Hemibagrus wyckioides

Diskusia o rybách, chovaných spolu s cichlidami

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 27 Apr 2016, 10:52

jancibie píše:Lenže moja príšerka, Brachyplatystoma juruense, dorastá do 60cm, takže celkom v pohode veľkosť.... ;)

Len aby sa s toho nevyklulo monstrum:D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod jancibie » 27 Apr 2016, 13:59

satan z pekla píše:
jancibie píše:Lenže moja príšerka, Brachyplatystoma juruense, dorastá do 60cm, takže celkom v pohode veľkosť.... ;)

Len aby sa s toho nevyklulo monstrum:D

Tak to bude potom škandál.. :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod Janek » 27 Apr 2016, 14:01

Chlapi nezapomínejte že se jedna o druhy s výborným masem :D :D takový uzený antenovec je prý špica :D
Janek
 
Príspevky: 594
Registrovaný: 19 Júl 2015, 10:30

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod paloi » 27 Apr 2016, 18:36

jancibie píše:Lenže moja príšerka, Brachyplatystoma juruense, dorastá do 60cm, takže celkom v pohode veľkosť.... ;)


Podľa mňa ani Hemibagrus wyckioides v akváriu viac nenarastie, aj keď sa uvádza 95 cm. Ale to bude asi myslené vo voľnej prírode, nie v akváriu. Keď som dal preč 43 centimetrového, tak si písal, že som dobre urobil, že si ryby oddýchnu. Myslím, že ten Tvoj bude rovnaký killer. Len u Teba nebude mať čo zabíjať, keď máš veľké ryby. Ale jasné, 5-násobný objem vody tiež urobí svoje, takže to ani nebudem porovnávať. Možno u Teba tých 60 cm narastie. Želám Ti to, samozrejme :!:
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod jancibie » 27 Apr 2016, 19:19

Díky paloi,nechám sa prekvapiť,koľko a či vôbec narastie,je to ešte drobček,a pomerne prieberčivý,takže zatiaľ sa neobávam,že mi nejakú cichlu prehltne.... :D
Obrázok užívateľa
jancibie
 
Príspevky: 2124
Registrovaný: 02 Sep 2014, 21:16
Bydlisko: Sučany

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod satan z pekla » 27 Apr 2016, 20:51

jancibie píše:Díky paloi,nechám sa prekvapiť,koľko a či vôbec narastie,je to ešte drobček,a pomerne prieberčivý,takže zatiaľ sa neobávam,že mi nejakú cichlu prehltne.... :D

zatiaľ je to taká trochu tučnejšia žížalka :D :D :D
Obrázok užívateľa
satan z pekla
 
Príspevky: 1549
Obrázky: 11
Registrovaný: 05 Sep 2014, 18:46
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Okt 2016, 09:59

Včera som skončil s Hemibagrus wyckioides. Mal 40 cm. Za posledných 7 mesiacov dal 5 cm :o Mal som ho od novembra 2013, vtedy mal 18 cm.

Ale s veľkými rybami nekončím! Vymenil som ho za 65-centimetrovú šťuku 8-)
Prílohy
šťuka.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod Janek.K » 02 Okt 2016, 10:27

A tak kde je fotka z loučení s Hemim ? :D 5 cm za 7 měsíců mi na sumce o polovině finální velikosti nepřijde zas tak šílenej růst, spíš naopak ... ale v kombinaci s tím jaká je to mrcha to asi chápu ... ale škoda škoda .... On ten ideální akvarijní sumec kolem 40 cm fakt neexistuje :( ASI
Janek.K
 
Príspevky: 53
Registrovaný: 18 Feb 2016, 14:01

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod paloi » 02 Okt 2016, 10:48

Na záverečnú fotku som sa chystal pol dňa. Nakoľko v akváriu bol stále schovaný, plánoval som ho nafotiť až večer, po výlove. No ale vtedy som začal zháňať meter (samozrejme, jeden bol v aute, druhý som nenašiel..., bol som absolútne nepripravený) a v tom chaose sa na foto zabudlo. Ale sumec sa sťahoval v rámci mesta, je dosť možné, že ho ešte uvidím.
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

Re: Hemibagrus wyckioides

Neprečítaný príspevokod paloi » 16 Júl 2017, 11:07

Distribútor Glaser, vyzdvihnuté vo Vivariu Mělník. Úplní mlaďasi, veľkosť 4 cm.

U Glasera si nie sú istí, či ide o wyckioides, lebo ešte sa im nevyfarbujú plutvy. Majú síce podozrenie, že by to mohol byť Hemibagrus microphthalmus, ale vzhľadom na to, že sú malé, nezostáva im iné, len veriť ich dodávateľovi. Páči sa mi tento prístup, že to netaja, keď majú pochybnosti.

Osobne by mi to až tak veľmi nevadilo, lebo Hemibagrus microphthalmus som ešte u nikoho nevidel v ponuke a je to podobná obluda ako Hemibagrus wyckioides. Ale bol by som radšej, keby to boli wyckioides. Predsa len sú krajší :)

Pár mizerných fotiek nižšie.
Prílohy
2.jpg
3.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
Obrázok užívateľa
paloi
 
Príspevky: 2784
Registrovaný: 02 Sep 2014, 20:47
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Arowany, sumce, raje a iné

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť