Mesoheros ornatus

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod mikys » 21 Apr 2017, 08:08

pekné rybenky ozaj penkné
mikys
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 09 Sep 2014, 19:24

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 25 Apr 2017, 20:44

Díky ;)
Jojo, mladý stále žijou. Občas nějaká mrtvolka na hladině, začínám jim pomaličku přidávat po troškách naši odstátou kohoutkovou vodu, ať si zvykají.
Berou mražený cyklop, na jemným struhadle strouhám zmrzlý kousky koretry a v kapesní drtičce jim na jemno drtím oves. vločky :D
Ty větší mají 8mm-1cm. Je jich ještě tak 40 nebo 50ks....
Prílohy
p.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2875
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 27 Apr 2017, 23:04

Pavle a co artemku odskořápkovanou, po tom by rostly před očima, u mě skaláry mají skoro dva cm za tři týdny, z výtěru jsem si nechal 25 kousku a zbytek jsem zkrmil, po žive artemce to roste před očima, až na to bublání. mám tři sklenice, tak to dost ruší. Jak jim jedou ty drcené vločky ?
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 28 Apr 2017, 06:51

Vzhledem k tomu jak jsem línej, po rozplavání používám jenom odskořápkovanou artemku ;)
Nelíhnu živou nikomu. Mám třeba stejně starej výtěr breidohrů a ty rostou rychleji než tyhle potvůrky.
Vlasto, jak znám tebe, tvoje nadšení a poctivost, tak se vsadím. že jim sypeš 3x denně, hned odkaluješ zbytky a vůbec se jim věnuješ poctivěji než já, takže ti pěkně rostou :D
Já jsem fakt flink, všechno mi trvá dýl a podle toho rostou i ty ryby.
Včera jsem odlovil asi 20ks těchhle ornatů a zkusil je už nasypat do nádrže 150l, kam sem je chtěl dát všechny až ještě víc povyrostou. V tý nádrži jsou jen 3 eLka a Sturisoma. Tak jsem zvědavej jak se jim tam povede. Nejsou tam ani pořádně vidět mezi trubkama a větvema. Fest oždibujou zarostlej biomolitan na čerpadle a všechen možnej nános na větvích. Drží se pořád v hejnu u dna, tak doufám že po nich nevystartuje někdo z těch přísavek...
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2875
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 28 Apr 2017, 08:56

Jo Pavle máš mě přečtenýho, artemku třikrát denně a to chodim spát až oni ji dojedí, abych to pak po nich uklidil, měřím jim NO2 a vymazluju je k dokonalosti, zatim nevim, kolik si jich nechám v té 500 stovce, čas ukáže. Učil jsem je na granule, ale jako obvykle, poslali mě snima do prdele. Jak se to nehýbe, tak to nechtěj
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod RAP » 28 Apr 2017, 16:09

HEAD66Y6 píše:....... Fest oždibujou zarostlej biomolitan na čerpadle a všechen možnej nános na větvích. ......

Jo, tak tohle znám. Díky "zaběhlému" biomolitanu v nádrži se mi odchovaly např. panamensky nebo Herosy. Dokonce je k němu rodiče úmyslně vodili. A to jsem potěr vůbec cíleně nekrmil. Dokonce bych řekl, že je krmení se potěru mikroorganismy přirozeně vyskytující se v nádrži je nejlepší.
Zajímavostí je, že v normálně zařízeném akváriu jich vyrostlo cca 2x tolik než v nádrži s holým dnem.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod paloi » 28 Apr 2017, 19:57

kotyzavamberk píše:Jo Pavle máš mě přečtenýho ,artemku třikrát denně a to chodim spát až oni ji dojedí,abych to pak ponich uklidil ,měřím jim NO2 a vymazluju je k dokonalosti


Ešte by sa tá starostlivosť dala vylepšiť - čítať im pred spaním príbehy, odporúčam tieto bestsellery: O zlatej rybke, Moby Dick, Hľadá sa Nemo ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 29 Apr 2017, 06:53

RAP píše:
HEAD66Y6 píše:....... Fest oždibujou zarostlej biomolitan na čerpadle a všechen možnej nános na větvích. ......

Jo, tak tohle znám. Díky "zaběhlému" biomolitanu v nádrži se mi odchovaly např. panamensky nebo Herosy. Dokonce je k němu rodiče úmyslně vodili. A to jsem potěr vůbec cíleně nekrmil. Dokonce bych řekl, že je krmení se potěru mikroorganismy přirozeně vyskytující se v nádrži je nejlepší.
Zajímavostí je, že v normálně zařízeném akváriu jich vyrostlo cca 2x tolik než v nádrži s holým dnem.

S tím molitanem mám taky své zkušenosti, když tehdá vodily synspily, tak molitan obsypaly uplně celej. A taky to šlo, artemku jsem tehdá neměl.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 10 Júl 2017, 21:00

Tak jsem je chtěl vyfotit ale jak zvednu ruce s foťákem před sklo, je to žebravý hejno somráků v tahu a nádrž prázdná :D
Ryby rychlý, sklo zasr..ý, .... mají 3-4cm, začínají vypadat jako jejich rodiče když jsem je před 1,5 rokem přivezl.
Prílohy
2.jpg
1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2875
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 11 Júl 2017, 09:37

Pěkní cvalící :)
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron