Pablo Picasso a ryby

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Pablo Picasso a ryby

Neprečítaný príspevokod paloi » 04 Jan 2019, 21:56

Upozornenie - zasa idem písať tie moje voloviny, čo nemajú s cichlidami nič spoločné. Ale s rybami trochu áno. Ale vôbec by ma nenapadlo, že sem niečo také zavesím :shock:

V posledný deň minulého roka ma dcéra s manželkou vytiahli do Viedne, do galérie Albertina Museum. Aktuálne prebiehala výstava Claude Moneta. Hovorím si, že to bude utrpenie. Nuž, ale čo by som pre moje baby neurobil :)

Popozeral som, páčili sa mi asi 3 obrazy, aj tie neboli od Moneta. Nuž, ale nerozumiem tomuto umeniu. Viem. Jeden obraz ako druhý. Niektorí tam cvakali foťákmi, stáli pred obrazmi niekoľko minút, niektorí ani nedýchali :mrgreen: Fajnšmekri :D Ja tak nedýcham u Thomasa Tillmanna. Moja manželka tiež nechápe, čo môžem toľko u Thomasa Tillmanna obdivovať. Jedna ryba ako druhá. Nechápe, že som fajnšmeker :mrgreen:

Hodiny plynuli a dostali sme sa do časti Pabla Picassa. A ja som niečo objavil. Nebol to ani obraz, ale keramický tanier. Nikto z rodiny si to ani nevšimol, pozerali len obrazy. Musel som ich zatiahnuť naspäť. Na policajtov a na ryby mám čuch ;) Zacítim ich zďaleka :) A to bola prvá fotka, čo som v Albertine urobil. Tanierov s rybacou tematikou tam bolo viacero, ale tento bol úplná pecka :!: Upozorňujem, že len prvá fotka je moja, ostatné som čmajzol z internetu :oops:
20181231_122254_resized.jpg


Pablo Picasso žil v rokoch 1881 - 1973. Jeho úplné meno bolo: Pablo Diego José Santiago Francisco de Paula Juan Nepomuceno Crispín Crispiniano de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz Blasco y Picasso López. Dať dieťaťu takéto meno? Jeho rodičia nemohli byť "kompletní" :o

A ešte jedna zaujímavosť: pozrel som si 10 najdrahších obrazov na svete (to neznamená, že sú najlepšie, ale predali sa za najvyššie ceny) a medzi nimi má Pablo Picasso tri. O ostatných 7 sa delí ďalších 7 maliarov. Asi to bol fakt frajer ;)

Ale vráťme sa k rybám. Sme síce v sekcii Mimo témy, ale predsa len, odtiaľ - potiaľ. Doma som gúglil, či ten tanier s rybami nájdem aj na nete. Našiel som, bol hneď prvý na stránke. To viete, mám vkus :mrgreen: A teda tých rybacích tanierov je tu požehnane. Tu len taký stručný výber:

picasso plate4.jpg

picasso plate 3.jpg
picasso plate 3.jpg (44.63 KiB) Zobrazené 5676 krát

picasso plate 5.jpg

picasso plate 6.jpg

picasso plate 8.jpg

ceramic-plate-by-picasso.jpg
ceramic-plate-by-picasso.jpg (31.35 KiB) Zobrazené 5670 krát


Ale to nie je všetko. On vytvoril celé sety porcelánového riadu:
Picasso-Ceramics-Fish-Service-Plates.jpg
Picasso-Ceramics-Fish-Service-Plates.jpg (52.35 KiB) Zobrazené 5676 krát

pablo-picasso-service-poisson-(set-of-26).jpg
pablo-picasso-service-poisson-(set-of-26).jpg (51.88 KiB) Zobrazené 5676 krát

No vidíte, aký to bol FISHMAN ;)

Manželke občas predstavím kamaráta cichlidára ako "ďalšieho magora z partie". Zatiaľ sa na to nikto neurazil. Myslím, že aj Picasso by medzi nás zapadol ;)

Ak to niekoho zaujíma ešte viac, do Gúglu treba hodiť napr. heslo "pablo picasso plate fish" a Gúgl to na Vás vyvalí ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Pablo Picasso a ryby

Neprečítaný príspevokod Václav » 05 Jan 2019, 05:30

Poriadna haluz a dobre čítanie Paloi ... Našiel som na nete dokonca aj cajnik...
Prílohy
stiahnuť.jpeg
stiahnuť.jpeg (5.77 KiB) Zobrazené 5661 krát
Václav
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 22 Okt 2016, 06:33
Bydlisko: Zilina

Re: Pablo Picasso a ryby

Neprečítaný príspevokod RadoA » 05 Jan 2019, 05:41

Aj by som tento osvetový príspevok "lajkol" keby sa dalo :D :!:
Obrázok užívateľa
RadoA
 
Príspevky: 118
Obrázky: 0
Registrovaný: 20 Sep 2014, 07:04

Re: Pablo Picasso a ryby

Neprečítaný príspevokod patko226 » 28 Jan 2019, 20:08

Parádne čítanie. Sánka dolu...


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
i´m cichlid positive
Obrázok užívateľa
patko226
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 17 Jan 2015, 14:50

Re: Pablo Picasso a ryby

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Jan 2019, 20:14

patko226 píše:Parádne čítanie. Sánka dolu...


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk


Dlho si tu nebol a teraz chceš všetko dohnať za 1 večer :mrgreen:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Pablo Picasso a ryby

Neprečítaný príspevokod patko226 » 28 Jan 2019, 20:16

paloi píše:
patko226 píše:Parádne čítanie. Sánka dolu...


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk


Dlho si tu nebol a teraz chceš všetko dohnať za 1 večer :mrgreen:


Ale nie... len ma to pobavilo :)


Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk
i´m cichlid positive
Obrázok užívateľa
patko226
 
Príspevky: 168
Registrovaný: 17 Jan 2015, 14:50


Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť