Duisburg 2016 / 2018

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod paloi » 22 Jan 2016, 22:19

Janek píše:Ti antenovci :shock: :shock: :shock: pro ty bych tam nechal ledvinu :mrgreen:


Tak to by som urobil aj ja, keby som ešte nejakú mal. Lenže ja už som dal obidve, samozrejme za ryby :mrgreen:

Ale tými anténovcami asi myslíš tie Sorubimichthys planiceps a Goslinea platynema, nie Phractocephalus hemiliopterus. Aby to niekoho nepomýlilo ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod paloi » 22 Jan 2016, 22:24

satan z pekla píše:
Presne si pamätám, keď si mi vravel, že posledný krát si šiel po melanurusa ku mne, potom to bolo posledný krát do Prievidze pre ryby od L-Laca a potom dalsi posledný krát si mi to vravel za dažďa pred tescom v ZH keď sme ti niesli s belialko z Kosic sumca a teraz si bol posledný krát zasa v Duisburgu som zvedavy kde pôjdeš posledný krát nabudúce kamo :D :D :D :D :D :D


Kamo, to, čo píšeš, je síce pravda, ale ja za rybami už nikam nepôjdem. Toto bolo poslednýkrát ;)

Keď ryby chcú, nech chodia ku mne :mrgreen:

Mimochodom, zajtra príde Aquarista, PeterS, Sumdir (pekne podľa abecedy, aby sa niekto neurazil). Aspoň teda sľúbili. A viete čo? Prídite kľudne všetci, urobte si výlet :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod nhkg » 22 Jan 2016, 22:24

200e za Sorubimichthys planiceps bych klidně dal, ale už nemám ty peníze na to, abych ho měl doma do čeho dát. :D Nádherná ryba.

Paloi: Ryby budou jezdit za tebou? :D
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod perchess » 22 Jan 2016, 22:27

paloi píše:Hneď na začiatku chcem upozorniť, že tento príspevok bude dlhý. A zároveň to bude posledný „report“ z mojich výletov. Včera som totiž absolvoval posledný výlet za rybami.....

....Určite k nemu skočím, ....keď zasa pôjdem Tillmannovi ;)

Milanko, tak presne takýto koniec tvojej reportáže som očakával, keď som si prečítal prvý odstavec!
Tomocichly v pohode? Už sa zabývali?

PS: tú cestu ti nezávidím, ale čo človek neurobí pre splnenie sna....
Obrázok užívateľa
perchess
 
Príspevky: 116
Registrovaný: 07 Sep 2014, 20:11

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod paloi » 22 Jan 2016, 22:33

nhkg píše:
Paloi: Ryby budou jezdit za tebou? :D


Presne tak :!: Napísal som to aj do príspevku (o jeden skôr pred Tvojim), ale to si nemohol stihnúť prečítať, máme príspevky 9 sekúnd po sebe :) Ale vidím, že naše myšlienkové pochody majú niečo spoločné :mrgreen:

Čo sa týka Sorubimichthys planiceps, ten ma tam zaujal asi najviac. Študoval by som ho tam ešte minimálne 10 minút, ale nedalo sa. Pol minútky muselo stačiť. Poprosil som manželku o fotku, že toto mi musí určite nafotiť, ja som pokračoval vo vizite :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod Janek » 22 Jan 2016, 22:49

paloi píše:
Tak to by som urobil aj ja, keby som ešte nejakú mal. Lenže ja už som dal obidve, samozrejme za ryby :mrgreen:

Ale tými anténovcami asi myslíš tie Sorubimichthys planiceps a Goslinea platynema, nie Phractocephalus hemiliopterus. Aby to niekoho nepomýlilo ;)



Jistě že ty dvě raritky, hlavně tedy Sorubimichthys planiceps .... ale ta jeho velikost v dospělosti :mrgreen: Hlavně je to i v 60cm pořád ještě takový proutek, mohutnět začíná až déle.

Phractocephalus hemiliopterus se dá sehnat za pár drobných a vymazlit od mimina, takže s tím bych se snad takovou dálku ani netáhnul, kdykoli jich mám na výběr plné akva pár km od baráku :D

V jakých velikostech cca nebo průměrně byly nabízeny páry velkých cichlid? viz cenovky... (macu, fene atd
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod paloi » 22 Jan 2016, 22:54

perchess píše:Milanko, tak presne takýto koniec tvojej reportáže som očakával, keď som si prečítal prvý odstavec!

Janko, nabudúce to už môžeš písať za mňa :mrgreen: Aj keď... vlastne nemôžeš. Lebo už nebude "nabudúce". Toto bola posledná cesta. ;)

perchess píše:Tomocichly v pohode? Už sa zabývali?


Tak to asi nie. Ja som sa nezabýval v byte ešte ani za 9 rokov. Ale vyzerajú dosť pažravé (zatiaľ len mrazená artémia). Ale kŕmenie nie je všetko. Určite majú aj iné nároky. Zajtra večer im začnem predčítavať rozprávky pred spaním. :mrgreen:

perchess píše:PS: tú cestu ti nezávidím, ale čo človek neurobí pre splnenie sna....

Pre sieboldii som bol rozhodnutý ísť aj sám. Aj to tak vyzeralo, keď Heady zrušil účasť. Nuž, ale manželka ma nechcela pustiť samotného, aby som za volantom nezaspal (možno naveky). A ešte aj ten pocit, že sme sami dvaja, bez hulákajúcich detí, to bolo ďalšie pozitívum. Skutočne :P
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod paloi » 22 Jan 2016, 23:18

Janek píše:
V jakých velikostech cca nebo průměrně byly nabízeny páry velkých cichlid? viz cenovky... (macu, fene atd


Tak to je zasa indivudálne, podľa druhu. Parachromis dovii samec mal asi 30 cm, samica možno 15 cm. Chiapaheros grammodes samec mal možno 18 cm, samica 10 cm. Foto som neurobil (ani manželka), ale cena za pár bola 129 €. Toto viem naisto, lebo som volal s Aquaristom a vravel som mu to do telefónu. (Rozmýšľal nad tým, ale nakoniec zvolil inú alternatívu.)

Ale ako páry ponúkal napr. aj Thorichthys aureus za 25 €. A to boli ryby tak cca do 7 cm. Mal som trochu podozrenie, či ma neklame, ale verím mu.

Fenestraty som si ani nevšimol, ozaj neviem, či tam boli. Evidujem len malé fenestraty, cca 4 cm.

Maculicaudy bol iný prípad. Pár tam bol možno vo veľkosti 20 cm, ale mňa veľmi nezaujali. V inom akváriu bola maculicauda, ktorá bola mega obrovská. Iba jeden kus. Určite bola väčšia ako CPP (cihla plná pálená, 290 × 140 × 65 mm), ale bola bez cenovky. A ja som sa nepýtal. A potom boli po 19,50 celkom zaujímavé maculicaudy, veľké asi 8-10 cm. Oranžové. Tých tam bolo asi 100 ks. Škoda, nemáme fotku. Nemali taký výrazný zvislý čierny pás a nemali ani červenú farbu. Celé boli tak nejako šmrncnuté do oranžova. Ťažko to vysvetliť slovami. Foto by pomohlo, ale nie je. Ja som to nezvládal fotiť a manželkine foto som videl až dnes doma.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod Rostro » 23 Jan 2016, 08:06

Paloi za toto som ťa vždy obdivoval aj budem obdivovať. Keď to vieš takto fajne napísať, človek si to vie reálne predstaviť. Klobúk dolu. Konečne si sa po rokoch dočkal Tomocichly. Ti poviem si vytrvalý. Ale kto rád počká, ten sa dočká :lol: Dúfam, že budú rásť do krásy a budeš jediný makač v SR s týmito rybami ;)
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Duisburg 2016

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 23 Jan 2016, 08:26

Milane díky , super report - jako vždy ;) !!!
Manželce vyřiď ode mě poděkování že tu cestu vzala za mě a nenechala tě jet samotnýho , když se mi to tak zvrtlo ....
Už se těším ve Střední Americe na kartu T. sieboldii ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť