Crenicichla compressiceps

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 09 Okt 2019, 17:18

Při nedávném, nahodilém projíždění inzerátů jsem narazil na nabídku těchto malých a známých "štiček".

4ks, velikost cca 7-8cm, pěkná cena a hlavně skoro pod nosem.
Mám pro tyhle mrchy slabost, pokud mi zrovna nežerou jiné ryby ;)
Tak jsou u mě, ještě se jim hojí rozdrbané ploutve. Jsou pořád v pohybu po celé nádrži, viditelné a jako správné Creni se pošťuchují mezi sebou a zabírají si teritoria. Pohlaví zatím jen pozoruju a odhaduju.
Prílohy
13.jpg
20.jpg
19.jpg
12.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod blegon » 09 Okt 2019, 18:08

Na ten inzerát jsem také koukal :D .
Jsou to super ryby.
Budu se někdy muset k nějakým trpasličím creni vrátit.
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 18 Okt 2019, 13:38

jj, jsou to malý neposedové :D
Po vypuštění do nádrže se všechny 4 drželi spolu pohromadě. To jim vydrželo asi 3 dny.
Potom si každá zabrala nějakej úkryt v nádrži kde se při vyrušení zašijou. Jinak se ale promenádují po celé nádrži a nenechají v klidu ani sebe ani ostatní.
Krobia xingu mají asi po výtěrech v této nádrži :D jsou na ně moc měkké i když jsou větší.
Bujurquina oenolaemus je umí prohnat a tak mají od Creni klid.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod wunti » 18 Okt 2019, 15:50

Měl jsem. Vždy jsem je taky chtěl. Nakonec prevladalo spíše zklamání.
V jak velkém akva je mas?
Nemám žádnou vanu, ale celkem se mi v akva ztrácely. Neměl jsem z nich takové potěšeni.
Každopádně ať plavou a dělají radost :)
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod Michal_1987 » 19 Okt 2019, 08:33

Pekné šťučky, je to odchov alebo wf-ko? Veľmi sa v týchto druhoch nevyznám po pravde, u nás asi veľmi zriedkavý druh. Boli tak okusané z prepravy alebo sa tak doriadili ešte u bývalého majiteľa?
Michal_1987
 
Príspevky: 39
Registrovaný: 22 Aug 2018, 10:24
Bydlisko: Otrhánky - Okres: Bánovce nad Bebravou

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 20 Okt 2019, 08:20

wunti :
Mám je v 350l plné větví , kořenů, listí a trubek. Jak říkám, lítají po celý nádrži, při hrknutí krycím deklem jsou jako jedny z prvních pod hladinou.
Jsou teda v nádrži se 6x Krobia xingu , 3x Bujurquina oenolaemus, Cory panda a asi 4ks L181 , takže v tý nádrži je opravdu živo :D

Michal_1987 :
Myslím si že tyhle zrovna nejsou nějak extra vzácné ale je fakt že nejsou tak časté jako třeba Crenicichla regani. Měli by to být WF od Papíka z Dříteče.
Týpek co jsem je od něj kupoval je tam bral, říkal myslím před rokem. Oškubaný ploutve jso unormální. Od lovení, převozu, už z domu, .... .to je fuck.
Hojí se jim to a ploutve dorůstají ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod RAP » 21 Okt 2019, 19:46

Pro tyhle Creni mám slabost. Před cca 2měsíci jsem si přivezl 4ks. Bohužel zrovna dnes jsem vylovil druhou mrtvolku. :(
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Okt 2019, 06:45

RAP píše:Pro tyhle Creni mám slabost. Před cca 2měsíci jsem si přivezl 4ks. Bohužel zrovna dnes jsem vylovil druhou mrtvolku. :(


Ty už jsi je někdy před pár lety měl RAPe že jo?
Tak to je velká škoda. A máš tušení proč? Nesedí jim voda? To ale asi ne u tebe, měl jsi různé Mesonauty, Skaláry, Cichlidky, ryby z JA. Ty by jsi měl mít pro ně vodu dobrou si myslím....
Nebo je dostali nějací spolubydlící?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod RAP » 24 Okt 2019, 10:03

Vždy jsem je měl od Glasera. První dva pokusy skončily díky mým chybám. Ryby z tohoto pokusu jsou "divné". V téhle velikosti by mělo být rozpoznatelné pohlaví a měly by být aktivnější. A to jsou ve stejném akváriu i WF skaláry, které jsou v pohodě. Asi to bude špatná várka
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 24 Mar 2020, 18:24

Tak jen pro info - s chovem těchto nádherných Creni jsem skončil dřív než jsem začal :(
Nevím proč ale vždy cca po měsíci odešel jeden kus. Nebylo na nich nic varovného k vidění, proháněli se, žrali, nikdo nebyl šikanován a každý měsíc jsem prostě ze dne na den našel jednu mrtvolku na dně. Jediné co je spojovalo bylo vždy trochu víc nafouknuté břicho. Ostatní ryby v nádrži (Krobia, Bujurquina, Corydoras), všichni v pohodě, všichni se třeli, ....... tak nevím?
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Ďalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron