Rio Tocantins - chovná skupina

Diskusia o diskusoch a skalároch

Re: Rio Tocantins - chovná skupina

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 12 Júl 2016, 21:39

Podle mě je to odchylka ,protože se mi to stalo poprve a nikdy před tím né. A že už sem jich nadělal.Ta zlatá nebo jak to mam nazyvat má hřbet taky dočervena ,jsem na ni zvědavej ,jaká bude v dospělosti.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Rio Tocantins - chovná skupina

Neprečítaný príspevokod Danny » 12 Júl 2016, 22:16

Ano u skalarov sa to stava ze sa nejaka odchylka objavy.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Rio Tocantins - chovná skupina

Neprečítaný príspevokod bano » 12 Júl 2016, 22:38

Ak je to odchýlka, tak veľmi pekná odchýlka.
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Rio Tocantins - chovná skupina

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 13 Júl 2016, 07:55

Proto jsem si ji nechal .Má snad nejlepe rostlé ploutve z tech 8 ryb ,radost pohledet.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Rio Tocantins - chovná skupina

Neprečítaný príspevokod bano » 13 Júl 2016, 15:50

To som si na tých foto hneď všimol. Neviem či je to fotkami ale príde mi že tvoje majú väčšie plutvy, teda dlhšie. Možno to je krmivom, predsa len živé je iné ako mrazené. Síce môže to byť aj kvôli tomu, že u mňa sú v zariadenej nádrži, síce prakticky rovnako veľkej ako tvoja, ale predsa len substrát, pozadie a korene tomu uberú, hoc zatiaľ by sa to ešte prejavovať nemalo. Inak už sa začali krásne vyfarbovať, tá medená farba na hlave a časti chrbtu je veľmi ale veľmi pekná.
bano
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 29 Jan 2016, 20:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Rio Tocantins - chovná skupina

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 14 Júl 2016, 06:00

To vybarvování jsem čekal mnohem dýl ,a zase taková zvlaštnost,ten měděnej hřbet mají asi 3 možná 4 ryby a zbytek je hnědej bez modrých prvku na ploutvích. Když sis byl pro ryby tak všech 26 ryb bylo teměř identických ,jako přes kopírák.Nebylo vubec poznat jaké budou,tím ,že jsou mezi sebou odlišné mě překvapuje ,ale jsem rád,hlavně mě zajímají ty hnědý jaký budou. Možná ,že ty ploutve souvisí s výškou akvaria,to ukáže čas ,ale jak roste tělo ,tak rust ploutví postupně spomaluje .Rozhodně se nedají kvalitativně srovnávat s rybama (rodiče) co jsem přivezl od chovatele udajně meli mít tři mesíce ,fotky jsou v sekci tocantins na skalar foru ,tak porovnej ty ploutve.Meli je oštipaní od toho jak se tísnily v malem akva ve velkem počtu a začas se srovnaly.
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Rio Tocantins - chovná skupina

Neprečítaný príspevokod Danny » 14 Júl 2016, 06:51

kotyzavamberk píše:To vybarvování jsem čekal mnohem dýl ,a zase taková zvlaštnost,ten měděnej hřbet mají asi 3 možná 4 ryby a zbytek je hnědej bez modrých prvku na ploutvích. Když sis byl pro ryby tak všech 26 ryb bylo teměř identických ,jako přes kopírák.Nebylo vubec poznat jaké budou,tím ,že jsou mezi sebou odlišné mě překvapuje ,ale jsem rád,hlavně mě zajímají ty hnědý jaký budou. Možná ,že ty ploutve souvisí s výškou akvaria,to ukáže čas ,ale jak roste tělo ,tak rust ploutví postupně spomaluje .Rozhodně se nedají kvalitativně srovnávat s rybama (rodiče) co jsem přivezl od chovatele udajně meli mít tři mesíce ,fotky jsou v sekci tocantins na skalar foru ,tak porovnej ty ploutve.Meli je oštipaní od toho jak se tísnily v malem akva ve velkem počtu a začas se srovnaly.

Ja si myslim ze to vzdy zalezi na vyske akva.Predsa len skalar je vyssi ako širši a tak aj rastie.Ak pocas rastu je v malej nadrzi tak asi te plutvy vysie nepojdu.Mal som tak manacapury.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Rio Tocantins - chovná skupina

Neprečítaný príspevokod kotyzavamberk » 14 Júl 2016, 09:17

Kolik ti narostly manky ,v tele a v rozpětí ploutvý? Manacapury bejvaj dost narostlý o proti obyč. skalarama
kotyzavamberk
 
Príspevky: 511
Registrovaný: 12 Sep 2014, 10:54

Re: Rio Tocantins - chovná skupina

Neprečítaný príspevokod Danny » 14 Júl 2016, 11:14

kotyzavamberk píše:Kolik ti narostly manky ,v tele a v rozpětí ploutvý? Manacapury bejvaj dost narostlý o proti obyč. skalarama

Moj nanajak najvacsi samec ma tak 23-24 na vysku.Uz asi viac neda lebo uz maju tak 2 1/2 roka.Rozdiel je v stavbe tela. Nanaje sa stavbou tela najviac podobaju altumom pretoze su viac vypnute v vrchne plutvy a čelo maju strmé.Tvoje tocantinsi su viac trojuholníkového tvaru.Mnacapury su jedny z najvacsich.Videl som 5 rocny par a samec mal tak 27 na vysku.Co sa tyka sužitia s geošmi je uplne v pohode.Skalare su viac v strede a vyssie v nadrzi a hladia si svoje.Dokonca aj pri vytere geosov si ich nevsimaju.
Angels,daemons and geos
Obrázok užívateľa
Danny
 
Príspevky: 508
Registrovaný: 25 Jan 2016, 22:58
Bydlisko: Bratislava

Re: Rio Tocantins - chovná skupina

Neprečítaný príspevokod Janek » 14 Júl 2016, 11:26

Pro nanaye nejspíš pojedu zítra, tak to chválně za čas porovnáme a budu dokumentovat, mohl bych vzít i známe odchovy (kotyzavamberk ví, od Kosáka), nebo se teď dokonce objevily i wild kusy ještě z jiného zdroje. Jsem na to zvědav.
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

PredchádzajúciĎalší

Späť na Discus, Pterophyllum

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia