Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 10 Dec 2015, 11:46

Ryba není husa. Jednou max. dvakrát za den jim jídlo stačí. Jestli hledáš slušné ryby, tak je v Čr spousta možností. Gigaexotic, Aquamaster, Vivarium, Sklorex... a inzerce na ifauně.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod JuraS. » 10 Dec 2015, 12:04

Ryby už nehledám. Teď už jen sehnat co nejvíc druhů žrádla co žerou...a možná ani nebude třeba..ve sklepě mám pár kilo granulí na lov..a několik rybích olejů..plných živin a energie..třeba lososový..uvidím jestli jim bude granulka namočená do oleje chutnat...
JuraS.
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Dec 2015, 12:46
Bydlisko: Praha, Czech Republic, Europa

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 10 Dec 2015, 12:55

To bych nedělal. Zaděláš si vodu.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod JuraS. » 10 Dec 2015, 13:14

možná jen mňamka rovnou do huby...možná dnes dostanu hafo živorodek od jednoho akvaristy co se mu nějak moc množí...tak je tam přidám, velké, malé..však oni se jednou do huby vlezou...ale hlavně se dneska zastavím v akvaristice a snad tam budou mít mražené rybičky..nebo nějaké červy pro ještěrky...na cvrčka mají ještě malou hubu...
JuraS.
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Dec 2015, 12:46
Bydlisko: Praha, Czech Republic, Europa

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 10 Dec 2015, 13:14

Tak to se můžeš vrátit zase k těm rohlíkům :roll:
To máš ty oceláty na chov anebo na pokusy kolik toho vydrží ... ??? Myslím ty granule pro studenovodní ryby a olejíčky ?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2874
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Janek » 10 Dec 2015, 13:26

Upřímně, taky mám pocit že ačkoli jsi psal že už akvaristiku děláš dlouho, tak v tom máš celkem zmatek. Oceláti jsou snad sehnatelnější než slušní terčovci a ty pokusy s krmením jsou fakt nesmysl. Oni zvládnou hodně, a to opravdu hodně, ale to ti nesmí dát pocit že to děláš dobře, protože mezi pžeřívající a prosperující rybou je rozdíl, jen kdyby vedle sebe měl člověk porovnání. Vykašli se na pokusy, zásoby z rybařiny a jestli to s nimi myslíš vážně, šetři na pořádnou vanu, dospělí opravdu povedení oceláti jsou do nadrže tak 700+ ...
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod JuraS. » 10 Dec 2015, 13:45

Mám granule co plavou (grrr na chytání) pro výkrm pstruhů. Je to to samé co granule od kde koho (sera, tetra, dajana, hikari...).. Jo a taky mám plovoucí granule pro lososy..ty jsou ale pro větší hubu než mají teď moji oskaři..nechci je na chov, nemusí se rozmnožovat, není podmínkou, spíš nežádoucí...terčovce mají v Praze v každé akvaristice, nechápu..a inzerátů plnej net..dá se vybrat..my máme red tyrkys, aspoň myslím (je mi to šumák)..a znovu, oskary jsem sháněl ve 3 akvaristikách osobně a do dvou telefonoval..v jedné by mi je objednali, tak za 14 dní možná ale vzít jich aspoň 10..měli je v obyčejném pet centru..pak jsem je viděl ještě v zoo-"cosi"-štěrboholy, ale ti byli nějací nemocní, na dně mrtvej už rozkládající se..na youtube jsou zajímavá videa...z jiných končin světa..dno z moře, korály, mořské mušle..akvárko tak 250 lt max a v tom 2 oskaři a anténovec + Lxxx tak 30cm...a nevypadalo to že byly ryby už jen z té vody hotoví...a nebo obr akvárko kde to ale vypadalo jako v plechovce sardinek kdy se o sebe ryby vzájemně otírali kolik jich tam bylo...spíš jak byly velké..počítám a je to v plánu, že jak budou odumírat ryby v hlavním akva tak tam přesunu oskary. teď mají kostku 150 lt vody a v tom je jen trubka do filtru. Nic jim neubírá prostor k růstu. akvárko větší klidně, ale kam ho postavit? To že vyzkouším na granuli kápnout lososový, sardinkový, huńáčkový olej co mám na kapry to byl jen nápad. Krmení granulemi pro pstruhy ne..porovnával jsem složení podle netu...jo a v praze je známá velká burza..terčovce tam prodává víc chovatelů ale oskary jsem za poslední 3 návštěvy tam nenašel a ani nikdo nevěděl kdo by je mohl mít.
JuraS.
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Dec 2015, 12:46
Bydlisko: Praha, Czech Republic, Europa

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod JuraS. » 10 Dec 2015, 14:19

JuraS.
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Dec 2015, 12:46
Bydlisko: Praha, Czech Republic, Europa

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 10 Dec 2015, 16:51

Kurnik JuraS tie tvoje príspevky dajú zabrať, toto prečítať a sa v tom nestratiť :D

Základný rozdiel v granulách pre studenovodné a teplovodné ryb je v obsahu tukov !
Studenovodné ryby žijú v chladnej vode, ako je už jasné z ich pomenovania dokonca až po teplotu 1 až 2°C a preto si vyžadujú "mastné" granule aby prežili zimu a nato majú aj uspôsobený tráviaci systém.
Teplovodné ryby nemajú uspôsobený tráviaci systém na vysoký obsah tuku v potrave , preto sa im pri dlhodobom podávaní granúl pre studenovodné ryby degraduje tráviaci systém a spôsobuje to aj neplodnosť rýb.
Dúfam, že ti to stačí nato, aby si prestal z experimentami na svojích rybách. To že ryba nekričí a nezavíja, neznamená že sa pri nevhodnej starostlivosti netrápi !
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 10 Dec 2015, 23:35

Juras,víš čím potěšíš oscary ,pořádnejma žížalama ,granule občas ,ale žížala mrskající nad vodou ,je zážitek ,sledovat . Ochotně si vyskočí pro kořist. Měl jsem je 5 let ,ale bacha na vodu,na dusitany jsou dost háklivý.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia

cron