Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 25 Feb 2016, 21:21

Cokoliv co je dostupné v obyčejných zverimexech, je pro mě běžné. Ani nevím proč mi vadí běžné ryby, některé (třeba ti anténovci) jsou nádherné. Po pravdě pořádnou nádrž s anténovci barevnými jsem ještě neviděl. Vždy jen jeden až 2 kusy v akváriu začátečníka (nebo věčného začátečníka).
Co se týče fotek, tak ty už asi budou jedině při měření. A vzhledem ke křehkosti těchto ryb moc měřit nebudu. Ty potvory jsou zatím mnohem víc zalezlé než jsem čekal. Ale možná jim jen něco vadí. Dělalo mi to více druhů sumců. Dokud neměli vhodné podmínky, odmítali vylézt (dianemy, pakeříčkovci, L204, ...). Hlavně musím přidat úkryty. Už mám metrovou 5cm trubku a asi koupím ještě jednu 4cm a nadělám 25cm dlouhé jeskyňky. Jenže jestli tam přidám nějaké agresivnější cichlidy jak mám v plánu (Australoheros RED Ceibal), nevylezou nikdy.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 06 Mar 2016, 14:18

Tak ryby které mám, asi nejsou Pimelodella gracilis. Už v obchodě se mi nezdály stejné jak fotky Anténovek. Googlil jsem obrázky a myslím si, že mám Brachyrhamdia meesi.
http://www.seriouslyfish.com/species/br ... dia-meesi/
http://www.planetcatfish.com/common/spe ... ies_id=427
Mám je teď ve větším akváriu při 26°C a občas hodně rychle plavou po akváriu a zdaleka se tak moc neschovávají. Docela tím ruší už tak ultraplacé Satanoperky. V trubce jsem je ve velkém akváriu ještě neviděl, většinou poléhavají pod kořenem. Těch 22°C na ně asi bylo málo a možná i proto byli furt zalezlí.

Nevím co s tímto tématem dělat. Popis a název tématu je o jíné rybě než fotky a větší část diskuze.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod paloi » 06 Mar 2016, 14:44

nhkg píše:Tak ryby které mám, asi nejsou Pimelodella gracilis.

Nevím co s tímto tématem dělat. Popis a název tématu je o jíné rybě než fotky a větší část diskuze.


V podstate Brachyrhamdia meesi má synonymum Pimelodella meesi, nechal by som to kľudne v jednej téme s Pimelodella gracilis. Teraz by si ale mal doplniť popis práve toho druhého sumca :mrgreen: Eventuálne vieme túto tému rozdeliť na 2 samostatné. Popis Pimelodella gracilis by som určite nemazal.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 23 Apr 2016, 18:30

Kdyby někdo chtěl, tak 2 kusy prodám za symbolickou cenu. Chci si nechat jen největší kus. Sice se vysloženě neperou, ale u žrádla se navzájem odhánějí. Ideálně osobně v Ostravě.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 23 Aug 2016, 16:43

Přidávám poslední 2 fotky. Všechny tři ryby jsem dneska daroval. Při měření měla největší a výrazně mohutnější 11cm, ostatní dvě 8cm. Při focení na suchu trochu vrněly a kňouraly. :D
Prílohy
BM2.jpg
BM1.jpg
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 23 Aug 2016, 19:13

Náhodou to jsou moc pěkné čudly
Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

Re: Pimelodella gracilis a Brachyrhamdia meesi

Neprečítaný príspevokod nhkg » 23 Aug 2016, 19:20

Pěkné jsou, ale museli by být se zebrinami abych je někdy viděl a měli tu správnou teplotu. Ale u zebrin nemám místo (moc se mi zanáší filtrace) a to tam ještě chci přidat pár Geophágů a ryby co mám ještě poporostou. A možná by je zebriny až vyrostou zabily.
Obrázok užívateľa
nhkg
 
Príspevky: 919
Registrovaný: 08 Júl 2015, 12:50
Bydlisko: Ostrava

Predchádzajúci

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť