Moje prvé akvárium

Diskusia o všetkom čo nespadá do "cichlid" tématiky

Re: Moje prvé akvárium

Neprečítaný príspevokod georg » 26 Sep 2014, 17:44

Pěkně jsi to popsal :) Já tichou domácnost neměl, já jí na rovinu řekl,že bude 2m dlouhé, kdybych řekl, že bude vysoké jak dveře, to by asi taky bylo doma ticho :)
Obrázok užívateľa
georg
 
Príspevky: 35
Registrovaný: 09 Sep 2014, 22:58

Re: Moje prvé akvárium

Neprečítaný príspevokod simon » 26 Sep 2014, 18:16

satan z pekla píše:Ja to nenapíšem takto pekne ako ostatok osadenstva ale aspoň trochu priblížim svoj svet ohľadom akva.

Pekne, nepekne. .....Pre niekoho pekne, pre niekoho menej. Tu vôbec neide o to, ako pekne to niekto napíše. Podstatné je, že si svoj príbeh napísal a bol naozaj zaujímavý. A je len dobre, že si ho sem dal. A je to aj preto zaujímavé, že sú to autentické príbehy, taký malý kus našej histórie.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Moje prvé akvárium

Neprečítaný príspevokod huhu » 26 Sep 2014, 19:33

Suhlasim so Simonom (zase). Cita sa to dobre, nech to pises akokolve. Niesme tu na slohu ale sme zvedavy a to je super :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

Re: Moje prvé akvárium

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 26 Sep 2014, 19:48

ďakujem takto nejako to prebiehalo u mňa no ešte chcem viac a už na tom pracujem ale to až nabudúce :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Moje prvé akvárium

Neprečítaný príspevokod simon » 26 Sep 2014, 19:55

satan z pekla píše:ďakujem takto nejako to prebiehalo u mňa no ešte chcem viac a už na tom pracujem ale to až nabudúce :D

Ach, už je to dané, už je to tak. Je nás veľa, čo chceme viac..... :cry:
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Moje prvé akvárium

Neprečítaný príspevokod sumdir » 27 Sep 2014, 15:42

ja som mal asi 5 alebo 6 rokov, ked sme boli na nejakej navsteve a tam mali akvarko. velke, ale uz netusim, kolko mohlo mat litrov. obdivoval som cervene, zlte a cierne rybicky. pri odchode domov nam nabalili 2 cervene a dve cierne. ani sme nevedeli, co je to za druh. az v obchode sme zistili, ze doma mame platy. a uz sme kupili aj prvu akvaristicku knizku. prvy tyzden sme ryby mali v kuchynskej mise z jenskeho skla. len zhora sme ich obdivovali. mozno po tyzdni priniesol otec akvarko. 12 litrova elementka. no to bolo radosti. ale to uz sme zacali brat vazne. staral sa vlastne otec, ale ja som pri vsetkom asistoval. ked sme menili vodu, tak sme den predtym mali nachystane vedro, aby voda odstala. teda, aby vyprchal chlor. potom sme pospajali slamky/normalne na pitie malinovky/ s nejakymi kuskami hadiciek a pomaly sa vypustalo. a potom tou tenuckou hadickou sa zasa napustalao. trvalo to mozno hodinu, tych 12 litrov, ale otec vzdy hovoril, ze musime pomaly, aby sme neurobili v akvariu vir. teraz mam 400 litrov, 12 litrova elementka uz davno praskla. a ked vypustam polcolovou hadicou, tak mi to tiez trva tak hodinu, ako kedysi :D
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Moje prvé akvárium

Neprečítaný príspevokod simon » 29 Sep 2014, 10:01

Pekný príbeh. Keď si predstavíš, ako to bolo kedysi, niekedy sú to fakt veselé spomienky, pousmeješ sa nad tým, ale tieto príbehy "hrejú".
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Moje prvé akvárium

Neprečítaný príspevokod jojo2409 » 04 Okt 2014, 13:12

pekne pribehy,pri ich citani sa vraciam v spomienkach do detstva kde to vsetko zacalo,ano akvaristika za tie roky preskocila dobu
Obrázok užívateľa
jojo2409
 
Príspevky: 234
Obrázky: 0
Registrovaný: 07 Sep 2014, 13:28
Bydlisko: HUMENNE

Re: Moje prvé akvárium

Neprečítaný príspevokod simon » 07 Okt 2014, 13:24

Tak to je pravda, že doba pokročila, technika a pomôcky pre akvaristov, to určite, ale - životné podmienky - zloženie vody - ani nie.
Obrázok užívateľa
simon
 
Príspevky: 474
Registrovaný: 11 Sep 2014, 10:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Moje prvé akvárium

Neprečítaný príspevokod huhu » 07 Okt 2014, 15:10

Ale presne preto vymysleli tu techniku, aby si si moho vodu upravovat.... :)
Obrázok užívateľa
huhu
 
Príspevky: 596
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:17
Bydlisko: Letanovce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Mimo témy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron