Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Diskusia o cichlidách z Južnej Ameriky

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod ioopp » 01 Apr 2017, 09:42

Nene krmivo ne, ikyž časem kdo ví. Mě vždy hrozně zajímalo, jak tyto ryby vypadají, kdyz jsou velké. Několikrát jsem hledal a nic schopného nedohledal..tak mam jednoho doma :mrgreen: asi z 15ryb mi přišel jako jediný bez deformace. Zatim je to hrozný ošklivec. Momentálně mu černají ploutve.
Nazev byl jak pise Heady "blueberry".
Má pro sebe 300L, kde je s nim jen malinký Hrotočelec.
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Apr 2017, 15:22

Aj ja mám dvoch "blue berry". To sme boli s Heady-m vyzdvihnúť v Dříteči. Tie ryby sú iné ako som doteraz videl, ale čistá modrá to nie je. Skôr sivá. A nie celoplošne, ale len fľaky. Zvyšok tela je ružový. Obávam sa, že ako to bude rásť, zostane to škaredé ako cesta do roboty :(
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod ioopp » 01 Apr 2017, 16:15

Tak to jsem vybíral z těch zbytku po vás :lol: jeste mi rekni, že už je tam mají rok na 4cm a zrovna ho hodím do 8kila :roll: ale naštěstí začal růst prcek...
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 01 Apr 2017, 17:58

No sám jsem zvědavej co vám z těch borůvek vyroste? Nikdy jsem je neviděl v plný velikosti ani na fotce.
Doufám že to nebude takové zklamání jako z velké části EBJD ...
Máš je Radime taky z té nádrže v levé řadě ode dveří, někde u konce haly? U Papíka rok nejsou ;) Byl jsem tam 14 dní před koncem roku a to je tam neměl. Naskladnil je zřejmě až v lednu 2017 co jsme tam byly s Milanem.
Jinak Paloi si přivezl z toho výletu pěknou sbírku barevných variant ocelátů, takže se snad v tomto vláknu pochlubí až to povyroste ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2849
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Apr 2017, 18:17

Boli sme na konci januára, Blue Berry mali asi 3 cm, teraz 5-6 cm (jeden rastie trochu rýchlejšie). V januári ich bolo plné akvárium, možno 100 - 150 ks.

V Čechách som vtedy kupoval aj 2 ks Astronotus ocellatus lemon, ale to je podobný podfuk (niekto tomu hovorí honosne "marketing"). Ryby boli reálne žlté, Heady dosvedčí, žlté boli aj v predajni, aj nejaký čas doma. Ale po 2 mesiacoch ich už voláme "orange". Po žltej ani stopa. Nie sú to síce žiadne "lemony", ale krásne sú. Na SK som také nedokázal kúpiť a to som toho pochodil veľa. A myslím si, že podobne dopadnú aj Blue Berry. Všetci to viete, že na nete sú len nejaké fotky malých rýb. Tak prečo asi?

A ako píše Heady, doviezol som "pěknou sbírku barevných variant" - ešte jeden skvostný tiger a dva klasické Red Oskary. Také luxusné (a životaschopné) kusy na SK jednoducho nezoženiem. Za posledné 4 mesiace mi z 8 "slovenských" zostali 3 ks, z 9 českých stále žije 8. Ryby sú približne rovnako veľké, sú spolu v rovnakej vode, takže nejaká moja chyba asi nebude príčinou toho, že tie zo Slovenska padajú.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod ioopp » 01 Apr 2017, 18:28

HEAD66Y6 píše:No sám jsem zvědavej co vám z těch borůvek vyroste? Nikdy jsem je neviděl v plný velikosti ani na fotce.
Doufám že to nebude takové zklamání jako z velké části EBJD ...
Máš je Radime taky z té nádrže v levé řadě ode dveří, někde u konce haly? U Papíka rok nejsou ;) Byl jsem tam 14 dní před koncem roku a to je tam neměl. Naskladnil je zřejmě až v lednu 2017 co jsme tam byly s Milanem.
Jinak Paloi si přivezl z toho výletu pěknou sbírku barevných variant ocelátů, takže se snad v tomto vláknu pochlubí až to povyroste ;)

Jo byli nakonci, ale pravá strana...možná je přesunuli do menšího, jak část prodali. Je to hrozný prcek. Myslim Klepešta mi říkal, že se to tam krmí jen jednou týdně. Mohli by aspoň 2x :roll: Ale kvůli vykrmu je tam nemají, takže to trochu chápu
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Apr 2017, 18:34

Ako píše Pavel, boli vľavo vzadu, určite. V uličke to bolo asi druhé akvárko od steny, vo výške očí. Buď ich presťahovali alebo je to iná várka. Aj to je predsa možné. Myslím, že také ryby sa tam dlho neohrejú, o to je asi v maloobchodoch záujem. V januári cenovka 120,- Kč. To som musel mať :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod ioopp » 01 Apr 2017, 19:31

paloi píše:Ako píše Pavel, boli vľavo vzadu, určite. V uličke to bolo asi druhé akvárko od steny, vo výške očí. Buď ich presťahovali alebo je to iná várka. Aj to je predsa možné. Myslím, že také ryby sa tam dlho neohrejú, o to je asi v maloobchodoch záujem. V januári cenovka 120,- Kč. To som musel mať :D

jo to budou oni... stál 120,- :) tak to jsem celkem rád, že to tam nemají xy měsíců... Hned mu jdu nasekat jednu grundli :mrgreen:
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod ioopp » 01 Apr 2017, 19:36

a jedna dnešní vrchního velitele akva s podezíravým pohledem petenky v pozadí :D
Paloi: máš ty ocellaty s peteniema? Mě totiž ti malí asi 6cm prckové dost brutálně útočí na asi o 20cm větší petenie. Ty se jim ani nebrání a nechají se nahánět po akva :? Po nikom jiném tak nejdou...kromě sebe navzájem teda. Se mezi sebou bijou od rána do noci.
Prílohy
DSC05829.JPG
Radim
Obrázok užívateľa
ioopp
 
Príspevky: 1504
Obrázky: 6
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:30
Bydlisko: Pardubice

Re: Astronotus ocellatus – ryba s papuľou nahnevanej svokry

Neprečítaný príspevokod paloi » 01 Apr 2017, 20:19

ioopp píše:Paloi: máš ty ocellaty s peteniema? Mě totiž ti malí asi 6cm prckové dost brutálně útočí na asi o 20cm větší petenie.


S Peteniami mám zatiaľ iba 3 najväčšie kusy (9-12 cm). Menšie sú zvlášť. A tie 3 si nedovoľujú k žiadnej rybe, ja mám v akváriu pomerne kľud. S výnimkou Tomocichly sieboldii, tie sú najmenšie, ale občas zadrapujú do väčších rýb. Ale tie si ich veľmi nevšímajú.

Ak bude Tvoja 20 cm Petenia chcieť, strčí 6 cm Astronotusa do papule hocikedy, o Petenie by som nemal obavy :mrgreen:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Juhoamerické cichlidy

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Tbot a 3 hostia