Crenicichla compressiceps

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod wunti » 24 Mar 2020, 18:42

Dusičnany??
Vím ze jsou haklivi na parametry vody.
Měl jsem je taky asi rok a v podstatě se podobně taky začaly vyvracet.
Obrázok užívateľa
wunti
 
Príspevky: 618
Registrovaný: 13 Dec 2015, 15:48
Bydlisko: Ostrava

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 24 Mar 2020, 19:16

Jo, to mě napadlo jako první. Měřil jsem opakovaně. NO3 se to stále pohybuje v rozmezí mezi 20 - 30mg/l
Z 5 nádrží mám jen v jedné nějaké rostliny, jinak všude jenom šutry a větve. I v nádrži s rostlinama je hodnota stejná jako u ostatních.
S měřením vody to nějak nepřeháním ale tak jednou za 3 měsíce si změřím pro zichr všechny nádrže a udělám takový ten základ NO2,NO3, dGH, pH.
Kapkové testy od Aquaru a pro lehké porovnání jestli se to nějak moc nerozchází ještě papírkové od JBL. Vždy cca shodné výsledky.
Biotodomy by měli být taky dost citlivé na kvalitu vody a ty jsou v naprosté pohodě.

Sere mě to, protože jsem Creni měl několik druhů a toto se mi stalo poprvé. Že se mezi sebou pozabíjejí, udusí soustem které nezvládnou zhltnout, sežere je jiná ryba, to jo ale takhle ....
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod kvietik » 24 Mar 2020, 19:56

Možno nejaké vnútorne parazity..
Obrázok užívateľa
kvietik
 
Príspevky: 1865
Registrovaný: 06 Sep 2014, 11:13
Bydlisko: Bardejov

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod Saty » 24 Mar 2020, 21:39

head66y6 píše:Tak jen pro info - s chovem těchto nádherných Creni jsem skončil dřív než jsem začal :(
Nevím proč ale vždy cca po měsíci odešel jeden kus. Nebylo na nich nic varovného k vidění, proháněli se, žrali, nikdo nebyl šikanován a každý měsíc jsem prostě ze dne na den našel jednu mrtvolku na dně. Jediné co je spojovalo bylo vždy trochu víc nafouknuté břicho. Ostatní ryby v nádrži (Krobia, Bujurquina, Corydoras), všichni v pohodě, všichni se třeli, ....... tak nevím?

To nafouknuté břicho měla i jedna moje reganka co jsem měl. Ale druhá z páru vydržela ještě cca rok. Ale čím to bylo na to jsem nepřišel. A jak píšeš Biotodomy byly v akva s nima a ty byly v cajku. Ale je jich škoda, taky plánuji do budoucna přidat nějaký trpasličí creni až to situace dovolí.
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 29 Mar 2020, 16:02

K tomu brichu creni domnivam se,ze to zpusobuje castejsi krmeni a hlavne granule ,vodou to urcite neni. Domnivam se,ze creni vseobcne jsou citlive na prekrmovani ,kdysi jsem jednu dostal od headyho a dost zrala jak popelnice a jenoho dne konec bez varovani.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Crenicichla compressiceps

Neprečítaný príspevokod RAP » 01 Apr 2020, 10:15

Já je krmil pouze mraženým a taky měly po úmrtí zvětšené břicho.
RAP
 
Príspevky: 294
Registrovaný: 26 Jan 2016, 01:17

Predchádzajúci

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia