odstraneni gibbicepsa, zacali byt ovela aktivnejsie, co je logicke, kedze bol 3x taky velky ako ostatne. Na margo Pseudoacanthicusov, z mojich doterajsich pozorovani, nemozem potvrdit, ze by boli agresivne na mensie prisavniky. Lavu cast akvaria, ktoru povodne obyvali len Pseudoacanthicusi a stala normalne spolocensky obyvana cast nadrze. Ziaden prisavnik nema odreniny ani dotrhane plutvy.
Aby to nebolo iba vsetko pekne, tak samec rio de oriximina ide dole vodou, nechce zrat nic ine okrem artemky, uz som skusal fakt vsetko. Dnes ho dam na samotku, lebo mam podozrenie ze ma pasomnicu, uvidime, dufajme, ze sa da dokopy.
Dnes zavesim aj aktualnu foto :)
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 22 Nov 2015, 16:32

Fotky
Prílohy
rps20151122_163131.jpg
Fts
rps20151122_163112.jpg
Fts
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 07 Dec 2015, 07:44

Hydroponia :D
Prílohy
20151206_210235.jpg
.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 13 Dec 2015, 20:16

Aktualny stav :) konecne zacinam byt spokojny, este trocha upgradnem filtraciu a bude to dobre.
Prílohy
rps20151213_201308.jpg
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 22 Dec 2015, 22:40

Zdravím páni, budem mať na predaj nasledovné ryby : 2x guianacara stergiosa, 6cm a 3cm , 3x mrenka krasnoplutva, 1x sae, cena symbolicka, kupil som dnes skupinu bolivianskych ramireziek, tak nieco musi von :)
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron