Sorubim Lima

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 08 Feb 2017, 20:29

Plzenaak píše:Tenhle sumec je parádní. Jen je škoda, že není trošku menší.


Mě sumci nějak zvlášť neberou ale tenhle byl jedinej kterej mě uhranul jak tvarem těla tak tím zvláštním způsobem jakým plave nebo se vznáší v prostoru.
Fakt úžasnej styl :D
Hele on neroste tak rychle a já ho měl od cca 9cm tkaničky ve stejnejch 350l jako máš ty. Přelovil jsem ho až teď v lednu po 14 měsících a to měl těch 20cm co má na fotce a to z důvodu přelovování dalších krunýřovců. On by v tý 350l v pohodě ještě další rok do těch 30cm vydržel. Není to žádnej extra plavec, většinou se povaloval na kořenu nebo jen tak ležel na písku anebo vysel ve sloupci vody. Takže mu ta 350l v pohodě stačila. Ryby ani ty sebemenší nikdy neotravoval jen když se leknul tak to vystřelil jak šíp až narazil do nějaký stěny nádrže a pak si zase lehnul na větev...
Fakt úžasná ryba k pozorování a kdyby jsi chtěl tak ti v pohodě v těch 350l bude dělat několik let parádu a kdyby ti přerostl tak si myslím že ho od tebe ihned někdo koupí. Honza by ti o nich mohl vyprávět jaký to jsou zajímavý ryby - má je dýl než já ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 19 Júl 2017, 21:01

Jankových cca 30cm :mrgreen:
Prílohy
7.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod paloi » 19 Júl 2017, 21:11

Janek, mal by si toho Sorubimáka vziať naspäť, lebo ho od Headyho kúpim :D Je fakt parádny. Videl som na vlastné oči :shock:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 02 Okt 2017, 19:54

Opravdu jak Pat a Mat ..... pořád spolu! :mrgreen:
Prílohy
5.jpg
6.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod Plzenaak » 03 Okt 2017, 15:46

HEAD66Y6 píše:
Plzenaak píše:Tenhle sumec je parádní. Jen je škoda, že není trošku menší.


Mě sumci nějak zvlášť neberou ale tenhle byl jedinej kterej mě uhranul jak tvarem těla tak tím zvláštním způsobem jakým plave nebo se vznáší v prostoru.
Fakt úžasnej styl :D
Hele on neroste tak rychle a já ho měl od cca 9cm tkaničky ve stejnejch 350l jako máš ty. Přelovil jsem ho až teď v lednu po 14 měsících a to měl těch 20cm co má na fotce a to z důvodu přelovování dalších krunýřovců. On by v tý 350l v pohodě ještě další rok do těch 30cm vydržel. Není to žádnej extra plavec, většinou se povaloval na kořenu nebo jen tak ležel na písku anebo vysel ve sloupci vody. Takže mu ta 350l v pohodě stačila. Ryby ani ty sebemenší nikdy neotravoval jen když se leknul tak to vystřelil jak šíp až narazil do nějaký stěny nádrže a pak si zase lehnul na větev...
Fakt úžasná ryba k pozorování a kdyby jsi chtěl tak ti v pohodě v těch 350l bude dělat několik let parádu a kdyby ti přerostl tak si myslím že ho od tebe ihned někdo koupí. Honza by ti o nich mohl vyprávět jaký to jsou zajímavý ryby - má je dýl než já ;)


No jasně a k tomu těch pět Uaru co mi doporučoval Blegon :-). Zatím ne.
Ve hře je časem přechod na SA nebo jednodruhovku Tropheus duboisi.
Teď jsem celkem spokojený s tím co mám.
Obrázok užívateľa
Plzenaak
 
Príspevky: 1079
Registrovaný: 10 Sep 2014, 10:41
Bydlisko: Plzeň

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 21 Jan 2018, 21:51

Něco málo pro Paloie ;)
Od té doby co nejsou v nádrži Petenie a Vieja argentea si to tyhle dva "bratránci" nehorázně užívají v prostoru celé nádrže :D
Prílohy
6.jpg
3.jpg
1.jpg
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod blegon » 21 Jan 2018, 21:57

Tak to jsou už řádné kousky ;) .
Ondra
Obrázok užívateľa
blegon
 
Príspevky: 2207
Registrovaný: 14 Sep 2014, 12:21
Bydlisko: Přelouč

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod paloi » 22 Jan 2018, 01:03

HEAD66Y6 píše:Něco málo pro Paloie ;)
Od té doby co nejsou v nádrži Petenie a Vieja argentea si to tyhle dva "bratránci" nehorázně užívají v prostoru celé nádrže :D


Ej, Ty podkušiteľ :mrgreen:

Jedného veru mám vyhliadnutého, relatívne v blízkom okolí, cca 30 cm kus. Zvažujem, že by som zrušil Pseudoplatystomu fasciatum. Tá ma už akosi "nefasciatuje" ;)
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod head66y6 » 22 Jan 2018, 09:35

Nevím jak často si vídal v nádrži Pseudoplatystomu ale tyhle Sorubimové jsou vidět stále. A taky to má jinak stavěnou tlamu takže se tolik neztrácejí menší rybky :D .
Přidával jsem teď do 800l trochu s obavama malé Mesoheros ornatus a Caquetaia myersi - jsou hodně malé oproti většímu Sorubimovi, který má cca 33cm a neztratila se zatím ani jediná ryba.
Ty jseš "sumcař" jako blázen a tenhle fešák by ti tam neměl chybět ;)
Obrázok užívateľa
head66y6
 
Príspevky: 2846
Registrovaný: 06 Sep 2014, 21:34

Re: Sorubim Lima

Neprečítaný príspevokod paloi » 22 Jan 2018, 17:04

HEAD66Y6 píše:Nevím jak často si vídal v nádrži Pseudoplatystomu

No... veď na začiatku, keď som ju vypustil do akvária :( V júli 2017 :(


HEAD66Y6 píše:Ty jseš "sumcař" jako blázen a tenhle fešák by ti tam neměl chybět ;)

Veď ja viem. Ale takých, čo by nemali chýbať, mám ešte pár vytipovaných druhov :mrgreen: A ako sám vieš, človeka to dráždi o to viac, keď sa to nedá zohnať :D
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron