Mesoheros ornatus

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Nov 2016, 08:24

Děkuji pánové ;)
Honzo TOPek je tady i u mě doma víc. Ale je fakt že těmhle trochu nadržuju protože to jsou jak tvarem, barvou i chováním trochu jiné ryby než jaké mám doma už roky. Momentálně jsou u mě skoro přesně na den 9 měsíců a oproti tomu jak vypadali když jsem je přivezl ... :mrgreen: Ale musím říct že jsou na sebe s přibývajícími centimetry čím dál ostřejší .
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 07 Jan 2017, 12:37

Dnešní raní výtěr ;)
Jiker je asi jen 50 a po oplodnění samcem přebírá hlídání samice - dokonce občas odežene i samce.
Video hrozný, jikry nalepili na kousek břidlice která je až u zadní stěny a ještě z větší části zakrytá kořenem ...
Na to samí místo to poprvé nalepila samice před měsícem ale samec nevěděl co s tím tak jenom bloumal okolo ní.
Dneska už se choval jako profesionál :D


https://www.youtube.com/watch?v=MlX8kUj9uAA
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 07 Jan 2017, 13:26

Pavle budeš jim to brát a pokusiš se o odchov? po těhle rybách bude poptávka.Na kolik by měli ornati dorust ?
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Jan 2017, 13:31

Paráda, snad se to vykulí a začnou už teď i vodit :-) Doufám, že časem zkusíš odchov. Pro mě to jsou jedny z nej ryb a můžeš semnou předběžně počítat :lol:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod ioopp » 07 Jan 2017, 13:32

kotyzavamberk píše:po těhle rybách bude poptávka.

To bude :mrgreen:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod Janek » 07 Jan 2017, 14:08

Dokonalost, gratuluju a prosím o hromady materiálu na čtení a kochání se
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod mikys » 07 Jan 2017, 14:12

super nech sa im darí
mikys
 
Príspevky: 134
Registrovaný: 09 Sep 2014, 19:24

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 07 Jan 2017, 15:41

Jsou nádherný, ale mřenky se jim o to asi postarají.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 08 Jan 2017, 08:31

Díky ;)
No zaskočili mě protože zrovna včera jsem měl v plánu měnit vodu a hlavně z té nádrže odlovit druhý přebytečný pár kde je submisivní samec za otloukánka a dostává na prdel a odlovit ještě nějaké ryby aby se tam uvolnilo místo pro tenhle dominantní pár. Tak jsem se na to zatím vykašlal a pozoruju je co s tím vyvedou. Nepočítám s tím že by se něco vykulilo, je tam spousta "narušitelů" hlavně ty mřenky jak píše plzenaak ;)
Až o to přijdou tak to vyčistím, odlovím a budou mít větší komfort pro další pokusy. Počítám s tím že jim při nějakým dalším pokusu břidlici vezmu a zkusím to vykulit sólo. Nejdřív to ale nechám na nich ať se ukážou jsou to ještě mladé ryby.
Radime pokud se podaří tak se ti určitě ozvu :D
Vlasto píšou že by to mělo vyrůst do 30cm . Ten druhý plonkový pár chci právě dát do 800l tak jsem zvědavej na kolik to tam poroste.
Pokud to tam teda ustojí s V. argentea ze kterých mám trochu obavy. Po smrti synspiláka a pearseií jim pěkně narostl hřebínek hlavně samci :D
S Peteniema se předpokládám domluví v pohodě.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Mesoheros ornatus

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 08 Jan 2017, 21:44

HEAD66Y6 píše:Díky ;)
No zaskočili mě protože zrovna včera jsem měl v plánu měnit vodu a hlavně z té nádrže odlovit druhý přebytečný pár kde je submisivní samec za otloukánka a dostává na prdel a odlovit ještě nějaké ryby aby se tam uvolnilo místo pro tenhle dominantní pár. Tak jsem se na to zatím vykašlal a pozoruju je co s tím vyvedou. Nepočítám s tím že by se něco vykulilo, je tam spousta "narušitelů" hlavně ty mřenky jak píše plzenaak ;)
Až o to přijdou tak to vyčistím, odlovím a budou mít větší komfort pro další pokusy. Počítám s tím že jim při nějakým dalším pokusu břidlici vezmu a zkusím to vykulit sólo. Nejdřív to ale nechám na nich ať se ukážou jsou to ještě mladé ryby.
Radime pokud se podaří tak se ti určitě ozvu :D
Vlasto píšou že by to mělo vyrůst do 30cm . Ten druhý plonkový pár chci právě dát do 800l tak jsem zvědavej na kolik to tam poroste.
Pokud to tam teda ustojí s V. argentea ze kterých mám trochu obavy. Po smrti synspiláka a pearseií jim pěkně narostl hřebínek hlavně samci :D
S Peteniema se předpokládám domluví v pohodě.

Ty to umíš tak pěkně napsat,ta věta se spolu domluví ,mě pobavila.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia