Satani a spol.

Prezentácia akvárií a nádrží návštevníkov portálu CichlidKlub.sk
Pravidlá fóra
Nachádzate sa v sekcii "VAŠE NÁDRŽE", pridajte aj vy svoju nádrž, aby sme aj my vedeli čo máte doma ! Ako správne vložiť prezentáciu nájdete priamo tu: viewtopic.php?f=35&t=8

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 23 Okt 2015, 12:10

Já vím, ale mám to tam daleko a taky mám v akváriu L310 atakujícího 20cm. Nemá moc rád konkurenci :-) .
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 23 Okt 2015, 14:11

A tak myslim, ze ked je len sam, tak by tam neake L200vky zvladol, ten moj je poriadne agresivny, najviac si to odnasa L190 :D
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Okt 2015, 14:19

Prosímtě kde jsi se dostal k informaci že by měl LDA07 dorůstat 70 cm ? :o ... Docela by mě to zajímalo, jelikož je to blbost, jsou k vidění kusy kolem 35 cm ale kdyby 70 tak je to jeden z nějvětších a nejtěžších krunýřovců vůbec.
http://www.planetcatfish.com/common/spe ... ies_id=810

Rozhodně nepřerůstá http://www.planetcatfish.com/common/spe ... ies_id=207 který "bodlinatým" krunýřovcům neohrozitelně kraluje
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 23 Okt 2015, 22:26

No takto, aby som nesiril bludy. Mne osobne sa tiez nezdalo, ze by mal tolko dorastat, kedze by malo ist o viac menej zhodne druhy pseudoacanthicus, iba z inej casti rieky. Povedal mi to chovatel, od ktoreho som ho kupoval. L600 je inak vseobecne zaradenie pre L114, LDA07 a L426. Vsetky su to pseudoacanthicus cf. leopardus. Kazdy sa odlisuje v kresbe a lokacii v prirodnom prostredi.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Okt 2015, 22:36

Ono i 30 cm je hodně a není moc kusů kteří se toho dorostou v zajetí, tak aspoň máme nějaký cíl :D Já mam už celkem dlouho dva kusy a na cestě jsou další dva drobci (oni jsou tedy drobci i ti dva co mám)
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 23 Okt 2015, 22:40

A jak sa ti spravaju? Toho prveho som mal 250tke a videl som ho 1x a to vtedy ked som ho tam vpustil :D az ked som prerabal akvarium som zistil, ze sa skryval celu dobu pod vnutornym kanistrakom :D Tuto si nasiel trocha viditelnejsi spot a obcas aj vyjde, ale nič moc. Ma tak 10 cm aj s chvostom, narastol za tu dobu asi o 3-4 cm. Tento novy ma tak 6 cm a vychadza o nieco viac ako jeho sudruh. Z mojich pozorovani by som povedal, ze je to skorej o povahe :D . Krmis ich niecim specialnym ?
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Okt 2015, 22:46

Já mam svoje od 3cm, jedná se vůbec o první český odchov leopardů, jinak to co popisuješ je tomu druhu přirozený, jako mladí jsou prakticky neviditelní, s velikostí a věkem o tu plachost ale přicházejí, moji se mi chodí nažrat krásně před nos.
Speciální krmivo asi žádný nebude, jen je potřeba tolerovat jejich potřebu masitý složky, takže cyklop, dafnie, artemka, zlehka patentka a granule pro masožravé cichlidy.
Spirulinu a kvalitní příkrm rostlinnou složkou považuju za samozřejmost.

Co jsem tak ale prolítnul tak ty sumce tam máš celkem divně namíchaný, jak do velikosti, tak charakteru a nároků, za nějaký čas ta společnost fungovat nebude
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 23 Okt 2015, 22:59

Ano potravinove naroky vsetky splnam. Tazko povedat, ako uprimne, mi je jasne, ze je to "docastny" domov, ked porastu, pojdu to trocha vacsej vane. Zatial si ich len vychovavam. Osobne si myslim, ze ked bude akvarium dostatocne velke a bude mat dostatok ukytov, nieje dovod aby to nefungovalo.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod Janek » 23 Okt 2015, 23:19

Agresivní velcí sumci oproti agresivním malým, pomalu dostoucím sumcům, nebo i neagresivním, ještě pod cichlidami, v už teď přerybněném akva. Ano, je tak že nebudou zničení, ale moc je neuvidíš a ke žrádlu se taky něktěří nedostanou+ to že pod terčovci nemůžeš nic nechat válet kdo ví jak dlouho aby se všichni nažrali dosyta.
Psal jsi před nějakým časem že leopard je na jedné straně a všichni ostatní na druhé, už chápeš proč? Jednoduše je leopard vybušil a zabral to celé. Velcí sumci jako gibbiceps, leopard budou šikanovat všechny a sebe navzájem, rychleji rostoucí gibb bude mít navrch, menší sumci budou pod pantoflem a ještě se řezat mezi sebou, tam bude šéfovat nugget, fantom a L264, no a nejhůře na tom budou menší hypancáci, kteří se dovedou porvat, ale jednoduše na to nebudou mít síly a dispozice

To co jsem popsal zapříčiní vlastně to, že všichni z menších, což jsou pomalu rostoucí druhy, porostou ještě pomaleji, sice budou žít a vypadat slušně ale ideálně prosperovat ne. Spokojený krunýřovec se NESCHOVÁVÁ! Nebo aspoň ne do takové míry aby nebyl dlouho vidět, nešel se nažrat prakticky na povel a tak dále.
On naopak ten výkrm je mnohdy důležitější než v jaké společnoti ta velká, už dospělá ryba nakonec bude. Jak se prcek půl roku pořádně nenažere, těžko pak vyroste do plných.
Neber to prosím špatně, jen píšu co jsem sám vysledoval, s Lkama už se nějaký rok babrám.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Drobizg

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 23 Okt 2015, 23:27

Nie ja som rad, ze mi to pises, aspon budem mudrejsi. Ono vsetko co pises dava logiku. Prinajhorsom budem nuteny spravit dve nadrze. Lebo vzdat sa ich neplanujem, su to paradne ryby. Uvidim ako to s nimi pojde, ale myslim, ze este rok dva by to takto vydrzat mohlo. Moje ryby tiez niesu plache, ze by zrat nechceli, ale panuje tam hrierarchia "silnejsi" zere prvy, takze zatial to riesim podavanim krmiva na viacero miest. To s diskami mas pravdu, ibaze, Lka vsetko zlikviduju + ich kvalitne doplnaju botie macracanthy, cize na dne potrava rozhodne neostava ziadna :D Tam mi moja logika "spadnuteho zradla" funguje dobre.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

PredchádzajúciĎalší

Späť na Vaše nádrže

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Seznam [Bot], Tbot a 2 hostia

cron