Sorubim Lima

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 24 Máj 2019, 23:11

Každý má jinou kresbu na hřbetě, trochu jiný tvar těla a jiný tvar hřbetní a ocasní ploutve.
Naprosto bezproblémový a věčně v nádrži plovoucí sumčiska :D
Prílohy
30.jpg
25.jpg
18.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod paloi » 25 Máj 2019, 10:49

Paráda ;) Sorubimáci sa Ti daria! Aspoň niekto ich má parádne!
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 25 Máj 2019, 20:12

Nádherný rybky.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod Saty » 26 Máj 2019, 18:56

Moc krásné majestátní ryby. Vždycky se mi líbiky, škoda že to jsou dravci a nehodí se k zeměžroutům. Teda pokud bych je nebral jako drahý krmení ;) .
Obrázok užívateľa
Saty
 
Príspevky: 615
Registrovaný: 03 Máj 2016, 20:57

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 26 Máj 2019, 20:22

Saty píše:Moc krásné majestátní ryby. Vždycky se mi líbiky, škoda že to jsou dravci a nehodí se k zeměžroutům. Teda pokud bych je nebral jako drahý krmení ;) .



Já na sumce moc nejsem - na to jsou tady jiní ;)
Ale Sorubim se mi vždy moc líbili, nějaký roky už mi tu taky plavou a musím říct že bych si je do nádrže s Geos klidně dal.
Mají na sumce malou tlamu a ještě posazenou na spodku hlavy. Oni do tý tlamy ani nic velkýho nevezmou. Nečíhají pod kořenama u dna a aktivně s výpadem neloví. Za celou dobu co je mám mi nesežrali žádnou mladou rybu, který jsem do nádrže přidával. A že jsem tam dával dost malý ryby.
Vůbec se neschovávají, jsou aktivní i přes den, velmi zajímavě plavou nebo specificky "visí" ve sloupci vody, jsou fakt super.
Jediná malá nevýhoda je že po zhasnutí světla a ve tmě proplouvají nádrží a občas se otřou o spící rybu a ta pokud spí se lekne a mrskne sebou ale to je asi problém všech sumců.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod sumdir » 13 Jún 2019, 19:14

head66y6 píše:Každý má jinou kresbu na hřbetě, trochu jiný tvar těla a jiný tvar hřbetní a ocasní ploutve.
Naprosto bezproblémový a věčně v nádrži plovoucí sumčiska :D


sukrasne tieto tvoje sumecky
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod stiff » 14 Jún 2019, 05:47

Naozaj pekne sumce, aj mne by sa zisiel jeden taky... :mrgreen: Pocuj Heady, co ten velky Panaque? Hryzie to drevo moc? Ako ten "dreveny bordel" zvlada filtracia? Vzdy som chcel velkeho Panaque v nadrzi, ale vsetky co som mal, strasne hryzli drevo a bol z toho strasny bordel. Preto som ich do velkeho akva nakoniec nikdy nepridal, kto by to tam potom chytal... . Ako to je s nimi?... Ked su uz velke, tak sa to nejak upravi?
http://www.stiffcichlids.eu - i´m cichlid positive maniac patient 8-)
Obrázok užívateľa
stiff
 
Príspevky: 707
Registrovaný: 02 Sep 2014, 19:35
Bydlisko: Humenné

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 14 Jún 2019, 13:58

:D Ne, nepřestává je to bavit ani s věkem a velikostí. Hobluje rád, hobluje dlouho, hobluje hodně :mrgreen:

Vždy na jaře dávám do nádrže větve vrby s čerstvou kůrou, moc mu to chutná a v nádrži pak plavou dlouhá vlákna kůry.
Dva kořeny už mi ohoblovali tak že se rozpadli na více kusů. Vyhodil jsem je a nacpal jsem tam bukové větve. Ty hobluje taky ale není z nich tolik bordelu jako z úlomků kořenů.
Mám externí kanystr filtr a v nádrži ještě hlavu Atman 203 s kostkou hrubého bioakvacitu . Ten dřevěný bordel co zbyde z kořenů se pak válí pod kostkou akvacitu. Jemný bordel odsaju, větší kusy neřeším, mě v té nádrži nevadí.
Dřeva za ty roky spásli už asi na kila ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod Janek » 14 Jún 2019, 19:44

Ale jak mu to sluší!!!!!! Už i vousy protahuje .... Heady... Je to radost vidět je tak parádní a spokojený u tebe
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 17 Jún 2019, 08:25

Janek píše:Ale jak mu to sluší!!!!!! Už i vousy protahuje .... Heady... Je to radost vidět je tak parádní a spokojený u tebe


To jsem rád že jseš spokojenej Honzo ;)
Jooo, fousiska už panáčkovi rostou.
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron