Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod jancibie » 10 Sep 2015, 20:06

Janek píše:Nikdy bych nevěřil jak se mi tahle kombinace bude líbit ! .. Možná trochu škoda že ten ocellát není přírodní, sedělo by mi to víc, ale to už je o vkusu :)

Zohnať pekného prírodného ocellatusa je celkom problém.....
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Janek » 10 Sep 2015, 20:20

A já si jich zrovna teď začínám všímat na obchodech že se wild kusy začínají objevovat.
Například je má Glaser (i velké kusy), na e-shopu je má i gigaexotic, Mít jižní ameriku, mám je :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Aquarista » 22 Sep 2015, 19:27

zase som raz neodolal ...

IMG_6801.jpg

IMG_6813.jpg

IMG_6816.jpg
Obrázok užívateľa
Aquarista
 
Príspevky: 691
Registrovaný: 06 Sep 2014, 04:00
Bydlisko: Košice

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Janek » 22 Sep 2015, 19:59

Kdyby tak bylo prostoru tolik aby si člověk mohl pořídit i tyto "tuctové" ač nádherné ryby. Přeci jen jdou tyhle běžné druhy stranou a člověk časem dává dohromady vzácnější sestavu pokud nemá místo na vše :(
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod JuraS. » 09 Dec 2015, 13:16

Zdravím. Jsem to nový a hned si dovolím drze psát příběhy.
Akvaristou jsem hrozně let. Ryby jsem trávil rohlíkem už mámě v jejím akváriu v 1/2 70 tých let. Já měl mámino cca 120 lt akvárium a kamarád z dětství plivátko sotva 20 lt do kterého si jednou přinesl z akvaristiky krásně barevnou rybu. Po pár dnech mi hlásil, že "ta potvora mi sežrala..." a vyjmenoval ryby co měl a už nejsou. Tak to trvalo pár týdnů a já pak byl svědkem jak se červeno hnědý astronautus pokoušel otočit v tom mini akváriu. Kam ho pak dal už nevím, ale já si zafixoval že je to fakt dravá a rychle rostoucí ryba. Roky plynuly a já střídal školy, místa bydliště (i na Slovenskou jsem se na 4 roky do Žiliny podíval) a také akvária. Bylo jedno období kdy jsem měl v akváriu 4 plodožravé piraně co to asi 250 lt akvárium rychle zaplnily, ale většinou jsme měl běžné velikosti ryb. Někdo mě vydráždil, že "to nejde jen tak množit terčovce", že jsem mu a sobě chtěl dokázat, že "to jde". A šlo. Takže teď cca 7 let mám terčovce. Jenže jsou to ryby tupé, takové, no už pro mě okoukané, nezábavné. Nedávno jsem cca 375 lt akvárium vyměnil za 450 lt a doplnil osádku o skaláry, pancéřníky, gupky (jako potravu) a ancistrusy. Jenže změna v atraktivitě se nedostavila. Mám ještě 150 lt akvárium původně jako třecí nádrž por terčovce ve kterém byla jen hromada šneků. Vzpomněl jsem si na astronauty a začal je shánět. Dotazy jsem bombardoval jedno forum, aby mi někdo poradil, kde v Praze astronauty koupit. Rad bylo několik, ale spíše negativních. Spolehl jsem se na doporučení od známého a nakonec sehnal jednoho albína a jednoho red tiger do akvária s asi 30 gupkami (kolik jich je teď nevím) a hromadou šneků. Mám je teprve týden a snažím se je rozežrat. Předpokládám, že v akváriu vydrží tak dlouho jak bude třeba co mi zatím postupně odumře osádka velkého akva. Terčovce mám už 5 let. A když ne tak nevím. Tak je tam přidám aby si prostor udělali sami...
JuraS.
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Dec 2015, 12:46
Bydlisko: Praha, Czech Republic, Europa

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 09 Dec 2015, 21:43

Zdar ;) .
No s tím hodnocením terčovců opatrně - mají tady dost zastánců .... :twisted:
Sehnat oceláty v různejch a někdy i hrůznejch variantách není v dnešní době problém .
150l ti vystačí jen na chvilku , jsou to pažravci a ve finále i ta 450l pro ně není žádná výhra do budoucnosti .
Počti si tady v různejch vláknech co kdo chová a myslím si že pokud ti jde o něco "akčnějšího" , tak tady najdeš inspiraci i pro tu 450l .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod JuraS. » 10 Dec 2015, 07:31

Psal jsem, že jsem se ptal na jednom webu kde je v Praze koupit protože jsem navštívil dvě prodejny po cestě z a do práce a nikde je neměli. Takže ono to s tím sháněním není tak růžové. Tedy nevím jak se shání vzácné ryby, to jsem nikdy nedělal. Terčovce nezatracuji, jen jsou už okoukaní. No ...taťka má velikost desertního talíře, možná víc. Ale jinak je to taková klidná ryba, takové téměř statické barevné cosi. Jsem rybář, kaprař..manželka letos se mnou na rybách zažila jak jsem chytil kapra cca 16 kilo a sama usoudila, že ti větší a bojovnější jsou zábavnější než prcek 10 kilo. I ona po těch letech se na ně kouká jiným pohledem.
K oskarům. Mají velikost tak 7cm. Zatím bojuji s tím aby se pořádně rozežrali. Respektive aby žrali i ze dna. Zkoušel jsem co mám doma a jediné co pojídají jsou plovoucí "granule-myší hovna" pro cichildy, sušený gammarus a sušené krevetky (ty moc ne). jakmile něco padá na dno o to nemají zájem. Hovězí srdce, artemie, koretry, patentky, lon-mix, tetra diskus, spirulinové tablety...jak to padá na dno tak to nechají..vyluxovali menší gupky, už jich tam je jen asi 6 a to větších co se jim do huby nevlezou...v žádné akvaristice co můžu navštívit cestou z práce nemají hikari gold. Vím o jedné prodejně kde ho mají ale ta je hodně z ruky. Jak se rozežerou a když budou žrát i ze dna pak mám pro ně několik kilo halibut peletek a peletek s carophyll red..pro ryby co chytám...po tom porostou jako z vody....
JuraS.
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Dec 2015, 12:46
Bydlisko: Praha, Czech Republic, Europa

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod Rostro » 10 Dec 2015, 08:54

Ahoj vyskúšaj nakrájané mrazené ryby - ančovičky, grundle, alebo napríklad švábov, menších cvrčkov ak sa chceš s nimi hrať. ;)
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod JuraS. » 10 Dec 2015, 09:03

mražené rybičky nemám, tedy leda uzené šproty, ale můžu dát krabí tyčinky..grundle mám sušené..zkusím...díky..
JuraS.
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Dec 2015, 12:46
Bydlisko: Praha, Czech Republic, Europa

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod JuraS. » 10 Dec 2015, 09:26

Jen doplním, že se pokouším najít akceptovanou suchou potravu co můžu dát do krmítka a nechat je tak krmit de fakto po celý den v časových úsecích. A večer, až se vrátím z práce, jim pak dopřeji mňamky ve formě mražené potravy.
JuraS.
 
Príspevky: 14
Obrázky: 0
Registrovaný: 09 Dec 2015, 12:46
Bydlisko: Praha, Czech Republic, Europa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia