Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 16 Feb 2016, 20:52

POZOR! popis sa týka druhu Pimelodella gracilis, foto pravdepodobne iný druh - Brachyrhamdia meesi, vysvetlenie je neskôr v téme (upravil paloi 6.3.2016)

Pimelodella gracilis
Český název: Anténovka něžná
Čeleď: Heptapteridae
Výskyt: Jižní Amerika: říční systém Amazonky, Orinoka a La Platy.
Velikost: uváděná maximální velikost 18cm.
Velikost nádrže: 300 litrů
Doporučený počet ryb: 3 a více dle velikosti nádrže
Zařízení nádrže: Na dno je nejvhodnější jemnější písek. Osvětlení slabé, jsou aktivní za šera a tmy. Pro každou rybu je nutné vytvořit minimálně 1 úkryt ve tvaru jeskyňky, kde se bude přes den schovávat.
Voda: Ideální teplota je 20 až 24°C, pH 6 až 7 , tvrdost 5 až 20°H. Snáší parametry vody i mimo tento rozsah, ale špatně snáší léčiva.
Potrava: Všežravec -v noci sežere cokoliv jedlého co spadne na dno. Vhodné jsou patentky, nitěnky, koretry, žížaly, tablety pro obyvatele dna a granule. V přírodě se živí hlavně larvami hmyzu.
Kompatibilita s jinými druhy: Příliš malé ryby považuje za kořist, jinak mírumilovná. V rámci druhu občas dochází k potyčkám, obzvláště pokud nemají dostatek vhodných úkrytů.

Dycky jsem chtěl nějakého pořádného fousáče. Teď mám pro ně vhodnou nádrž, kde skoro vůbec nesvítím a nejsou tam dekorace, za kterými by mohli být pořád zalezlí. Tak jsem si pořídil tyto. Druhů je spousta, ale druhů s pořádnými vousy do 20cm co jdou sehnat je minimum. A ty úplně běžné nechci... Snad se jim bude dařit, plánuju k nim Australoherosy. A teplota asi bude během roku kolísat od 18°C do 26°C (18°C kvůli Australoherosům). Mám 3 a prozatím mají 6 až 8cm.
Prílohy
Pimel.jpg
Pimelodella gracilis.jpg
p4.jpg
p3.jpg
p2.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod sumdir » 21 Feb 2016, 16:46

toto je taka nenapadna siva rybka, ale fuziska ma poriadne, to by sa aj mne hodilo. pozeral som na nete, ze cez tych 17-18 cm to naozaj nenarastie :P

nech sa im u teba dari ;)
Obrázok užívateľa
sumdir
 
Príspevky: 525
Registrovaný: 05 Sep 2014, 19:38
Bydlisko: Ratzersdorf /BA -Rača/

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod paloi » 21 Feb 2016, 18:31

Túto tému som akosi prehliadol, keby na ňu Maťo neupozornil 8-)

nhkg, píšeš, že "V rámci druhu občas dochází k potyčkám, obzvláště pokud nemají dostatek vhodných úkrytů." Ale ryby si dal do tmavého akva, kde nemáš dekorácie. Nebojíš sa, že sa práve kvôli tomu budú biť?
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 22 Feb 2016, 00:00

Mám momentálně 2 trubky + jedno malé pudlo z rybího žrádla. Přes den je každá v jednom z těchto úkrytů, zabrali si to podle velikosti (největší má nejlepší). Když rozsvítím, tak je vidět jak mizí do úkrytů. Takže v noci plavou, ale jestli se i rvou netuším. Celé akvárium chci nějak doplnit, ale tak, aby těch úkrytů nebylo moc a ryby jsem občas i viděl.

Mě by po pravdě zajímalo, jestli sumečci Pimelodus a Pimellodela jsou fakt ryby co ocení společnost svého druhu. Jednoznačně přes den každá ryba brání svůj úkryt. V obchodě kde jich bylo mraky v malém akváriu a neměli úkryty, tak udělali krásné hejno.

Akvárium je tmavé v naději, že občas při tom tlumeném osvětlení vyplavou. Zatím se to moc neděje. Viděl jsem je vyplavat jen při krmení patentkami.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 25 Feb 2016, 19:12

Ja som dnes doviezol jedneho pimelodus pictus, odkedy som ho dal do akva stale len plava po piescitom dne ani raz nezaliezol, snori kde by co zjedol.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod Janek » 25 Feb 2016, 20:02

Pictusáci jsou třeštidla, ti téměř nezastavují, ale rozhodně by ocenil a potřeboval kámoše, 4 kusy minimálně
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod fan_tomas » 25 Feb 2016, 20:28

No mozem mu dokupit neakych partakov, ale najprv chvilu pockam ci zvladne 30 stupnov v nadrzi, na nete som nasiel maximalne teploty od 26-28.
fan_tomas
 
Príspevky: 277
Registrovaný: 07 Sep 2015, 16:57

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod Janek » 25 Feb 2016, 20:31

Zvládne :)
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 25 Feb 2016, 20:47

No všude se u těchto sumců píše, že jim teploty nad 26°C zkracují život. Takže já plánuju jejich akvárium chladit na 26°C. Už mám koupené 2 větráčky po 100Kč, za 100Kč koupím z Číny elektronický termostat a zbytek vyhrabu doma (zdroj 12V, bambusové tyčky a SK pásky). Momentálně jim topím na 22°C, pak asi půjdou na chvíli do většího kde je 25,5°C.
Jo a tyto ryby nejsou Anténovci barevní, dokonce to ani nejsou anténovci! Tak si založte vlastní téma. :evil: Já právě složitě sháněl malého fousáče jiného než Anténovec barevný. Nechci běžné ryby.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod Janek » 25 Feb 2016, 21:12

To přece každý ví že tvoje pimelodellky nejsou pimelodi, ale ohradil bych se k těm "běžným rybám" ... kdy jsi naposled viděl pěkné hejno plně vzrostlých pictusů? ;)
Já se těším na tvoje "neběžné" ryby, zajímá mě vývoj, růst a fotky takže jen tak dál
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Ďalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia