2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Reportáže z návštev u cichlidárov, alebo miest kde sa "objavili" cichlidy

Re: 2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 06 Okt 2014, 12:40

musis vydrzat,ved len v nedelu o 2 rano dosli na slovensko a to stiff mal este pred sebou minimalne 6 hodin
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: 2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Neprečítaný príspevokod huhu » 06 Okt 2014, 12:52

hladkyp píše:Nejaké fotky by sa nenašli ?

psssst fotograf aj fotoparat este spia...
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: 2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Okt 2014, 13:23

Páni, vďaka za komentáre. Veľký podiel majú aj PeterS a Stiff. Zažili sme spolu. Ja som akurát napísal. Bez nich by nebol článok (bože, ako honosne je to nazvané...) :D

Rostratus, ja som chcel asi jediný na otočku. Chalani boli ústretoví a Anči to bolo jedno.

Paretroplus menarambo sú v poriadku. Zdajú sa mi aj dosť odvážne. Starosť mi robia Petenie. Už večer ležali na bruchu na dne. Dnes ráno tiež. Ano, aj Petenie sme doviezli. Aby som priznal, v tom texte nie je zas tak úplne všetko ;) Pán Tillmann mal posledných 6 kusov, v dosť zlom stave. Akoby boli kŕmené každý druhý deň. Boli úplne vychudnuté. Uvidíme. Ja sa budem snažiť aspoň 2x denne, sú to ešte malí prckovia. Tak 2-3 cm. Kŕmim mrazenou artemiou. To sa mi osvedčilo v auguste, keď som mal doma na týždeň Belialove mikro Petenie. Síce sa nažerú, ale zasa ľahnú na dno.

Na fotky musíte počkať. Ja som moje ani nepozrel, to už sa nedalo. Možno dnes večer. A očakávajte tak kvalitu štvrtej cenovej... Stiff má určite lepšie fotky. Ale nemôžem písať za neho ;)

Huhu, vďaka za blahoželanie. Letí to, však?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Okt 2014, 16:41

Moje total amaterske fotky. To len pre predstavu, ako vyzerala burza/výstava... Napr. diskusy na fotkách na predaj boli. Ale Crenicichly boli len ako doplnok v prezentačnej nádrži.
Prílohy
DSCF6406.JPG
DSCF6407.JPG
DSCF6408.JPG
DSCF6409.JPG
DSCF6410.JPG
DSCF6411.JPG
DSCF6412.JPG
DSCF6413.JPG
DSCF6414.JPG
DSCF6415.JPG
DSCF6416.JPG
DSCF6417.JPG
DSCF6418.JPG
DSCF6419.JPG
DSCF6420.JPG
DSCF6421.JPG
DSCF6422.JPG
DSCF6423 b.JPG
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Okt 2014, 16:46

A ešte fotky zo súťaže diskusov, fotené skôr pre predstavu členov CichlidKlubu, nie pre krásu diskusov ;)
Prílohy
DSCF6424.JPG
DSCF6425.JPG
DSCF6426.JPG
DSCF6427.JPG
DSCF6428.JPG
DSCF6429.JPG
DSCF6430.JPG
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: 2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Neprečítaný príspevokod Rostro » 06 Okt 2014, 17:08

Paloi dík za fotečky. Prečo amatérske? Veď normálne foto. Na takéto akcie netreba super tip top fotku. Stačí pár foto ako tam bolo. Díkes.
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: 2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Neprečítaný príspevokod Aiven » 06 Okt 2014, 18:30

Tie disky vyzeraju byt riadne velke :)
Obrázok užívateľa
Aiven
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 06 Sep 2014, 05:54
Bydlisko: Nitra

Re: 2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 06 Okt 2014, 18:44

;) nahodou,slusne fotky,no este uvidime co ukaze stiff
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: 2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Neprečítaný príspevokod Rostro » 06 Okt 2014, 18:52

Ja pridám foto výhercov.... zase to vyhral Ricky Lim.... jediný šikmáč na fotke :P
Prílohy
10670061_861944027157082_828579757153233291_n.jpg
Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom » Verejné akvárium v Dubnici nad Váhom - podpor akvárium svojim lajkom, alebo zdieľaním
I´m cichlid positive » www.cukrarenjanka.sk - https://www.facebook.com/cukraren.jankask 3370 L "natural" tank
Obrázok užívateľa
Rostro
 
Príspevky: 808
Obrázky: 0
Registrovaný: 01 Sep 2014, 19:23
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: 2nd European Discus Championship 2014, Dortmund

Neprečítaný príspevokod stiff » 06 Okt 2014, 21:53

Čaute. Meškám, sorry, musel som podoháňať ten víkend, nestíhačka... :)

Milan, perfektne si to opísal, dík. Keď som to čítal (ako to už tu niekto napísal, jedným dychom), niekoľkokrát som sa z chuti zasmial :). Nebyť tohto opisu, na kopec vecí by som zabudol... Napísal si tam všetko. Ja som myslel, že vyťukávaš esemesky sem tam počas cesty. A ty si si robil poznámky, beťár... :) Ja by som dal ešte zopár postrehov:

Keď som vyrazil z domu (piatok 13.30), pršalo. Pršalo až niekde po Levoču. Stavajú tam dialnice. Okrem nie celkom pohodlného šoférovania som si zababral auto. A riadne. Nič výnimočné, akurát že v DE na druhý deň svietilo slnko a bolo teplo. Jednoducho som tam mal v ten deň asi najšpinavšie auto, aké som tam videl :)

Tillmann:
Vždy som ten obchod aj majiteľa obdivoval. Ak tam aj bolo niečo, čo by som chcel vytknúť, taktne som pomlčal. Teraz ale ticho nebudem. Mám pocit, že to tam zanedbávajú a po tretej návšteve to tam upadá. Ryby choré. V máloktorej nádrži na tom boli zdravotne tak, že by som ich kúpil. Veľké dospelé ryby, hotová reklama na hexamitu. Baktérky... Obtrhané, krivé, obhryzené... Tak sa mi zdá, že ak mu tam niekto donesie "staré hajtráky", Thomas to pekne nacení a predá. Kvalitné ryby nenakupuje, si myslím. Má tam odchovy (asi vlastné), ale hrozne drahé. Naozaj až nechutne predražené. 15 eur za festae 3cm, to už je veľa aj na Nemecko. Pred dvomi-tromi rokmi som F1 festae u neho kúpil za 7,50. Teraz chce 15 a F generáciu (pre istotu) nepozná... Pár 10ročných starých krivých loisellei 250eur. U nás takéto ryby nie je šanca ani darovať... Žiadne zaujímavé špeky tam nemal. Teda aspoň pre mňa. Možno H. bartoni, ale tie boli tak isto nechutne mastné. Inak nič. Retroculus xinguensis. Áno, tie by som bral. Keby za tie staré kravy obtrhané vychrtlé a poloslepé nechcel 200eur. Nebudem sa už vytešovať, len napíšem niečo ako varovanie pre prípadných nakupujúcich: Dobre si rozmyslite, čo si kúpite. Ak nemáte karanténu, riskujete. A poriadne. Thomas, ospravedlňujem sa, ale kritika oprávnená. U nás by takto zanedbaný obchod neprežil. Myslím to vážne.

Zoo Zajac:
Megaobchod, obrovská budova preplnená chovateľskými potrebami. Pre mňa ale samé haraburdy. Teda, píšem o akvaristike sladkovodnej. Psy, mačky, morská akvaristika - to neriešim. Všetky možné značky, krmív, filtrov, svetiel... Všetko, len to, čo človeku treba tam akurát nemajú. Ale tak možno im krivdím, možno som ja veľmi vyberavý, no... Toto už nebudem skúmať. Ryby som prebehol len veľmi rýchlo, zaznamenal som niekoľko (dosť) karantén a žiadne zaujímavé druhy... Diskusy by som si tam nekúpil. Predražené a niektoré určite nie zdravé. Aj keď formy celkom fajn, hoci nič nové, zaujímavé :)

Výstava/súťaž:
Očakával som niečo väčšie, ale bol som spokojný. Toho travestitu na začiatku som sa zľakol, ty vole. Mária Terézia s kilom mejkapu, tak 125kg, biela parochňa a fakt pestrý kostým... Neviem aký mal/a hlas, našťastie sa ku mne neozval/a :) Hehe, neviem prečo tam bol/a ten pán/i :) Jediné čo ma mrzí, prišli sme tam presne na obed. To som si vtedy neuvedomil, všetci boli niekde na obede. Na druhej strane, bolo tam menej ľudí, čiže, lepší pohyb... Akurát že tie najväčšie hviezdy tam neboli. Bolo treba tam prísť v piatok, nie v sobotu na obed. Bolo tam niekoľko stánkov, poznal som niektorých z fb, predávali aj disky, pekné aj všednejšie, raritky aj klasiku... Krmivá rôzne a vôbec kadečo všetko, čo k akvaristike patrí... Ryby na súťaži - niektoré úžasné a niektoré by som si nekúpil. Grand šampióna zasa zobral Rickyho Scarlet Snake. Kde s touto rybou súťažil, tam vyhral. Tento konkrétny samec bol obrovský. Myslel som si že mám 2-3 pekné veľké ryby. Ale tento Scarlet bol fakt obrovský. Kdežééé moje "veľké" ryby :) Neveril by som, že nejaký disk môže takto vyrásť. Ešte jeden tyrkys bol podobne veľký. Krásny. Krásnych kusov tam bolo viac.

Pripájam zopár foto. Nacvakal som toho celkom dosť, ale pre ľudí a zlé svetlo je veľká väčšina foto nepoužiteľnä. Aj tak som niečo vybral, taká vzorka k Milanovým fotkám, na doplnenie... Neskôr ešte pridám fotky súťažných rýb...
Prílohy
IMG_0964.jpg
IMG_0961.jpg
IMG_0958.jpg
IMG_0957.jpg
IMG_0954.jpg
IMG_0951.jpg
IMG_0949.jpg
IMG_0943.jpg
IMG_0941.jpg
IMG_0939.jpg
IMG_0931.jpg
IMG_0927.jpg
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

PredchádzajúciĎalší

Späť na Návštevy, reportáže a akvavýlety cichlidárov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť